crowdfunding-udzialowy-2021

Jak stać się inwestorem w crowdfundingu nieruchomościowym?

Crowdfunding nieruchomościowy staje się coraz popularniejszą formą inwestowania. Wiele osób zastanawia się, jak zostać inwestorem w crowdfundingu. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z poszczególnymi etapami całego procesu.

crowdfunding-udzialowy-2021

Wybór platformy crowdfundingowej

Pierwszym krokiem do zostania inwestorem w crowdfundingu nieruchomościowym jest wybór odpowiedniej platformy crowdfundingowej. Powinna być ona dostosowana do potrzeb, a także możliwości inwestora, ponieważ dzięki temu możliwe będzie znalezienie najlepszej inwestycji do zrealizowania. Podczas wyboru najlepiej do siebie dopasowanej platformy crowdfundingowej warto wziąć pod uwagę pewne istotne aspekty. Wśród nich można przede wszystkim wymienić wcześniej zrealizowane projekty, a także ich specyfikę. Dzięki temu możliwe będzie określenie kształtów przyszłych inwestycji. Oprócz tego warto również sprawdzić opinie na temat danej platformy wśród znajomych osób lub w internecie. Dzięki temu będzie się miało gwarancję i pewność jej rzetelności.

Warto przeczytać Co Przyspiesza, A Co Opóźnia Proces Sprzedaży Mieszkania?

Elementy platformy

Podczas wyboru odpowiedniej platformy crowdfundingowej warto również sprawdzić jej poszczególne elementy. Wśród nich można przede wszystkim wymienić obecność systemów zabezpieczeń, które będą stanowiły ochronę dla inwestorów przed potencjalnymi nadużyciami. Dzięki temu ryzyko niepożądanych zdarzeń zdecydowanie zostaje zmniejszone. Warto sprawdzić między innymi, czy istnieje możliwość sprawdzania finansów dotyczących danej inwestycji na każdym jej etapie. Oprócz tego istotne są również sposoby sprawdzania rzetelności poszczególnych projektów, co warto wziąć pod uwagę podczas wyboru.

Wybór rodzaju inwestycji

Crowdfunding nieruchomościowy to działania, które są związane z dość zróżnicowanymi procesami w branży nieruchomości. Wśród nich można wymienić między innymi takie elementy jak wycena nieruchomości oraz skup nieruchomości. W związku z tak szerokimi możliwościami bardzo istotny staje się wybór odpowiedniego dla inwestora rodzaju inwestycji. W obecnych czasach istnieje możliwość wyboru spośród dwóch rodzajów inwestowania. Wśród nich wymienia się zarówno crowdfunding udziałowy, jak i pożyczkowy.

Wybór konkretnego projektu

Kolejnym etapem realizowanego procesu crowdfundingu nieruchomościowego jest wybór konkretnej inwestycji. Inwestycje w ramach crowdfundingu mogą się między sobą różnić wielkością, dlatego inwestor ma możliwość wyboru, czy decyduje się na wzięcie udziału w mniejszej, czy też w większej inwestycji. Poszczególne inwestycje różnią się między sobą również charakterem oddziaływania. W obecnych czasach najczęściej realizowane są inwestycje w bezpośredni sposób związane z przygotowywaniem lokali mieszkalnych pod wynajem. Jednak z powodzeniem mogą one również dotyczyć wynajmu oraz sprzedaży lokali o charakterze komercyjnym.

Może cię zainteresować Czy Możemy Bez Zgody Współwłaściciela Sprzedać Nasze Udziały W Mieszkaniu?

Model biznesowy

Podczas decydowania się na współpracę w ramach crowdfundingu nieruchomościowego warto również sprawdzić model biznesowy w wybranym projekcie, który będzie realizowany. Wśród najważniejszych kwestii z tym związanych można wyszczególnić strategię inwestycyjną oraz rodzaj zabezpieczenia. Oprócz tego duże znaczenie ma również szacowana stopa zwrotu inwestycji, a także czas jej trwania, który powinien być z góry określony. Przy poszczególnych projektach najczęściej są również podawane minimalne progi wejścia w inwestycję.

Podpisanie umowy

Wśród najważniejszych aspektów działań realizowanych w ramach crowdfundingu nieruchomościowego można również wymienić zawarcie stosownych umów. Stanowią one element obowiązkowy całego procesu. Zawierane umowy zależne są przede wszystkim od wybranej platformy crowdfundingowej, ale także od rodzaju crowdfundingu. Najczęściej tego rodzaju umowy zawierane są w formie elektronicznej, dlatego nie ma konieczności umawiania się z deweloperem. Wyjątek stanowi dołączenie do spółki celowej. W tym przypadku konieczna będzie wizyta u notariusza, ponieważ bez niej umowa nie będzie ważna.

Bycie inwestorem

Po podpisaniu stosownej umowy inwestor może cieszyć się byciem inwestorem i nie jest konieczne podejmowanie przez niego żadnych działań. W przypadku crowdfundingu nieruchomościowego obsługa wszystkich niezbędnych procesów nie jest realizowana przez inwestora, dlatego nie musi mieć on poczucia żadnego obowiązku. Jego główne zadania skupiają się na śledzeniu realizowanych inwestycji, a także czerpaniu z nich zysków. Postępy w działaniu można śledzić między innymi na platformie crowdfunding, dlatego jest do nich dość łatwy dostęp, co stanowi dużą zaletę dla inwestora.

Jarosław Kowalczyk to doświadczony specjalista od nieruchomości, którego wiedza i umiejętności w dziedzinie rynku nieruchomości są nieocenione. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami oraz w ich kupnie, sprzedaży i wynajmie.

Jego umiejętności skutecznego negocjowania, znajomość rynku oraz doświadczenie w zawieraniu umów pozwalają mu na uzyskiwanie najlepszych warunków dla swoich klientów. Jarosław Kowalczyk jest zawsze na bieżąco z trendami na rynku nieruchomości, dzięki czemu potrafi w sposób skuteczny doradzać swoim klientom.

Jego podejście do pracy jest proaktywne i skoncentrowane na znalezieniu najlepszego rozwiązania dla każdego klienta indywidualnie. Posiada również bardzo dobrą znajomość procedur i wymogów prawnych związanych z transakcjami nieruchomościowymi.

Dzięki swojemu doświadczeniu i profesjonalizmowi Jarosław Kowalczyk jest w stanie skutecznie pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, zarządzaniu nieruchomością czy też sprzedaży lub wynajmie.ZADZWOŃ