Jeśli szukasz sprzedaży condo, możesz zastanawiać się, jak długo będzie na rynku, zanim się sprzeda, w porównaniu do jednorodzinnego domu wolnostojącego. Aaron Tobias, top agent nieruchomości specjalizujący się w sprzedaży condo w Columbus, Ohio, mówi, aby się nie martwić – condos odwołują się do konkretnej grupy ludzi: kupujących, którzy lubią perks. „Kiedy mamy do czynienia z condo, masz do czynienia z kupującym, który chce całkowicie bezobsługowe życie, nie tylko na zewnątrz, ale wewnątrz”, mówi.

Podzielimy się naszymi najlepszymi 5 wskazówkami dotyczącymi sprzedaży swojego condo w 2022 roku. Omówimy takie kwestie jak ustalenie ceny, podkreślenie udogodnień dla mieszkańców oraz to, jakie modernizacje najbardziej przyciągają kupujących.

Condos, które są całkowicie zaktualizowane, będą sprzedawać ponad coś, co nie jest. Nabywca condo nie chce iść i wymienić podłogi [or] malować ściany. …Oni naprawdę woleliby po prostu się wprowadzić.

 • Aaron Tobias
  Aaron Tobiasz
  Pośrednik w obrocie nieruchomościami

  Zamknij

  Aaron Tobiasz
  Aaron Tobiasz
  Agent nieruchomości w Remax Revealty

  Aktualnie przyjmuje nowych klientów

  • Lata doświadczenia
   12
  • Transakcje
   495
  • Średnia cena pkt.
   $215k
  • Domy jednorodzinne
   442

5 Wskazówki dotyczące sprzedaży swojego condo na rynku nieruchomości w 2022 r.

1. Wyceń swoje condo w oparciu o dostępność i specjalne cechy Twojej jednostki

Z cenami domów pozostających podwyższonych i budżetów ograniczonych przez inflację od połowy 2022 roku, kondony pozostają kuszącą opcją, biorąc pod uwagę medianę ceny sprzedaży dla kondonów siedzi na $ 355,700 – znacznie mniej niż dom jednorodzinny.

Dla wielu nabywców condo, odwołanie posiadania condominium jest to, że ma wszystkie zalety posiadania domu, ale pochodzi z atutów, które zmniejszają kłopoty z posiadania domu. Na przykład, kupujący mogą szukać condo w społeczności bogatej w udogodnienia, takie jak lekkie utrzymanie i dostęp do zakupów i transportu publicznego.

Również, posiadanie condo może być bardziej przystępne niż wynajem i pozwala właścicielom budować kapitał własny. Kiedy ktoś podpisuje umowę najmu, najemca jest narażony na regularne podwyżki czynszu. Jednak właściciele condo mają kredyt o stałej stopie procentowej, gdzie miesięczne płatności pozostają takie same, niezależnie od tego, co robi rynek wynajmu.

Dla tych, którzy chcą mieć styl życia, który pochodzi z życia w obszarze metropolitalnym, różnica w cenie między wynajmem a posiadaniem może być bardziej znacząca oraz warte kompromisu, jeśli chodzi o powierzchnię.

Chociaż te czynniki mogą pomóc w szybkiej sprzedaży swojego condo, sztuką jest przybicie odpowiedniej ceny katalogowej.

Bądź realistą, porównując swoją jednostkę do innych kondonów w kompleksie

Jest powszechnie wiadomo, że agenci nieruchomości będą prowadzić porównawczą analizę rynku (CMA), aby pomóc w ustaleniu ceny wywoławczej. Rzeczoznawcy również patrzą na porównywalne jednostki, aby ocenić sprawiedliwą wartość rynkową nieruchomości.

Kiedy sprzedajesz condo, ceny porównywalnych nieruchomości (zwanych również „comps”) mogą się szeroko wahać – nawet przy porównywaniu jednostek w ramach tego samego budynku lub kompleksu. Dzieje się tak dlatego, że układ i widok każdej jednostki może wpływać na jej wartość.

Będziesz musiał pracować ze swoim agentem, który będzie czynnikiem w takich elementach, jak gdzie dokładnie znajduje się Twoja jednostka, widok z jednostki, dostęp do stoczni i tak dalej.

Podaż i popyt również wpływają na Twoją strategię cenową

Jeśli inwentarz w twoim obszarze jest niski, „nie bój się wycenić go w oparciu o popyt”, mówi Tobias. Na maj 2022, NAR ujawnia, że jest tylko 2,6 miesiąca podaży mieszkań – lub 132,000 mieszkań są wymienione na sprzedaż w całym kraju.

Możesz być pewien, że wyceniasz swoje condo rozsądnie, ale dla najwyższego dolara, zapytaj swojego agenta o radę. „Szanse są, ktoś prawdopodobnie jest skłonny zapłacić więcej, ponieważ jesteś jedynym condo na sprzedaż w tej konkretnej społeczności”, donosi Tobias.

2. Upewnij się, że twoje condo jest gotowe do wprowadzenia się

Condos są atrakcyjne dla nabywców, którzy chcą nieruchomości pod klucz. Ci nabywcy mogą być młodzi profesjonaliści lub puste nesters, którzy chcą downsize.

„Condos, które są całkowicie zaktualizowane będą sprzedawać powyżej i poza czymś, co nie jest”, mówi Tobias, zauważając, że widział condos w tej samej jednostce i klastra mają około 25.000 dolarów różnicy w cenie, ponieważ jeden ma nową podłogę, wykończenie, urządzenia i blaty, podczas gdy drugi nie. „Kupujący mieszkanie nie chce wchodzić i wymieniać podłogi. [or] malować ścian. (…) Oni naprawdę woleliby po prostu się wprowadzić”.

Niektóre z najlepszych, najbardziej wartych uwagi modernizacji Tobias poleca:

 • Nowe blaty:
  • Granitowe blaty wahają się od 50 do 200 dolarów za stopę kwadratową.
  • Blaty kwarcowe wahają się od 80 do 150 dolarów za stopę kwadratową.
  • Marmurowe blaty wahają się od $40 do $100 za sq ft.
 • Świeża farba wewnętrzna:
  • Zatrudnienie malarza waha się od 20 do 50 dolarów za godzinę
  • Koszt malowania na pokój waha się od 350 do 850 dolarów
 • Cicha podłoga:
  • Instalacja dywanów waha się od 2 do 8 dolarów za stopę kwadratową
  • Hardwood installation ranges from $6 to $15 per sq. ft.
  • Laminat instalacja waha się od $ 3 do $ 8 za sq ft.
  • Soundproof underlay waha się od $0.20 do $0.50 za sq. ft.

Uwaga: Wykładzina wpłynie na cenę ofertową, jeśli większość jednostek w twoim kompleksie ma twarde drewno lub podłogi laminowane.

3. Zwróć uwagę na opłaty COA, podkreślając jednocześnie udogodnienia.

Podobnie jak w przypadku życia w społeczności ze stowarzyszeniem właścicieli domów (HOA), osoby mieszkające w kompleksie kondominium będą zarządzane przez stowarzyszenie właścicieli kondominium (COA) i będą miały zasady do przestrzegania oraz opłaty do uiszczenia. Opłaty te są w zamian za dostęp do określonych udogodnień.

Kiedy wymieniasz swoje condo, upewnij się, że jesteś jasne o opłatach i jakie udogodnienia są zawarte. Średnio, opłaty za condo zazwyczaj wahają się od 300 do 400 dolarów. Większość z tych miesięcznych opłat idzie w kierunku:

 • Utilities jak telewizja kablowa, elektryczność, ciepło, woda, kanalizacja i wywóz śmieci
 • Utrzymanie parkingów, urządzeń do ćwiczeń, wind, przestrzeni wspólnych itp.
 • Pielęgnacja krajobrazu i usuwanie śniegu

Podkreśl udogodnienia i usługi, które kompleks oferuje właścicielom condo, gdy tworzysz opis aukcji, aby pomóc odwołać się do nabywców. Dodatkowo, wspomnij o pobliskich atrakcjach, takich jak muzea, parki, obszary handlowe itp.

4. Ustaw swoje condo, aby pokazać jego wielkość

Condos pochodzą we wszystkich rozmiarach, ale standardowa jednostka jest 1,200 stóp kwadratowych. Więc kiedy przygotowujesz swoje condo, aby przejść na rynek, musisz wyciągnąć wszystkie przystanki, aby pokazać wszystkie najlepsze części condo.

Wraz z declutteringiem i depersonalizacją twojego condo, będziesz chciał go wystawić, aby podkreślić jego przestronność. „W domu, nie dostaję zbyt złapany w upewnianiu się, że ludzie declutter ich szafy, lub declutter ich spiżarni, lub upewniając się, że ich szafa na płaszcze nie jest crammed pełne,” Tobias mówi. „W condo, bardzo sugeruję, aby wszystkie zakamarki wyglądały tak przestronnie, jak to tylko możliwe”.

Podczas gdy możesz wynająć profesjonalnego home stagera, aby przyszedł i zadziałał ich magią, możesz wystawić swój dom na własną rękę. Niektóre wskazówki dotyczące inscenizacji condo obejmują:

 • Powiesić proste zabiegi okienne, które pozwalają na mnóstwo naturalnego światła w
 • Kup więcej lamp i użyj żarówek LED, aby uzyskać więcej światła
 • Przyjmij neutralną paletę kolorów dla ścian i podłogi
 • Wybierz eleganckie meble zamiast dużych i nieporęcznych kawałków
 • Usuń dywany, które mogą sprawić, że przestrzeń wydaje się mniejsza

5. Nie zapomnij wspomnieć o zachętach do zakupu

Czy twoje condo ma rzeczy, które można uznać za zachętę dla kupujących? Na przykład, niektórzy wysokiej klasy deweloperzy w Nowym Jorku zaoferowali zachęty dla nabywców kupujących nowo wybudowane kondominia, takie jak płacenie wspólnych opłat przez dwa do 10 lat. Inne kompleksy mogą oferować roczne członkostwo w siłowni lub kartę podarunkową do luksusowego domu towarowego.

Niektórzy nabywcy kupują kondominia jako nieruchomość inwestycyjną, a jeśli twoje kondominium pozwala na leasing, możesz chcieć zareklamować potencjał wynajmu jednostki. Jeśli mieszkasz w zatwierdzonym przez FHA projekcie kondominium, możesz wspomnieć, że kwalifikuje się on do pomocy federalnej, co z pewnością spodoba się kupującym po raz pierwszy.

Zainteresowani nabywcy mogą znaleźć FHA-approved kondominium poprzez stronę internetową HUD.gov. Następnie będą musieli złożyć wniosek za pośrednictwem zatwierdzonego przez FHA pożyczkodawcy. Pożyczkodawca będzie współpracował z kupującym i kompleksem condo, aby złożyć dokumenty dotyczące wymagań.

Zatrudnianie top agenta jest najbardziej ważna wskazówka dotycząca sprzedaży condo

Ze wszystkich wskazówek dotyczących sprzedaży condo wymienionych tutaj, najważniejszą wskazówką, jaką możemy dać jest praca z top agentem specjalizującym się w sprzedaży condo. Agent specjalizujący się w sprzedaży kondominiów w Twojej okolicy będzie znał rynek wewnątrz i na zewnątrz. Mogą one poprowadzić Cię przez cały proces, od tego, co modernizacje należy skupić się na strategii marketingowej. Będą one również pomóc ceny condo, aby uzyskać najwyższą dolara w konkurencyjnym rynku.

Sprzedaj swoje Condo z najlepszym agentem

Esus Nieruchomości dane pokazują, że najlepsze środki sprzedają domy szybciej i za więcej pieniędzy niż średnie środki. Połącz się z top, agent lokalny, aby pomóc zmaksymalizować sprzedaż swojego condo.

Znajdź agenta

Header Image Source: (Bill Xi / Unsplash)