co-grozi-za-wyrzucenie-lokatora-2022

Co grozi za wyrzucenie lokatora z mieszkania? 2022

Co grozi za wyrzucenie lokatora z mieszkania? 2022

co-grozi-za-wyrzucenie-lokatora-2022

Co grozi za wyrzucenie lokatora z mieszkania? To pytanie zadaje sobie mnóstwo właścicieli mieszkań, którzy mają problem z najemcami. Jak się bowiem okazuje w praktyce, wiele osób decydujących się na wynajem mieszkania czuje się bezkarnych nie wywiązując się kompletnie z warunków umowy. Czy rzeczywiście właściciele mieszkań mają związane ręce? Czy nie mogą oni nic zrobić, by pozbyć się uciążliwych lokatorów? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

O tym należy wiedzieć

Warto przeczytać Jak Stać Się Inwestorem W Crowdfundingu Nieruchomościowym?

Prawnicy radzą, by osoby, które zamierzają wynająć swoje mieszkanie lub dom skorzystali z pomocy profesjonalistów, którzy pomogą im znaleźć nie tylko rzetelnych, uczciwych lokatorów, ale także pomogą przygotować odpowiednią umowę najmu. Dodatkowo, poleca się, by każdy wynajmujący spisał taką umowę najmu u notariusza. Osoby zainteresowane wynajmem mieszkania będą świadome tego, co ich czeka, gdy nie wywiążą się z umowy. Co grozi za wyrzucenie lokatora z mieszkania?

Czy można wyrzucić lokatora z mieszkania?

Co zrobić jednak w sytuacji, gdy małżeństwo, które wynajmuje apartament w centym miasta do tej pory systematyczne płaciło czynsz, a teraz zalega z nim (jak i z innymi opłatami) już dobre parę miesięcy? Co zrobić w sytuacji, gdy studenci zakłócają porządek w nieruchomości i stale nie przestrzegają ciszy nocnej? Czy taki problematyczny lokator może czuć się bezkarny? Wielu osobom wydaje się, że obowiązująca w Polsce Ustawa o ochronie praw lokatorów daje takim osobom wiele przywilejów, dlatego też właściciel mieszkania nie może ich wyrzucić na przysłowiowy „bruk”. Jeżeli jednak właściciel wynajmowanego mieszkania zadbał odpowiednio o swoje interesy i spisał z lokatorem szczegółową umowę najmu, jak i posiada spisane notarialnie oświadczenie o poddaniu się egzekucji do umowy najmu (wraz z załączonym do tego oświadczaniem lokatorów, którzy gwarantują mu lokum w przypadku wyrzucenia z wynajmowanego mieszkania), może być spokojny. W tych dokumentach bowiem widnieje adres, gdzie taki lokator może się przeprowadzić (wraz ze zgodą właściciela). Dlatego też, gdy nagminnie lokator spóźnia się z czynszem i opłatami lub zakłóca spokój innych mieszkańców, a także demoluje mieszkanie, nie warto czekać. Wystarczy złożyć pozew do sądu i dołączyć wszystkie posiadane przez siebie dokumenty.

Może cię zainteresować Co Przyspiesza, A Co Opóźnia Proces Sprzedaży Mieszkania?

Co powinno znaleźć się w pozwie?

Właściciel mieszkania, który chce eksmitować swojego uciążliwego lokatora powinien w pozwie wskazać wszystkie jego dane, jak i informacje potwierdzające okoliczność, iż osoba ta nie może dłużej mieszkać w wynajmowanym mieszkaniu. Jak wspomniano powyżej, obowiązkowo trzeba dołączyć dokumenty w postaci: umowy najmu, oświadczenia najemcy o oddaniu się egzekucji, oświadczenie właściciela mieszkania, który zobowiązał się przyjąć lokatora, jak i dowody spóźnionych wpłat z kont bankowych. Jeżeli sytuacja dotyczy osób, które nadużywają alkoholu i tym samym zakłócają sposób innym – warto także dołączyć do pozwu zeznania świadków. W takim przypadku egzekucja problematycznego lokatora powinna być już formalnością.

+ posts

Jarosław Kowalczyk to doświadczony specjalista od nieruchomości, którego wiedza i umiejętności w dziedzinie rynku nieruchomości są nieocenione. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami oraz w ich kupnie, sprzedaży i wynajmie.

Jego umiejętności skutecznego negocjowania, znajomość rynku oraz doświadczenie w zawieraniu umów pozwalają mu na uzyskiwanie najlepszych warunków dla swoich klientów. Jarosław Kowalczyk jest zawsze na bieżąco z trendami na rynku nieruchomości, dzięki czemu potrafi w sposób skuteczny doradzać swoim klientom.

Jego podejście do pracy jest proaktywne i skoncentrowane na znalezieniu najlepszego rozwiązania dla każdego klienta indywidualnie. Posiada również bardzo dobrą znajomość procedur i wymogów prawnych związanych z transakcjami nieruchomościowymi.

Dzięki swojemu doświadczeniu i profesjonalizmowi Jarosław Kowalczyk jest w stanie skutecznie pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, zarządzaniu nieruchomością czy też sprzedaży lub wynajmie.Call Now ButtonZADZWOŃ