FAQ

Skup nieruchomości w całej Polsce

JAK SPRZEDAĆ MIESZKANIE Z LOKATOREM?

Na rynku nieruchomości możemy spotkać się z ogłoszeniami sprzedaży mieszkania z lokatorem. Najczęściej oferty te dotyczą mieszkań w starych kamienicach, do remontu, często generalnego. Zazwyczaj lokatorzy są określani jako osoby starsze lub znajduje się informacja, iż jest to lokator z kwaterunku. Niestety bardzo często bywa tak, że lokatorzy lub najemcy, którzy nie chcą wyprowadzić się z lokalu, stanowią duży problem dla jego właściciela. W takiej sytuacji można poczekać na eksmisję. Należy jednak pamiętać o tym, że niektórym lokatorom przysługuje specjalna ochrona. Dlatego korzystniej jest sprzedać taką nieruchomości. Kto kupi mieszkanie z lokatorem? Mieszkanie z lokatorem niestety nie jest łatwo sprzedać, ale jest to możliwe. Znalezienie nabywcy jest niezwykle trudne, ponieważ istnieje obawa, że chcąc pozbyć się lokatora z mieszkania, można liczyć się z długotrwałą walką w sądzie. Innym problemem jest stosunkowo niska cena. Zazwyczaj taka sytuacja sprawia najczęściej właściciele decydują się na skorzystanie z pomocy ekspertów w tej dziedzinie, na przykład skupów nieruchomości, które mają duże doświadczenie. Firma Esus Nieruchomości chętnie odkupi od Państwa taki lokal. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami, które dla Państwa mogą być dużym obciążeniem. Jednak należy liczyć się z tym, że sprzedaż mieszkania z lokatorem czy najemcą, może oznaczać dla właściciela niższy zysk, ale jest szansa na skuteczne pozbycie się problemu.

JAK SPRZEDAĆ WSPÓŁWŁASNOŚĆ MIESZKANIA?

Definicja współwłasności polega na tym, że własność np. nieruchomości może przysługiwać niepodzielnie kilku osobom. Polega to na tym, że nieruchomość nie jest podzielna i żadnemu ze współwłaścicieli nie przysługuje wyłączne prawo własności do części rzeczy. Wręcz odwrotnie, każdy z nich ma prawo do całości rzeczy niezależnie od wysokości własnego ułamka. Najczęściej pojawiające się problemy we współwłasności zawsze powstają na gruncie wspólnego korzystania z nieruchomości. Idealne rozwiązanie jest wtedy, kiedy współwłaściciele współpracują ze sobą w taki sposób, aby sami w drodze umowy określili sposób korzystania z nieruchomości. Jeżeli współwłaściciele nie będą mogli się ze sobą porozumieć, pozostanie im droga sądowa. Postępowanie sądowe jest postępowaniem nieprocesowym, a w celu jego wszczęcia składa się wniosek w sądzie rejonowym właściwym ze względu na położenia nieruchomości. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedaż mieszkania, niż posiadanie udziału tylko “na papierze” kiedy współwłaściciel nie korzysta z nieruchomości, bo mieszkają tam np. pozostali współwłaściciele, a właściciel udziału nie czerpie żadnych korzyści z posiadania nieruchomości.

JAK SZYBKO SPRZEDAĆ MIESZKANIE W WARSZAWIE?

Można śmiało powiedzieć, że rynek nieruchomości wtórnych w Warszawie jest jednym z najszybciej rozwijających się w Polsce. Dzieje się tak ze względu na stale rosnące ceny, które sprawią, że mieszkanie staje się nie tylko miejscem zamieszkania, ale też doskonałą inwestycją. Jak najlepiej sprzedać mieszkanie – samodzielnie czy przez pośrednika? Biuro Nieruchomości w Warszawie ma spore możliwości. Ze względu na to, że rynek jest dość duży, wiele osób szuka mieszkań, choć nie zawsze chcą oni kupować je bezpośrednio od właścicieli. Przy wysokich cenach nieruchomości klienci stali się bardzo ostrożni. Nic w tym dziwnego. Zakup nieruchomości oznacza często uwiązanie się wieloletnim kredytem. Trudno w tej sytuacji o brawurę, wszak chodzi o poważne kwoty. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zwrócić się do specjalisty. Nasz pośrednik nieruchomości posiada dużą wiedzę odnośnie lokalnego rynku, zna wymagania i oczekiwania klientów, wie również, jak przygotować mieszkanie, aby zwiększyć prawdopodobieństwo sprzedaży. Są to istotne czynniki, które w ogromnym stopniu wpływają na cenę i szybkość znalezienia klientów.

JAK SZYBKO SPRZEDAĆ MIESZKANIE??

Sprzedając mieszkanie liczymy na to, aby jak najwięcej zarobić na transakcji. Lecz bywają sytuacje, kiedy najważniejszym kryterium jest czas. W takiej sytuacji samodzielna sprzedaż nieruchomości może być nietrafiona, ponieważ bez odpowiedniego przygotowania cała transakcja będzie trwać miesiącami, a nawet latami. Wystawienie oferty na serwisie ogłoszeniowym musi być przede wszystkim skuteczne. Warto wystawić ją na kilku portalach (płatnych i bezpłatnych), a następnie porównać wyniki. Te serwisy, które generowały najwięcej zapytań powinniśmy wykorzystać do promowania naszej oferty. Każdy serwis z ogłoszeniami posiada funkcję “podbijania” ofert, dzięki któremu wisi ona wyżej w liście ogłoszeń. To właśnie dzięki temu, są częściej odwiedzane przez internautów. Warto zainwestować w podbicia jeżeli zależy nam na szybkiej transakcji. Czy warto skorzystać z Agencji Nieruchomości? Jeżeli zależy Ci na szybkiej sprzedaży mieszkania bez czekania oraz załatwiania dużej ilości formalności, w takiej sytuacji warto skorzystać z biura nieruchomości. Korzyści jakie przynosi taka współpraca to między innymi fakt, że znaczną część spraw możemy im powierzyć do momentu uzgodnienia terminu umowy sprzedaży nieruchomości u notariusza. W ten sposób oszczędzamy czas i mamy pewność, że nasze sprawy powierzone są profesjonalistom.

JAK SPRZEDAĆ ZADŁUŻONE MIESZKANIE?

Zadłużenie mieszkania polega na obciążeniu lokalu hipoteką, zadłużona z powodu nieuregulowania przez jej właściciela należności do spółdzielni lub też, gdy mieszkanie jest obciążone innymi niż hipoteka długami właściciela. Wówczas jego wierzyciele mogą wszcząć egzekucję w stosunku do nieruchomości, czego w ich imieniu i na ich wniosek faktycznie dokonuje komornik. Bezpieczne sposoby sprzedaży zadłużonego mieszkania. Cały proces sprzedaży mieszkania zadłużonego w dużej mierze pomaga jego właścicielowi w spłacie zadłużenia oraz eliminuje ryzyko eksmisji wynikające z braku spłaty długów. Sprzedaż takiej nieruchomości jest bezpieczne dla wierzyciela, czyli dla osoby czy podmiotu, która wysuwa roszczenia w stosunku do nieruchomości. Po spłacie lokalu określona część sumy jest od razu przeznaczona na spłatę zadłużenia do wierzyciela. Pozostała część kwoty jest przekazywana na rachunek sprzedającego. W efekcie sprzedaż mieszkania zadłużonego pozwala jego dotychczasowemu właścicielowi na spłacenie swojego długi. Jeżeli na mieszkaniu ciążyła hipoteka, jest ona także wykreślana z księgi wieczystej. Innym rozwiązaniem sprzedaży zadłużonego mieszkania jest skorzystanie z pomocy skupu nieruchomości, który wychodzi naprzeciw potrzebom właścicieli tego typu lokali. Zapewniają pomoc w formalnościach, a także oferują zaliczki na pokrycie zadłużenia w spółdzielni mieszkaniowej, aby otrzymać stosowne zaświadczenie do sprzedaży nieruchomości.Dzięki temu sprzedaż zadłużonego mieszkania jest zdecydowanie łatwiejsza.

JAK SPRZEDAĆ MIESZKANIE Z ZAMELDOWANYM LOKATOREM?

Do sprzedaży mieszkania z zameldowanym lokatorem nie ma żadnych przeciwwskazań, aczkolwiek jest to rzadkością. Jest to dość trudna sytuacja, gdyż niełatwo znaleźć kupca na taki lokal. W takiej okoliczności kluczowe staje się poinformowaniem nabywcy o sytuacji prawnej nieruchomości, a także zameldowanych w niej osobach. Procedura sprzedaży mieszkania z zameldowanym lokatorem. Na początek powinniśmy podjąć próbę wymeldowania takiej osoby, co jest proste jedynie w przypadku, gdy dana osoba tam nie mieszka. Niestety osoba zameldowana często sprawia problemy z wyprowadzką. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak tylko pozbycie się takiego lokatora na drodze sądowej eksmisji, poprzedzonej wystawieniem dokumentu, wzywającego lokatora do opuszczenia mieszkania. Jednak sądowa eksmisja jest możliwa również w określonych przypadkach, zaś osoba, która ma być eksmitowana, nie może posiadać żadnego prawa do dysponowania nieruchomością, której nie chce opuścić. Sprzedaż takiego mieszkania nie jest trudnym zadaniem. Nasz skup nieruchomości zajmuje się skupem lokali z obciążeniami. Podchodzimy do każdej sprawy indywidualnie i z profesjonalizmem. Załatwiamy wszelkie formalności, tak że sprzedający nie musi o nic się martwić. Należy liczyć się z tym, że cena za tego typu nieruchomość będzie niższa od ceny rynkowej, ale rekompensatą jest to, że pozbywamy się problemu i w ten sposób unikamy stresu związanego z wizytami w sądzie.

JAK SPRZEDAĆ UDZIAŁY W NIERUCHOMOŚCI?

Sprzedaż udziałów w nieruchomości występuje najczęściej w przypadku, kiedy nie ma szans na porozumienie z pozostałymi współwłaścicielami lokalu. Pozwala to na uzyskanie gotówki i pozbycie się problemów. Ważną informacją jest to, że sprzedaż udziału nie wymaga zgody pozostałych współwłaścicieli w przypadku odrębnej własności lokalu. Oznacza to, że współwłaściciel może sprzedać swój udział tak jak pełną własność i nie można ograniczyć współwłaścicielowi skorzystania z tego prawa. Każdy może dysponować swoim udziałem w nieruchomości jak tylko chce, ponieważ własność udziału jest prawem zbywalnym. Chcąc sprzedać swój udział w nieruchomości warto skontaktować się ze skupem nieruchomości, skompletować odpowiednie dokumenty, które wymaga Notariusz do przygotowania umowy sprzedaży.

KIEDY MOŻNA SPRZEDAĆ SPADEK?

Zazwyczaj do przekazania mieszkania dochodzi na drodze umowy darowizny lub w wyniku otrzymania spadku, najczęściej w kręgach najbliższej rodziny. Jeśli zechcemy sprzedać nieruchomość otrzymaną w takiej właśnie formie musimy pamiętać o pewnych założeniach wynikających z przepisów podatkowych. Spadkobiercy, aby uniknąć opodatkowania musieli poczekać ze sprzedażą nieruchomości 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie przez nich nieruchomości. Natomiast, kiedy spadkobiercy sprzedali nieruchomość przed upływem 5 lat, to mogli skorzystać ze zwolnienia podatkowego, jeżeli przychód uzyskany ze sprzedaży, w określonym terminie wydatkowano na własne cele mieszkaniowe. Tak było do 2019 roku. Wraz z dniem 1 stycznia 2019 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Niektóre zmiany są dość korzystne dla podatników i pozwalają na sprzedaż nieruchomości od razu po jej nabyciu w spadku, bez obowiązku zapłaty podatku. W nowych przepisach doprecyzowano w jaki sposób należy liczyć pięcioletni okres od nabycia lub wybudowania nieruchomości. Okres ten liczy się od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie tej nieruchomości lub nabycie prawa majątkowego przez spadkodawcę.
Call Now ButtonZADZWOŃ