sprzedaz-mieszkania-z-lokatorem-2020

Czy jest szansa na sprzedaż mieszkania z lokatorem?

sprzedaz-mieszkania-z-lokatorem-2020

Rynek nieruchomości przepełniony jest okazjonalnymi ofertami, które są niezwykle kuszące, jednak trzeba być czujnym. Za przykład może tu posłużyć oferta sprzedaży mieszkania z lokatorem. Czy taka sprzedaż z prawnego punktu widzenia jest możliwa?

Otóż, tak. Sprzedaż mieszkania z lokatorem jest jak najbardziej możliwa. Mimo że zakup nieruchomości na rynku wtórnym z lokatorem jest rzadkością, nie możemy całkowicie wykluczyć takiego stanu rzeczy. Sprzedający ma prawo do sprzedaży lokalu mieszkalnego, w którym jest już ktoś zameldowany, o ile znajdzie się na nie kupiec.

Właściciel nie ma obowiązku informować lokatora czy lokatorów o tym, że zamierza sprzedać on mieszkanie lub o tym, że jest ono wystawione na sprzedaż.

Natomiast ważne jest to, aby właściciel nieruchomości pamiętał o tym, aby poinformować kupujących o stanie prawnym mieszkania, czyli o tym, że znajdują się w nich lokatorzy. 

Należy liczyć się z tym, że  ludzie niechętnie podchodzą do nabywania nieruchomości z jakimikolwiek obciążeniami. Spowodowane jest to tym, iż polskie prawo w nadmiernym stopniu chroni lokatorów, nawet tych niewywiązujących się ze swoich obowiązków, dlatego musimy liczyć się z tym, że zbycie takiej nieruchomości będzie wiązało się z pewnymi niedogodnościami, jak na przykład stosunkowo niska cena. 

Sprzedaż mieszkania z lokatorem w skupie nieruchomości

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które pragną szybko i wygodnie sprzedać nieruchomości z lokatorem czy lokatorami, będzie skorzystanie z usług skupu nieruchomości.

Firma skupująca nieruchomości może zapewnić swoim klientom odpowiednią obsługę na etapie od wyceny nieruchomości aż do podpisania umowy oraz wypłaty środków. Cała transakcja może odbyć się wtedy w przeciągu paru dni!

Skup nieruchomości prowadzą swoją działalność w niemalże całej Polsce, co jest bardzo wygodne dla wielu właścicieli decydujących się na takie właśnie transakcje.

Czym jest skup nieruchomości za gotówkę?

Każdy kto ma problem ze sprzedażą nieruchomości w wymaganym czasie, z różnymi obciążeniami, trudną sytuacją prawną lub potrzebna jest pilnie gotówka, warto w takim przypadku zapoznać się z ofertą jaką proponuje skup nieruchomości za gotówkę

Doradcy zawsze pomogą w przeprowadzeniu transakcji i odpowiedzą na wszystkie pytania. Pracownicy skupu nieruchomości posiadają duże doświadczenie i wiedzę w temacie obrotu nieruchomościami. 

Skup dokonuje samodzielnie wycenę w oparciu o wskaźniki rynkowe ( wartość nieruchomości pomniejszana jest o koszty transakcji- notariusz, Urząd Skarbowy, KW). Zazwyczaj decyzja o zakupie zgłoszonej przez klienta nieruchomości zapada w ciągu 7 dni. Gwarancją jest szybka gotówka, bezpieczeństwo oraz pełna dyskrecja.

Najważniejsze jest to, że nie trzeba tracić czasu na rozmowy i prezentacje swojego mieszkania, domu czy działki. Co więcej, skup ponosi wszystkie opłaty związane z transakcją.

Jarosław Kowalczyk to doświadczony specjalista od nieruchomości, którego wiedza i umiejętności w dziedzinie rynku nieruchomości są nieocenione. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami oraz w ich kupnie, sprzedaży i wynajmie.

Jego umiejętności skutecznego negocjowania, znajomość rynku oraz doświadczenie w zawieraniu umów pozwalają mu na uzyskiwanie najlepszych warunków dla swoich klientów. Jarosław Kowalczyk jest zawsze na bieżąco z trendami na rynku nieruchomości, dzięki czemu potrafi w sposób skuteczny doradzać swoim klientom.

Jego podejście do pracy jest proaktywne i skoncentrowane na znalezieniu najlepszego rozwiązania dla każdego klienta indywidualnie. Posiada również bardzo dobrą znajomość procedur i wymogów prawnych związanych z transakcjami nieruchomościowymi.

Dzięki swojemu doświadczeniu i profesjonalizmowi Jarosław Kowalczyk jest w stanie skutecznie pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, zarządzaniu nieruchomością czy też sprzedaży lub wynajmie.ZADZWOŃ