Jak szybko sprzedać mieszkanie w Warszawie?

Jak szybko sprzedać mieszkanie w Warszawie?

Sprzedaż nieruchomości w dużym mieście takim jak Warszawa wbrew pozorom nie jest takie trudne. Chcąc jednak szybko sprzedać mieszkanie, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii w zależności od tego, w jaki sposób transakcja ma być zrealizowana. Przygotowanie atrakcyjnej oferty w internecie jest warunkiem koniecznym do rozsądnego podejścia do procesu sprzedaży.

Zanim wystawimy ogłoszenie, warto zastanowić się, jaka jest nasza główna grupa docelowa. Na przykład, czy jest to osiedle przeznaczone przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, czy ma charakter „noclegowni” prężnie rozwijającego się miasta? Od tego będzie zależeć, jak sformułujemy nasze ogłoszenie, oraz gdzie je umieścimy – ludzie młodzi szukają informacji głównie w internecie, a osoby starsze – w gazetach papierowych lub na lokalnych tablicach ogłoszeń.

Sprzedając samodzielnie mieszkanie, zadbaj o dobrze skonstruowane ogłoszenie i odpowiednią reklamę

Sprzedając mieszkanie samodzielnie musimy postarać się, aby ogłoszenie znalazło się w jak największej liczbie miejsc. Nawet jeśli kierujemy ogłoszenie do osób rzadziej korzystających z internetu, czyli dojrzałych i starszych, to pamiętajmy, że oni również mogą korzystać z możliwości, jakie daje to medium.

W ogłoszeniu muszą się znaleźć najważniejsze informacje dotyczące mieszkania. Warto zaznaczyć te cechy, które są istotne dla nabywcy zależnie od grupy docelowej. Jeśli kierujemy ogłoszenie do rodzin, młodych małżeństw, osób ustabilizowanych finansowo, podkreślamy takie atuty jak spokój, zieleń, place zabaw; dobrą komunikację z centrum miasta; bliskość sklepów, punktów usługowych, szkół i przedszkoli. Umieszczając ogłoszenie na kilku portalach lub agencjach nieruchomości, może pomóc nam szybciej znaleźć potencjalnego klienta.

Należy pamiętać o dobrej jakości zdjęciach, gdyż pierwsze wrażenie jest najważniejsze i to dzięki nim przyszli nabywcy chcą następnie obejrzeć mieszkanie. Powinny one być robione w odpowiednim świetle, porządnym aparatem fotograficznym i raczej pokazywać całe pomieszczenie, a nie jedynie jego część. Możesz również skorzystać z pomocy profesjonalnego fotografa, który wydobędzie walory mieszkania, pokaże detale i zadba o techniczną jakość zdjęć. Aby sesja była w stu procentach udana, zadbaj o porządek w mieszkaniu oraz zaaranżuj je tak, aby było jasne, przestronne i ciepłe. Dodaj kilka drobiazgów np. świece, ozdobne poduszki czy delikatne kwiaty. Sprawia to, że klient poczuje się, jakby był u siebie.

Niekiedy warto skorzystać z usługi “home staging”, która polega przede wszystkim na odpowiednim odnowieniu wnętrza, czyli przygotowania mieszkania do sprzedaży. Uzyskany efekt znacznie podniesie atrakcyjność mieszkania i ułatwi jego sprzedaż w dobrej cenie. Dobrze też zamieścić w ogłoszeniu plan mieszkania.

Ciekawym pomysłem może być umieszczenie ogłoszenia w ramach open house, czyli dni otwartych nieruchomości. Open House czyli Dzień Otwarty lub Dzień Pokazowy polega na zorganizowaniu całodniowego wydarzenia, podczas którego każdy może przyjść obejrzeć mieszkanie i oczywiście go kupić. Wydarzenie ma przyciągnąć wiele osób w jednym terminie. Taki dzień powinien być bardzo dobrze zorganizowany. Znacznie wcześniej należy pomyśleć o reklamie, ogłoszeniach w prasie czy zrobieniu strony www wydarzenia, gdzie podany będzie adres i godziny, w których dom lub mieszkanie będzie dostępne dla klientów.

Agencja nieruchomości

Usługi agencji nieruchomości mogą przyspieszyć znalezienie potencjalnego klienta lecz nie gwarantuje błyskawicznej sprzedaży. Jednak wykwalifikowani agenci zawsze doradzą jak przygotować nieruchomość do sprzedaży, odpowiedzą na pytania dotyczące formalności związanych ze sprzedażą mieszkania oraz podpowiedzą, jak osiągnąć oczekiwaną cenę sprzedaży.

Warto pamiętać, że decydując się na pierwsze lepsze biuro nie mamy pewności, że mieszkanie uda się szybko zbyć. Lepiej więc wybrać renomowanych pośredników, nawet, jeśli opłaty są wyższe. Biur nieruchomości jest mnóstwo, szczególnie w większych miastach, a szybka sprzedaż mieszkania zależy od dobrej reklamy i liczby klientów, korzystających z usług konkretnego biura.

Firmy kupujące mieszkania za gotówkę – skup mieszkań w Warszawie

Jeżeli nie mamy czasu, aby samodzielnie sprzedać mieszkanie lub przez biuro nieruchomości, warto skorzystać ze skupu nieruchomości. Dzięki tej firmie sprzedasz szybko mieszkanie, otrzymując od ręki gotówkę. Skup mieszkań działający również na terenie Warszawy, zapewnia swoim klientom bardzo szybką, a zarazem bezpieczną transakcję. Tak więc, skup mieszkań jest bardzo dobrym wyborem dla osób, którym zależy na maksymalnym skróceniu czasu transakcji bez potrzeby gruntownego przygotowania mieszkania, fotografowania i innych czynności związanych ze sprzedażą. Jedynym minusem jest to, że w skupie mieszkań sprzedasz swoją nieruchomość szybko, ale nieco taniej niż samodzielnie lub z biurem nieruchomości.

Chcąc sprawdzić skup mieszkań za gotówkę opinie dotyczące skupu znajdziemy bezpośrednio na ich stronie.

+ posts

Jarosław Kowalczyk to doświadczony specjalista od nieruchomości, którego wiedza i umiejętności w dziedzinie rynku nieruchomości są nieocenione. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami oraz w ich kupnie, sprzedaży i wynajmie.

Jego umiejętności skutecznego negocjowania, znajomość rynku oraz doświadczenie w zawieraniu umów pozwalają mu na uzyskiwanie najlepszych warunków dla swoich klientów. Jarosław Kowalczyk jest zawsze na bieżąco z trendami na rynku nieruchomości, dzięki czemu potrafi w sposób skuteczny doradzać swoim klientom.

Jego podejście do pracy jest proaktywne i skoncentrowane na znalezieniu najlepszego rozwiązania dla każdego klienta indywidualnie. Posiada również bardzo dobrą znajomość procedur i wymogów prawnych związanych z transakcjami nieruchomościowymi.

Dzięki swojemu doświadczeniu i profesjonalizmowi Jarosław Kowalczyk jest w stanie skutecznie pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, zarządzaniu nieruchomością czy też sprzedaży lub wynajmie.ZADZWOŃ