co-zwieksza-wartosc-mieszkania-2021

Co przyspiesza, a co opóźnia proces sprzedaży mieszkania?

Jak długo trwa sprzedaż mieszkania?

co-zwieksza-wartosc-mieszkania-2021

Na to pytanie nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Jeśli cała transakcja przebiega sprawnie, to skup mieszkań może być zrealizowany nawet w ciągu jednego tygodnia. Są również przypadki, kiedy sprzedaż nieruchomości mocno się przeciąga w czasie, co skutkuje nieustannym donoszeniem dokumentów, a czasami wręcz rezygnacją klienta z transakcji. Czy można temu zapobiec? Tak, odpowiednio się do takiej transakcji przygotowując i sprawdzając jak krok po kroku powinna być wykonana.

Sprzedaż nieruchomości – jak to wycenić

Warto przeczytać Czy Możemy Bez Zgody Współwłaściciela Sprzedać Nasze Udziały W Mieszkaniu?

Na pewno znacie przypadki, kiedy ktoś z waszych znajomych sprzedał mieszkanie w ciągu kilku dni, a może i kilku godzin od wystawienia ogłoszenia. Początkowa radość z tego wyczynu szybko mogła się zamienić w rozczarowanie i niepewność, czy na pewno ich cena była odpowiednia? A może zbyt mało żądali i mogli cenę wywoławczą ustalić na wyższym poziomie? Niestety jest już na takie rozmyślania za późno i trzeba się pogodzić z tym co jest. Z drugiej strony zbyt wysoka cena za sprzedaż domu może powodować, że nikt się nim nie zainteresuje. Po prostu wysoka cena będzie odstraszała i nawet jeśli ktoś weźmie pod uwagę możliwość jej negocjowania, to wynik może się mu wydawać abstrakcyjny. Jak temu zaradzić? Wybierając skup mieszkań i ich ofertę na odkup nieruchomości. Firma taka może się zgłosić do ogłoszeniodawcy sama, jednak to najczyściej właściciele sami szukają firm, które oferują za gotówkę skup domów i innych nieruchomości. Powodem do wykonania takiej transakcji może być potrzeba szybkiego uzyskania gotówki lub chęć sprzedaży mieszkania z problemami.

Skup mieszkań z długiem – czy to w ogóle jest możliwe?

Nikt chyba nie ma wątpliwości że sprzedaż nieruchomości z długiem jest trudniejsza niż tej, z czystą kartoteką. Czy jednak na pewno? Zadłużone nieruchomości to dziś nic nadzwyczajnego. Prawie każdy, kto dziś kupuje mieszkanie lub dom, robi to z pomocą kredytu hipotecznego. Kiedy ich sytuacja pogarsza się do tego stopnia, że terminowa spłata rat przestaje być możliwa, zaczynają szukać wyjścia z sytuacji. Sprzedaż mieszkania jest pierwszą z opcji. Wymaga to jednak przygotowania wielu dokumentów i przekonania klienta że taka transakcja będzie dla niego w pełni bezpieczna i że nie kupi mieszkania czy domu z długiem. Druga opcja to właśnie skup nieruchomości za gotówkę. Są to prywatne firmy, które dysponują własnymi kapitałem na zakup domów i mieszkań. Dzięki temu że płacą za nie gotówką i mogą szybko sfinalizować transakcje, uzyskują korzystniejsze ceny. Jeśli zatem twoja nieruchomość, którą chcesz sprzedać posiada zadłużenie, możesz próbować przez długi czas sprzedawać ją na własną rękę. Możesz również sprawdzić ile zapłaci za nią skup mieszkań z długiem. Taka wycena jest dla ciebie bezpłatna i do niczego cię nie zobowiązuje.

Katastrofy i kataklizmy a skup domów?

Sprzedaż mieszkania może być powodowana wieloma sytuacjami. Jedna z nich jest to, że nieruchomość ucierpiała w wyniku różnego rodzaju zdarzeń – powodzi lub pożaru. Czy znajdą się chętni na zakup takiej nieruchomości? Być może tak, ale nie będzie to ani łatwe, ani proste, ani szybkie. Trzeba się przygotować na dość długi proces sprzedażowy i negocjowanie cen. Jeśli sytuacja jest napięta i nie pozwala na takie oczekiwanie, skup domów za gotówkę jest rozwiązaniem. Skup nieruchomości po powodzi lub pożarze to oferta dla wszystkich, których mieszkania i domy uległy zniszczeniu przez żywioł. Nie masz pieniędzy na ich remont? Musisz szybko odzyskać gotówkę na inny cel? Jeśli tak, sprzedaż nieruchomości za gotówkę jest tym, czego właśnie potrzebujesz. Bez zbędnej zwłoki, bez negocjowania cen, bez odkładania w nieskończoność terminu sprzedaży – szybko i bezpiecznie możesz się pozbyć swojego problemu, sprzedając nieruchomość za gotówkę.

Jakie wady prawne mogą opóźniać sprzedaż mieszkania?

O wadach prawnych nieruchomości słyszał chyba każdy z nas. Jest ich tak wiele, że wymienienie wszystkich staje się niemożliwością. My postaramy się wymienić tylko kilka z nich, które mocno utrudniają sprzedaż na własną rękę. Brak uregulowanego prawnie dojazdu na działkę. Jeśli sąsiaduje ona z drogą publiczną i nie została wytyczona droga prywatna, pozostaje wyłącznie ustanowienie służebności. W niektórych przypadkach może to wymagać skierowania sprawy na drogę sądową, jeśli właściciel sąsiadującej działki nie wyraża zgody na taką służebność. Praktycznie sprzedaż nieruchomości bez dojazdu jest niemożliwa. Wyjątek stanowi skup nieruchomości z problemami. Posiadamy własny zespół specjalistów od prawa, którzy są w stanie sprawnie i z zamierzonym efektem podjąć się każdej, nawet najtrudniejszej sprawy. Pozostałe wady prawne, mogące opóźniać lub uniemożliwiać sprzedaż to nieuregulowane prawo własności lub brak fizycznego podziału nieruchomości – dotyczy domów i mieszkań, do których jest więcej współwłaścicieli.

Może cię zainteresować Czy Sprzedaż Mieszkania Opłaca Się Bardziej Niż Wynajem Mieszkania?

Niski standard mieszkania przyspiesza skup nieruchomości?

Masz mieszkanie w złym stanie technicznym? Jego standard jest tak niski, że wymaga generalnego remontu aby móc się do niego wprowadzić i zamieszkać? Nie masz pieniędzy na taką inwestycję, nie chcesz również trzymać takiego mieszkania i go utrzymywać, nie osiągając w zamian żadnych korzyści? Kiedy sprzedaż mieszkania przez ogłoszenia wydaje się praktycznie niemożliwa, właśnie przez niski standard, skup domów i innych nieruchomości za gotówkę spada nam z nieba. Bez potrzeby wnoszenia wkładu własnego, remontowania, szukania od tego fachowców i wybierania materiałów wykończeniowych. Po prostu skup domów skupuje nieruchomość w takim stanie, w jakim się znajduje. Nic nikomu nie musisz tłumaczyć ani za nic się wstydzić. Po prostu sprzedajesz mieszkanie w takim stanie, w jakim się znajduje i bierzesz za to pieniądze, na które się umówiłeś z firmą skupującą.

Uciążliwe sąsiedztwo opóźnia sprzedaż domu?

Skup nieruchomości, domów i mieszkań za gotówkę jest najczęściej wybieraną opcją przez właścicieli, którzy mają uciążliwe sąsiedztwo. Może nim być warsztat samochodowy, parking dla ciężarówek, zakład produkcyjny i wiele innych obiektów. Ich działalność może negatywnie wpływać na komfort mieszkania, co przekłada się na zainteresowanie ze strony kupców. Jedyną opcją na szybką sprzedaż domu jest obniżenie jego ceny – w sposób znaczny lub właśnie skup domów za gotówkę. Ta druga opcja pozwala od razu poznać cenę, za którą transakcja może się odbyć. Jeśli ją akceptujesz, pozostaje finalizować operację. Możesz ją również potraktować jako punkt wyjścia do rozmów z innymi klientami, próbując uzyskać lepszą ofertę za sprzedaż nieruchomości.

Jakie dokumenty są potrzebne, by wykonać skup mieszkań?

Aby sprzedaż mieszkania mogła dojść do skutku bez niepotrzebnej zwłoki, należy skompletować wymagane dokumenty. O tym co ma nimi być poinformuje skup nieruchomości za gotówkę lub notariusz. Masz problem ze skompletowaniem wszystkiego co konieczne. W innym przypadku byłbyś pozostawiony z tym problemem sam, ale komercyjny skup nieruchomości za gotówkę może ci w tym pomóc, a nawet cię reprezentować. Dokumenty, bez których sprzedaż nieruchomości nie może się odbyć to akt własności, dokumenty bankowe jeśli mieszkanie było kupione na kredyt i oczywiście dokumenty tożsamości.

+ posts

Jarosław Kowalczyk to doświadczony specjalista od nieruchomości, którego wiedza i umiejętności w dziedzinie rynku nieruchomości są nieocenione. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami oraz w ich kupnie, sprzedaży i wynajmie.

Jego umiejętności skutecznego negocjowania, znajomość rynku oraz doświadczenie w zawieraniu umów pozwalają mu na uzyskiwanie najlepszych warunków dla swoich klientów. Jarosław Kowalczyk jest zawsze na bieżąco z trendami na rynku nieruchomości, dzięki czemu potrafi w sposób skuteczny doradzać swoim klientom.

Jego podejście do pracy jest proaktywne i skoncentrowane na znalezieniu najlepszego rozwiązania dla każdego klienta indywidualnie. Posiada również bardzo dobrą znajomość procedur i wymogów prawnych związanych z transakcjami nieruchomościowymi.

Dzięki swojemu doświadczeniu i profesjonalizmowi Jarosław Kowalczyk jest w stanie skutecznie pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, zarządzaniu nieruchomością czy też sprzedaży lub wynajmie.Call Now ButtonZADZWOŃ