Wszyscy słyszeliśmy maksymę „kupuj nisko, sprzedawaj wysoko”, aby obrócić zysk, ale ta formuła jest o wiele bardziej skomplikowana, gdy sprzedajesz swój dom.

Jasne, pandemia COVID-19 rozpaliła ogień pod rynkiem mieszkaniowym, z medianą istniejącej ceny domu gwałtownie wzrosła do $ 416,000 w czerwcu tego roku, co jest nowym rekordem. Oznacza to 124 kolejnych miesięcy z roku na rok wzrost cen – najdłuższa passa, że National Association of Realtors (NAR) ma w rekordzie.

Ale zdobywanie jackpota podczas sprzedaży pozostawia cię z wieloma do obsługi. Koszty przeprowadzki. Stopy hipoteczne. Cały proces znalezienia nowego dachu nad głową, który odpowiada Twoim potrzebom i stylowi życia.

Zebraliśmy wskazówki ekspertów i spostrzeżenia na temat ośmiu kluczowych pytań, które należy sobie zadać, aby określić, kiedy sprzedać swój dom – i jak pobrać najwyższą cenę i najszybszą datę zamknięcia.

1. Czy jest to rynek kupującego czy sprzedającego?

Stopy procentowe, bezrobocie i inne czynniki ekonomiczne wpływają na rynek mieszkaniowy. Rynek sprzedającego stawia sprzedającego w korzystnej sytuacji. Dostępne zapasy nie nadążają za popytem kupujących, więc domy sprzedających nie siedzą na rynku długo. W rzeczywistości, sprzedający mogą otrzymać wiele ofert i zamknąć się na poziomie znacznie wyższym niż ich cena wywoławcza.

Rynek kupującego pozwala kupującym być wybrednym. Więcej domów na sprzedaż oznacza, że siedzą na rynku dłużej, prowadząc sprzedawców i ich agentów do omówienia strategicznych cen, marketingu i pokazów.

Chociaż wartości domów naturalnie doceniają w czasie, warunki rynkowe nadal wpływają na to, jak duży będzie twój zysk, gdy sprzedasz. (Ciekawi Cię, ile obecnie wart jest Twój dom? Wypróbuj Esus Nieruchomości’s Home Value Estimator, który w czasie rzeczywistym analizuje dane z rynku mieszkaniowego w oparciu o stan Twojego domu i inne czynniki w Twojej okolicy).

Czas Twoja sprzedaż poprawnie z Top Agent

Najlepszy agent nieruchomości pomoże Ci stworzyć strategię sprzedaży, która najlepiej dostosuje się do Twoich celów, czy to do maksymalizacji ceny sprzedaży lub sprzedać swój dom szybko. To trwa tylko dwie minuty dla Esus Nieruchomości dopasować klientów z najlepszych agentów nieruchomości, którzy skontaktują się z Tobą i poprowadzi Cię przez proces.

Znajdź Agenta

Boise, Idaho, był jednym z najbardziej przecenionych rynków w kraju i najgorętszym w ciągu ostatnich kilku lat pod względem aprecjacji, mówi Ti Smack, wieloletni agent nieruchomości w Eagle, Idaho, który pracuje z ponad 73% więcej domów jednorodzinnych niż przeciętny agent w tym obszarze. Nabywcy spoza stanu z Kalifornii i stanu Waszyngton szukający niższych podatków, lepszych szkół i lepszych warunków środowiskowych napędzają rynek Boise.

„Istnieje ograniczona podaż i ekstremalny popyt we wszystkich punktach cenowych”, mówi. „To w pewnym sensie wypchnęło lokalnych homebuyerów na zewnątrz”.

Nationwide, po tym, co NAR nazywa „dwa lata gangbuster wydajności”, rynek mieszkaniowy ochłodził się, z istniejącymi sprzedaży domów spadek dla piątego miesiąca z rzędu. Czerwcowa sprzedaż spadła o 5,4% w stosunku do maja i o 14,2% w stosunku do roku ubiegłego. Zapasy mieszkań również wzrosły o 25% w ciągu ostatnich miesięcy w porównaniu do 8% – średniej sprzed pandemii w tym samym okresie.

Wszystko to oznacza, że kupujący wkrótce mogą znaleźć się na bardziej solidnych podstawach – coś, o czym warto pomyśleć, jeśli sky-high ceny wywoławcze są jednym z powodów, dla których kusi cię, aby ustawić znak „Na sprzedaż”.

2. Czy masz sprawdzonego agenta nieruchomości?

Oczywiście, podjęcie decyzji, kiedy sprzedać swój dom obejmuje inne elementy poza warunkami rynkowymi. Doświadczony agent może poprowadzić Cię przez to nieznane terytorium. W rzeczywistości większość sprzedawców polega na ekspertyzie agenta: W 2021 roku 90% sprzedawców domów pracowało z agentem nieruchomości, aby sprzedać swój dom, pokazują statystyki NAR.

Za swoją pomoc agenci zarabiają prowizje w wysokości od 5%-6%, które sprzedający zazwyczaj płaci w całości z wpływów na zamknięciu, ale ich wiedza jest cenna. (Sprawdź Esus Nieruchomości’s Kalkulator prowizji dla oszacowania średnich stawek prowizji w pobliżu).

Porady agenta obejmuje:

 • Zalecenia dotyczące wszelkich ulepszeń i napraw przed wpisaniem na listę – oraz sieć wykonawców, którzy mogą pomóc w oszacowaniach
 • Solidna strategia cenowa oparta na analizie porównawczej rynku, w tym wykresy, specyfikacje i zdjęcia porównywalnych domów w Twojej okolicy
 • Usługi marketingowe, w tym inscenizacja, profesjonalna fotografia, aranżacja ekskluzywnych podglądów dla innych brokerów, wirtualne wycieczki i koordynacja otwartych domów
 • Zarządzanie ofertami, negocjowanie napraw i ustępstw oraz obsługa innych kwestii, które pojawiają się, abyś mógł dostać się do stołu zamknięcia bez obaw

Praca z agentem również zazwyczaj nets najlepszą cenę. W zeszłym roku, domy sprzedawane z pomocą agenta sprzedawane za medianę 318.000 dolarów – około 22% więcej niż 260.000 dolarów mediana ceny sprzedaży tych, którzy poszli na sprzedaż przez właściciela (FSBO) trasy. Większość nabywców zapłacił 100% ceny wywoławczej, ale 29% poszedł nawet wyżej, statystyki NAR pokazać.

Jeśli minęło trochę czasu, odkąd byłeś w kontakcie z agentem, który sprzedał swój dom do Ciebie, możesz zapytać przyjaciół i kolegów, kogo polecają. Esus Nieruchomości’s Agent Match również może pomóc. Ta darmowa usługa analizuje agentów w pobliżu przez tysiące opinii i miliony transakcji, aby znaleźć tych, którzy mogą być dobry mecz dla sprzedaży domu.

3. Czy Twój dom nie pasuje już do Twoich potrzeb?

Życie się zdarza. Nawet jeśli kochasz dom, w którym mieszkasz od lat, zmiana pracy lub inne okoliczności mogą zainspirować Cię do szukania gdzie indziej. Sprzedający w zeszłym roku powiedzieli NAR, że chcą się przenieść, aby być bliżej przyjaciół i rodziny (18%) lub dlatego, że ich obecne domy były zbyt małe (17%). Ludzie nadal pragną bardziej otwartych i relaksujących przestrzeni – 85% kupujących w maju dokonało zakupu na przedmieściach, w małym mieście, na wsi lub w kurorcie.

Oto kilka powodów, dla których możesz chcieć większego (lub mniejszego) miejsca:

 • Masz trzech lub czterech nastolatków jockeying o przestrzeń w jednej łazience
 • Twoje dzieci urosły i wyprowadziły się, zostawiając Ci więcej miejsca niż możesz zagospodarować
 • Potrzebujesz domowego biura (jeden atut, który 59% kupujących chciało w maju)
 • Potrzebujesz więcej parkingu
 • Utrzymujesz basen, z którego nikt już nie korzysta
 • Utrzymanie domu to więcej niż możesz sobie pozwolić
 • Chcesz mieć spokojniejszą okolicę – lub taką, która jest bardziej do chodzenia, więc nie musisz jeździć tak często

Starsi właściciele domów mają pewne dodatkowe względy, takie jak:

 • Schody, które utrudniają dostęp do pomieszczeń mieszkalnych
 • Stromy podjazd, który stwarza ryzyko upadku
 • Duże chodniki i długie podjazdy, które wymagają odśnieżania w chłodniejszym klimacie
 • Duży trawnik, który jest trudny do koszenia
 • Szafki lub schowki, do których trudno się dostać
 • Zbyt wiele okien i zbyt duża przestrzeń do utrzymania czystości

„Wiele razy, gdy ludzie się starzeją i stają się pustymi gniazdami, nie chcą już dwupiętrowych domów, w których wychowali swoje rodziny” – mówi Smack.

4. Czy możesz sobie pozwolić na przeprowadzkę?

Niestety, przeprowadzka nie jest tak prosta, jak klaśnięcie w dłonie i zapping się do nowej przestrzeni. Podczas gdy niektóre wydarzenia życiowe mogą unieważnić względy finansowe, czasami liczby po prostu się nie sumują.

Narzędzia takie jak Esus Nieruchomości’s Home Affordability Calculator mogą pomóc Ci ocenić, jak bardzo dom może sobie pozwolić, ale przeprowadzka może pociągnąć za sobą pewne koszty, które ludzie często nie rozważają z góry, takie jak:

 • Spłacanie długu z kapitału własnego domu. (Sprawdź nasz kalkulator wpływów netto, aby oszacować, ile zarobisz na sprzedaży domu. Czy to wystarczy, aby przenieść cię do nowego miejsca)?
 • Korekta kosztów utrzymania. Narzędzia online, takie jak kalkulator kosztów utrzymania SmartAsset, biorą pod uwagę nie tylko mieszkanie, ale także żywność i inne artykuły pierwszej potrzeby. Przeprowadzka do Boise z Los Angeles pozostawia 16% więcej pieniędzy w banku, aby utrzymać swój styl życia, podczas gdy przeprowadzka z Austin w Teksasie do Nowego Jorku oznacza, że będziesz musiał zarabiać 21% więcej.
 • Zaliczka lub depozyt zabezpieczający. Nasz Down Payment Calculator pomaga crunch ile może być potrzebne, aby umieścić w dół na nowym domu. Oszacuj jeden do dwóch miesięcy czynszu za kaucję, jeśli zdecydujesz się na wynajem.
 • Aktywacja mediów w nowym domu, takich jak gaz, woda, prąd, telewizja kablowa i usługa internetowa.
 • Fizyczne koszty przeprowadzki. Wynajęcie movers kosztuje średnio 1,648 dolarów dla poniżej 100 mil. Podczas gdy możesz zaoszczędzić trochę, prosząc przyjaciół o chip in (wśród innych wskazówek), nadal może trzeba wynająć ciężarówkę i czynnik w pakowania materiałów.
 • Koszty zamknięcia. Oprócz pozostałego salda hipotecznego, koszty zamknięcia obejmują media, opłaty HOA, podatki, prowizje i inne. Nasz kalkulator kosztów zamknięcia może dostarczyć szacunkowych danych na temat tych kosztów w Twojej okolicy, ale licz na około 5%-10% ceny sprzedaży domu.

5. Jaki jest twój czas sprzedaży?

Jeśli nowa praca oznacza przeprowadzkę do innego stanu w ciągu dwóch tygodni, nie możesz być tak rozeznany w swoich ofertach – a nawet wtedy mogą się zdarzyć rzeczy, które opóźniają sprzedaż. Mediana dni na rynku w czerwcu było 14, z domów wymienionych otrzymujących średnio 3,4 oferty, w dół od 4,2 miesiąc wcześniej, statystyki NAR pokazać.

Chociaż 88% nieruchomości sprzedanych w mniej niż miesiąc, umowy nadal zajęły 30 dni, aby zamknąć, te statystyki pokazują. Od kwietnia do czerwca, 18% umów miało opóźnione rozliczenia, z 18% z nich z powodu kwestii związanych z oceną.

Okoliczności twojego kupującego, takie jak utrata pracy, również mogą odrzucić sprzedaż. Od kwietnia do czerwca, 7% umów zostało rozwiązanych, te rekordy pokazują.

Wypróbuj nasz kalkulator Best Time to Sell, aby sprawdzić swój lokalny rynek

Chrupiemy dni na rynku i dane dotyczące cen sprzedaży domu, aby określić, jakie czasy roku domy sprzedają się najszybciej i za największe pieniądze średnio.

Sprawdź teraz

6. Czy Twoja okolica się zmienia?

Jeśli mieszkasz w swoim domu od dziesięciu lat lub więcej, obserwowałeś, jak ewoluuje twoja okolica. Być może w okolicy jest więcej szkół, albo teraz zauważyłeś, że jesteś najstarszym mieszkańcem na bloku.

Wśród ubiegłorocznych sprzedających, 11% chciało się przeprowadzić, ponieważ ich dzielnice stały się „mniej pożądane” z różnych powodów. (I odwrotnie, 63% kupujących stwierdziło, że jakość sąsiedztwa wpłynęła na ich zakup).

Te cechy mogą obejmować:

 • Okręgi szkolne: 23% homebuyers powiedział, że jakość okręgu szkolnego wpłynęła na ich wybór domu. Chociaż możesz poprosić o wyższą cenę w obszarze z pożądanymi okręgami szkolnymi, niektórzy sprzedający mogą chcieć zaoszczędzić na podatkach od nieruchomości, jeśli nie korzystasz już z tych wydatków na edukację.
 • Rozwój biznesu: Czy twój dom znajduje się w pobliżu dużego sektora zatrudnienia? Co z lekką koleją lub transportem publicznym, który może zaoszczędzić potencjalnym nabywcom na ich dojazdach?
 • Styl życia i rozrywka: Czy w pobliżu jest więcej sklepów, czy też firmy zostały zamknięte? Czy w Twoim domu jest blisko do parków i miejsc spędzania wolnego czasu? Czy w Twojej okolicy można chodzić pieszo?
 • Poczucie wspólnoty: Jeśli jesteś rodziną z małymi dziećmi, naturalnie będziesz chciał mieszkać wśród podobnych rodzin. Podobnie, starsi mieszkańcy mogą docenić bardziej planowaną lub ograniczoną do czynu społeczność z dostępnymi ćwiczeniami i zajęciami.

7. Czy to dobra pora roku na przeprowadzkę?

Tradycyjnie najlepszym czasem na sprzedaż domu jest czerwiec, jeśli chcesz zmaksymalizować cenę sprzedaży – i lipiec, jeśli zależy ci na szybkiej sprzedaży, wynika z badań rynku Esus Nieruchomości.

Ale to może się różnić w zależności od lokalizacji. „Historycznie, szczyt naszego rynku jest od pierwszego tygodnia czerwca – kiedy dzieci wychodzą ze szkoły – do końca sierpnia”, mówi Smack. „Ludzie chcą wejść do swoich domów i osiedlić się przed rozpoczęciem roku szkolnego”.

Nawet jeśli nie masz do czynienia z sezonową pogodą, najlepszy czas na sprzedaż różni się w zależności od lokalizacji, stóp procentowych i warunków rynkowych. Sprawdź nasz Najlepszy Czas na Sprzedaż Kalkulator dla danych historycznych Esus Nieruchomości na Twoim rynku, kiedy możesz zarobić najwięcej pieniędzy i które miesiące są najlepsze, aby szybko sprzedać swój dom.

8. Czy twój dom jest w formie do sprzedaży?

Prawda, są pewne remonty, które zwiększają twoją wycenioną wartość i potencjalne oferty, takie jak dodanie żywej powierzchni kwadratowej. Ale niewielu kupujących chce zatrzasnąć dom, który potrzebuje TLC: Tylko 6% kupujących w zeszłym roku chciał naprawić-upper. W rzeczywistości 36% kupujących wybrało nowy dom, aby uniknąć remontów lub problemów z hydrauliką i elektrycznością.

Nie musisz reorganizować całego domu, aby uzyskać go w najlepszej formie do sprzedaży, chociaż. Badanie najlepszych agentów Esus Nieruchomości oszacowało najwyższą wartość odsprzedaży tych niskokosztowych projektów:

 • Declutter szafki i blaty: Przeciętny dom ma umysł bogaty 300,000 rzeczy! Pare down twój książki, ubrania, i kolekcje, stash tamte codzienne urządzenia, i pokazuje wszystkie przestrzeń ty masz dla zwrotu na inwestycji (ROI) 432%.
 • Głębokie sprzątanie wewnątrz i na zewnątrz: Czyste podłogi i okna, kurz listwy przypodłogowe i wentylatory sufitowe, i wyczyścić rynny. (HomeAdvisor ma stawki dla kilku projektów tutaj.) Nawet wydanie około $200, aby twój dom lśnił ma ROI 935%, mówią nasi agenci.
 • Umieść swoją najlepszą stopę do przodu z curb appeal: Pokaż swój krajobraz, aby umieścić więcej zieleni w kieszeni, mówią nasi agenci. Curb appeal daje nabywcom wrażenie, że masz utrzymane swój dom dobrze, a kupujący będą płacić 7% więcej za dom z dobrą opieką stoczni. Tylko koszenie trawnika, sprzątanie krzewów i rozprzestrzenianie mulczu może mieć ROI do 238%.
 • Zainscenizuj pomieszczenia, aby pokazać ich najlepsze cechy: Tylko dlatego, że ustawiłeś swoje meble w określony sposób, nie oznacza, że w pełni wykorzystujesz jego naturalne światło i inne cechy. Staging przyciąga kupujących, pomaga im wizualizować siebie w domu, i może zwiększyć cenę sprzedaży, 67% najlepszych agentów powiedzieć.

Teraz wydaje się, że jest ruch, aby wyjść z tych większych domów. Ludzie po prostu nie chcą mieć do czynienia z pracą, aby dbać o domu, że rozmiar.

 • Ti Smack
  Ti Smack
  Agent nieruchomości

  Blisko

  Ti Smack
  Ti Smack
  Agent nieruchomości w The Smack Group

  5.0

  • gwiazda
  • gwiazda
  • gwiazda
  • gwiazda
  • gwiazda

  Aktualnie przyjmujemy nowych klientów

  • Lata Doświadczenia
   16
  • Transakcje
   727
  • Średnia cena pkt.
   $390k
  • Single Family Homes
   688

Czy w Twoim obecnym domu jest coś, co po prostu już nie pasuje?

Potraktuj to jako pytanie bonusowe. Czasami sprzedaż domu sprowadza się do innych szczegółów, takich jak zauważenie niewielkiej ilości pozostałej gotówki w miesięcznym budżecie, konieczność przekształcenia kapitału własnego w dochód lub po prostu chęć zmiany stylu życia.

Smack zauważył to wśród zamożnych nabywców, którzy około dekady temu myśleli, że większe jest lepsze, kupując domy od 3 000 stóp kwadratowych dobrze do 8 000 stóp kwadratowych. „Teraz wydaje się, że jest ruch, aby wyjść z tych większych domów. Ludzie po prostu nie chcą zajmować się pracą, aby zadbać o dom tej wielkości”, mówi.

Uważaj na czerwone flagi

Więc zrobiłeś matematykę i zdecydowałeś, że jesteś gotowy, aby skorzystać z gorącego rynku i zarobić trochę pieniędzy – lub sprzedać przed recesją. Naciśnij „Pauza” na wezwanie agenta wystarczająco długo, aby rozważyć swój następny ruch – i budżet odpowiednio.

Najpierw zapytaj siebie: Gdzie pójdziesz dalej? „Trudną częścią jest, zanim wymienimy twój dom, gdzie się przeprowadzasz? Jeśli zamierzasz przenieść się lokalnie, musimy trochę nad tym popracować” – mówi Smack.

Nawet jeśli niektórzy właściciele domów w jego okolicy mogą sprzedać za rekordowe ceny, kiedy widzą, co mogliby kupić za te pieniądze, sprzedaż nie ma większego sensu. Jak mówią niektórzy: „Dlaczego miałbym przejść z domu o powierzchni 5000 stóp kwadratowych do domu o powierzchni 2500 stóp kwadratowych i zapłacić za niego tę samą cenę? … Wolę zostać w tym domu, w którym jestem” – mówi Smack.

Nie pozwól, aby strach przed przegapieniem napędził cię do głupiej decyzji. Rynek mieszkaniowy zawsze porusza się w cyklach. „W przyszłości będzie tam kilka prawdziwych wartości, które można mieć”, mówi.

W skrócie, zadaj sobie te 8 pytań, aby dowiedzieć się, kiedy sprzedać swój dom

 1. Czy jest to rynek kupującego czy sprzedającego?
 2. Czy masz sprawdzonego agenta nieruchomości?
 3. Czy Twój dom nie odpowiada już Twoim potrzebom?
 4. Czy stać Cię na przeprowadzkę?
 5. Jaki jest twój czas sprzedaży?
 6. Czy twoja okolica się zmienia?
 7. Czy to dobra pora roku na przeprowadzkę?
 8. Czy Twój dom jest w formie do sprzedaży?

Jeśli potrzebujesz porady eksperta ważenia plusów i minusów, doświadczony agent nieruchomości może pomóc. Spójrz na Esus Nieruchomości’s wolny Agent Match usługi dla danych napędzany wybór agentów w Twojej okolicy, którzy mogą analizować lokalne trendy cenowe i ceny za stopę kwadratową, zapewnić eksperta domu przygotowania i inscenizacji, rynek swój dom szeroko, i negocjować, aby uzyskać najlepszą cenę.

Header Image Source: (Pxhere)