sprzedaz-mieszkania-czy-wynajem-2021

Czy sprzedaż mieszkania opłaca się bardziej niż wynajem mieszkania?

sprzedaz-mieszkania-czy-wynajem-2021

Nieruchomość wiele osób może odziedziczyć. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku osób, które obecnie są w średnim wieku i otrzymują mieszkanie po swoich rodzicach – pokoleniu powojennego boomu. Osoby te otrzymają dom lub mieszkanie oraz staną przed wyborem – czy nieruchomość sprzedać czy może wynająć? Jedni spojrzą na ofertę skupu nieruchomości, inni z sentymentu pozostawią mieszkanie nawet dla siebie. Co opłaca się więc bardziej?

Osoby, które wybiorą wynajem odziedziczonego mieszkania będą myślały o nim jako stabilnym i stałym źródle dochodu. Inni nie zdecydują się na poświęcanie swojego czasu i energii na kolejne lokum chcąc szybko sprzedać nieruchomość i otrzymać zwrot z inwestycji. Zaczną one wystawiać ogłoszenia i poszukiwać kupca jednak będą musiały najpierw uregulować wszelkie kwestie prawne związane z nieruchomością. Dopiero wtedy możemy całkowicie zarządzać mieszkaniem lub domem i dokonać procesu sprzedaży. Przy mieszkaniach tego typu, tj. starszych, przed remontem i często w nieatrakcyjnej lokalizacji mieszkanie będzie ciężko sprzedać. Sam proces, jeśli będziemy zajmować się nim sami, może zająć od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Zależeć też będzie od naszego zaangażowania i czasu jaki poświęcimy na reklamowanie ogłoszenia. Jeśli zabraknie nam sił i czasu lub będziemy potrzebować gotówki szybciej możemy zgłosić się o pomoc do specjalistów zajmujących się skupem domów i innych nieruchomości – mamy wtedy pewność, że cały proces nabierze obrotów.  

Warto przeczytać Zanim Sprzedasz Nieruchomość – Co Musisz Wiedzieć O Oględzinach I Nie Tylko 2021

Wynajmowanie mieszkania – główne zalety i nie tylko. 

W ostatnich latach wydaje się, że wynajem mieszkań stał się niezwykle popularny. Jest także przez wielu uważany za dobrą inwestycję, która będzie się stopniowo zwracać. Dodatkowe pieniądze co miesiąc to w końcu pokaźne zasilenie domowego budżetu oraz łatwe w planowaniu zasoby gotówki. Niewątpliwie jest to o wiele bezpieczniejsza decyzja niż próba zwiększenia swojego kapitału za pomocą obligacji skarbowych czy inwestowaniu na giełdzie oraz wyższy zwrot niż marnie oprocentowane lokaty, które nie pozwalają przez długi czas wybrać zgromadzonych środków.

Inny scenariusz wydarzył się jednak w ostatnich latach, gdzie przez globalną pandemię ucierpiał boleśnie rynek nieruchomości – przede wszystkim właśnie osoby zajmujące się wynajmem. Przez długie miesiące opcja wynajmu była praktycznie niemożliwa a w innych przypadkach nie było chętnych na taką opcję mieszkania obojętnie czy był to wynajem krótko- czy długoterminowy.  

Niektóre bardzo niekorzystne dla właściciela mieszkania sytuacje powstają także przez to jak sformułowane jest polskie prawo. Przepisy o ochronie praw lokatorów to zmora dzisiejszych wynajmujących innym mieszkania gdyż prowadzą one do sprzecznych z dobrem ogółu i patowych sytuacji. Jeśli bowiem najemca przestaje płacić czynsz i/lub media nie mamy prawa przysłowiowo „wyrzucić” danej osoby z lokalu ponieważ jest on chroniony prawem o ochronie lokatorów. Dopiero po trzech miesiącach możemy wystosować specjalne pismo, w którym zażądamy płatności za zaległe miesiące i wypowiemy umowę najmu. Musimy także wyznaczyć dodatkowy miesiąc na spłatę zaległości, gdyż takie są przepisy prawa.  

W praktyce, w takiej sytuacji pozostajemy przez co najmniej cztery miesiące bez środków z wynajmu i z własnej kieszeni musimy regulować opłaty. Nic więc dziwnego, że wynajem mieszkań nie jest aż tak popularny i wiele osób, które odziedziczyły mieszkanie po zmarłych krewnych woli sprzedać dom czy mieszkanie poprzez, na przykład, skup nieruchomości lub samemu spróbować sprzedać lokum.  

Co kiedy zdecydujemy się na sprzedaż mieszkania zamiast najmu?

Aby zarobić więcej przy sprzedaży mieszkania wiele osób decyduje się na drobne lub większe prace remontowe. Przy niewielkim nakładzie pracy i finansowym możemy wtedy w łatwy sposób podnieść wartość mieszkania i zwiększyć jego szansę na sprzedanie.

Może cię zainteresować Sprzedaż Mieszkania – Co Dalej? 2021

Domy i mieszkania po zmarłych z rodziny to niekiedy bardzo trudne do sprzedania nieruchomości. Często osoby starsze nie inwestują w naprawy czy odnawianie wnętrz przez co ich stan nie zachęca potencjalnych oglądających. Najlepiej sprzedają się w końcu mieszkania, które „kupujemy” oczami. Mające cenę atrakcyjną w porównaniu do standardu lokum lub zwyczajnie nowoczesnych.

Jeżeli chcemy uzyskać wyższą cenę w sprzedaży i nie rozważamy jeszcze skupu mieszkań chcąc spróbować sami, remont mieszkania otrzymanego po rodzicach jest dobrą inwestycją dla podniesienia wartości naszego „M”. W zależności, czy zainwestujemy w remont 30 000 czy 70 000 efekt na pewno zrobi na innych wrażenie i okaże się przyszłym zyskiem.  

Sprzedając mieszkanie samodzielnie uważajmy na tak zwanych flipperów, czyli oszustów oferujących znacznie zaniżone ceny i korzystających na braku wiedzy właścicieli. Dobrze sprawdźmy każdego zainteresowanego naszym mieszkaniem zwłaszcza w przypadku sprzedaży nieruchomości, która wymaga remontu.  

Skup mieszkań – szybki sposób na sprzedaż nieruchomości.

Dla osób chcących w łatwy i szybki sposób sprzedać nieruchomość powstał skup mieszkań zajmujący się wycenianiem i skupem mieszkań z całej Polski. Ta zyskująca popularność droga sprzedaży jest bardzo powszechna wśród osób, które nie mają doświadczenia z rynkiem nieruchomości jednak chcą jak najwięcej zyskać na sprzedaży swojego lokum. Jeśli więc obawiamy się potencjalnych oszustów i naciągaczy warto wykonać telefon i dowiedzieć się od specjalisty, za darmo, jakie opcje proponuje nam taka firma.

W ten sposób w łatwy sposób możemy wykorzystać skup domów aby odciążyć się od samodzielnego decydowania w różnych sytuacjach, edukowania się w kwestiach prawnych oraz załatwianiu formalności. Sztab specjalistów zajmie się całą procedurą sprzedaży a samo rozwiązanie wydawać by się mogło wprost idealne dla osób, które otrzymały mieszkanie po rodzicach lub dziadkach i mają problem z jego sprzedażą. Nie chcą jednak ryzykować wynajmu tylko zyskać na sprzedaży w krótkim czasie i otrzymać od razu gotówkę, co oferują skupy nieruchomości.

+ posts

Jarosław Kowalczyk to doświadczony specjalista od nieruchomości, którego wiedza i umiejętności w dziedzinie rynku nieruchomości są nieocenione. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami oraz w ich kupnie, sprzedaży i wynajmie.

Jego umiejętności skutecznego negocjowania, znajomość rynku oraz doświadczenie w zawieraniu umów pozwalają mu na uzyskiwanie najlepszych warunków dla swoich klientów. Jarosław Kowalczyk jest zawsze na bieżąco z trendami na rynku nieruchomości, dzięki czemu potrafi w sposób skuteczny doradzać swoim klientom.

Jego podejście do pracy jest proaktywne i skoncentrowane na znalezieniu najlepszego rozwiązania dla każdego klienta indywidualnie. Posiada również bardzo dobrą znajomość procedur i wymogów prawnych związanych z transakcjami nieruchomościowymi.

Dzięki swojemu doświadczeniu i profesjonalizmowi Jarosław Kowalczyk jest w stanie skutecznie pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, zarządzaniu nieruchomością czy też sprzedaży lub wynajmie.Call Now ButtonZADZWOŃ