Czy kupujesz lub sprzedajesz dom, są szanse, że będziesz współpracować z agentem nieruchomości. Tylko 7% właścicieli domów kończy się sprzedażą bez pomocy agenta nieruchomości, zgodnie z National Association of REALTORS® (NAR), a dużym powodem jest wartość dodana przez wiele rzeczy, które agenci nieruchomości robią dla swoich klientów.

Dlaczego agenci nieruchomości są tak cenne? Po prostu, agenci używają swojej sieci kontaktów i wiedzy, aby pomóc klientom osiągnąć swoje cele z najlepszych wyników i minimum bólu głowy. Aby to zrobić z powodzeniem oznacza umieszczenie w mnóstwo pracy na co dzień. W tym przewodniku, wyjaśniamy, co agent nieruchomości robi i nurkować głęboko w sposoby, które poprawiają proces sprzedaży domu dla właścicieli i nabywców.

Co robi agent nieruchomości?

Agent nieruchomości zajmuje się niemal niezliczoną liczbą zadań. A wiele dzieje się za kulisami i często pozostają niezauważone przez klienta. Jednak każdy drobny szczegół może wpłynąć na nieruchomości szanse sprzedaży, a cena sprzedaży, lub, w przypadku kupującego, ich szanse na uzyskanie nieruchomości chcą w najlepszej cenie.

Chociaż istnieje kilka różnych rodzajów agentów nieruchomości, większość ludzi będzie mieć do czynienia z jednym z dwóch głównych kategorii agentów: agentów aukcji (znany również jako agentów sprzedawców) i kupujących agentów.

Sprzedawcy czasami skupiają się na rzeczach, które kupujący nie mogliby się mniej przejmować. Jesteśmy naprawdę stara się dostać, że sprzedawca, aby włączyć obiektyw i patrzeć na ich właściwości przez kupujących oczach.

 • Michał Rolewicz
  Pośrednik w obrocie nieruchomościami

  Blisko

  Michał Rolewicz
  Michał Rolewicz
  Agent nieruchomości w 904 Home Guide Team | eXp Realty, LLC

  5.0

  • gwiazda
  • gwiazda
  • gwiazda
  • gwiazda
  • gwiazda
  • Lata Doświadczenia
   5
  • Transakcje
   213
  • Średnia cena pkt.
   $787k
  • Domy jednorodzinne
   156

Czym zajmuje się agent ofertowy?

Agenci aukcji będzie w swoim kącie jako właściciel domu, który chce sprzedać swój dom. Środki te pomagają przyciągnąć zainteresowanych nabywców, pchnąć najlepsze aspekty swojego domu na zewnątrz, i zamknąć transakcję. W całym procesie, najlepsze agencje nieruchomości aukcji pójdzie powyżej i dalej, aby uprościć cały dom-sprzedaży doświadczenia dla Ciebie. Oto kilka ważnych rzeczy, agenci aukcji zrobić dla Ciebie jako sprzedawcy domu:

Ustawienie ceny prawo

Lądowanie na właściwej cenie listy może być trudniejsze – i bardziej krytyczne – niż zdajesz sobie sprawę. Musisz uderzyć w cenę, która jest wystarczająco wysoka, aby przynieść zysk, ale nie tak wysoka, że dom wyłącza potencjalnych nabywców i siedzi na rynku. Agenci nieruchomości spędzają godziny kopiąc w lokalnym rynku, ucząc się o cechach domu, patrząc na dane historyczne i zbierając spostrzeżenia, aby określić idealny punkt cenowy dla domu.

Ważnym sposobem agentów nieruchomości pin dół cen jest poprzez porównawczą analizę rynku (CMA). Są to dogłębne raporty, że agenci skompilować po przeanalizowaniu domu na rynku lokalnym, wiek, funkcje, rozmiar i inne czynniki. Raport końcowy często kończy się do 50 stron i wykorzystuje szeroki zakres danych do określenia wartości domu.

Przygotowanie domu do sprzedaży

Przygotowanie domu do sprzedaży wymaga wiedzy i zajmuje czas. Nie tylko musisz zidentyfikować wszelkie naprawy lub modernizacje, które są niezbędne do sprzedaży, musisz również dowiedzieć się, które z tych prac naprawczych są warte podjęcia. Po tym wszystkim, jeśli skupić się na niewłaściwych projektów naprawczych, to może skończyć się kosztuje więcej czasu i pieniędzy, niż jest to warte. Jest to kolejny obszar, w którym agenci nieruchomości świecić.

Agenci aukcji poświęcają czas na badania, jakie modernizacje przyniesie najwięcej ROI dla sprzedawcy. Mają również rolodex kontaktów, że dzwonią do ukończenia projektów, więc spędzasz mniej czasu śledzenia i żonglerka dostawców.

„Mamy preferowaną listę sprzedawców, więc koordynujemy ludzi, aby uzyskać cytaty”, mówi Michael Rolewicz, najlepszy agent nieruchomości w obszarze Jacksonville na Florydzie. „Jesteśmy wprowadzeniem do innych ludzi i zasobem sąsiedztwa dla tych ludzi”.

Marketing i przyciąganie nabywców

Agenci nieruchomości wykorzystują również marketing, aby chwycić uwagę kupującego, wyświetlać najlepsze cechy swojego domu w najlepszym możliwym świetle i inspirować potencjalnych nabywców do sprawdzenia swojego domu.

„Sprzedawcy czasami skupiają się na rzeczach, które kupujących nie mogłyby mniej obchodzić”, zauważa Rolewicz. „Naprawdę staramy się, aby ten sprzedawca odwrócił obiektyw i spojrzał na swoją nieruchomość oczami kupujących”.

Oto kilka ważnych sposobów agentów nieruchomości pracować, aby przynieść w nabywców:

 • Marketing: Dla większości agentów, prawdziwy marketing nieruchomości obejmuje wymieniając swój dom na Multiple Listing Service (MLS), ale oznacza to również korzystanie z wielu narzędzi, aby uzyskać słowo o swojej sprzedaży. To często obejmuje wszystko, od kampanii w mediach społecznościowych i odpowiadając na e-maile do tworzenia wideo spacerów, delegowanie zawiadomień na wydarzeniach, i więcej.
 • Staging: Home staging jest krytyczny proces agentów nieruchomości pomóc obsługiwać. W rzeczywistości, 2021 NAR raport znaleziono 82% kupujących agentów powiedzieć home staging ułatwia nabywcom obraz domu jako przyszłego domu. Podczas inscenizacji, agent lub profesjonalny stager będzie pracować, aby zorganizować swój dom w sposób, który pokazuje swoje najlepsze cechy i pomaga potencjalnym nabywcom obraz siebie mieszkających w nieruchomości.
 • Zdjęcia: Jeśli Twój dom aukcji nie zawiera wybitne, pro poziom zdjęć, można łatwo odwrócić potencjalnych nabywców. Agenci nieruchomości prawdopodobnie pomogą znaleźć profesjonalnego fotografa, aby pomóc przyciągnąć kupujących.

Ocenianie ofert i negocjowanie

Agenci nieruchomości są doświadczonymi negocjatorami, którzy opowiadają się za interesami swoich klientów. Jednak, jak wyjaśnia Rolewicz, agenci nieruchomości będą również walczyć, aby uzyskać lepszą ofertę w obszarach, które sięgają daleko poza cenę zamknięcia domu.

„To zależy od potrzeb sprzedającego”, mówi Rolewicz. ” Dowiadujemy się, gdy jesteśmy w konsultacji listing, co chce Pan lub Pani Sprzedawca? To nie tylko cena. To może być czas, lub czy chcesz sprzedać go najpierw, lub po zajęciu.”

Rolewicz mówi, że agenci nieruchomości poświęcają czas na ocenę priorytetów sprzedawcy, a następnie negocjują, aby zabezpieczyć najlepszą możliwą ofertę. Oto kilka rzeczy poza ostateczną cenę sprzedaży, że agenci nieruchomości może skończyć się walczyć o w Twoim imieniu:

 • Klauzule eskalacji
 • Domy z wieloma ofertami
 • Terminy wprowadzenia się
 • Remonty i kredyty dla sprzedających

Więcej sposobów na dodanie wartości przez agentów sprzedaży

Agenci aukcji również przekazać klientom jeszcze bardziej, czasami mniej namacalne, wsparcie. Na przykład, mogą one pomóc trener kupującego przez proces, pracy, aby uspokoić nerwy, lub po prostu stać w swoim kącie. Ogólnie rzecz biorąc, agenci są ekspertami w przewidywaniu potrzeb sprzedawcy i wygładzanie procesu sprzedaży domu, który może czuć się przytłaczające inaczej.

Co robią agenci kupującego?

Jeśli próbujesz kupić dom, agent może również zaoszczędzić czas, pieniądze i frustrację. Agenci kupującego pracują w imieniu kupującego i pomóc znaleźć odpowiedni dom, przygotować się do zakupu, ważyć szczegóły mieszkaniowe, i uszczelnić transakcji. Oto niektóre z najważniejszych rzeczy, że kupujący agentów zrobić dla nabywców domu:

Pomagając znaleźć idealny dom

Agenci kupujący są podłączone do sieci kolegów agentów nieruchomości i liderów branży. Oznacza to, że mają nogę w górę, gdy przychodzi czas, aby znaleźć ten idealny dom dla Ciebie. Oprócz wiedzy, co szukać w obecnym rynku, agenci kupujący również często opierać się na połączeniach, które wskaże im do najlepszych ofert mieszkaniowych.

„Możemy być w stanie włączyć je do czegoś, co mogą pounce na zanim nawet trafia na rynek”, mówi Rolewicz. „To wszystko sprowadza się do posiadania relacji z tymi agentami aukcji”.

Z kombinacji insider info, badania rynku i kupowania know-how, agentów nabywcy wziąć czas, aby słuchać swoich preferencji i swoop w swoim idealnym domu, zanim zostanie wyrwany z rynku.

Crafting silną ofertę

To może być trudne, aby wiedzieć, ile zaoferować na dom, kiedy kupujesz. I to jest kolejny przypadek, gdy kupujący agentów są nieocenione. Agenci kupujący zanurzyć się w badaniach mieszkaniowych, więc wiedzą dokładnie, co idzie do każdego domu wartości. Oznacza to, że rozumieją, ile dom powinien być wart, mogą zidentyfikować sposoby, aby dodać wartość do domu, a oni mogą zauważyć te szczegóły, które mogą skończyć się wgniecenia wartości domu w przyszłości.

Są one również dobrze zorientowani w lokalnym rynku, jak również strategii każdy sprzedawca jest za pomocą jak wymieniają swój dom. Z całej tej wiedzy pod ręką, można polegać na kupującego agenta, aby silny ofertę, która jest zbudowana na wewnętrznej perspektywy.

Coaching cię przez transakcję i zamknięcie

Końcowe etapy każdej transakcji domowej mogą być chaotyczne. Ta faza obejmuje inspekcję, oceny, zatwierdzenia pożyczek i przygotowanie do zamknięcia. Są to krytyczne szczegóły, które często idą pomijane przez klienta, ale mogą mieć kosztowne lub umowy-zabijania konsekwencje, jeśli nie są one wykonane dokładnie tak. Po prostu agenci nieruchomości pomagają przeciąć biurokrację, obsługiwać papierkową robotę i przeprowadzić Cię przez linię mety.

Więcej sposobów kupującego agentów dodać wartość

Podobnie jak agenci aukcji, kupujący agenci dodać atuty, które sięgają daleko poza ich typowych obowiązków zawodowych. Na przykład, będą one często pomóc frazzled kupujących pamiętać wszystkie ważne kolejne kroki po sprzedaży przechodzi. To może obejmować przypomnienie kupującego, kiedy włączyć media, kiedy dzień śmieci jest, jakie firmy skontaktować się z obsługą użyteczności, a nawet co hotspoty znajdują się gdzie. Ogólnie rzecz biorąc, agenci nabywcy pracowali z wielu nabywców domu z wszystkich rodzajów środowisk, więc są one zazwyczaj przygotowane do przewidywania potrzeb i użyczać pomocną dłoń na wszystkich etapach procesu zakupu.

Korzyści z góry agent i gdzie go znaleźć

To może być łatwe do niedoceniania istotne zadania agent nieruchomości robi w celu zapewnienia transakcji idzie gładko. Kiedy partner z agentem, korzystasz z głębokiej wiedzy wewnętrznej – doświadczenie, które może zaoszczędzić pieniądze, pomóc uniknąć stresu i zachować od podejmowania kosztownych błędów.

Co więcej, można skończyć kieszeni znacznie wyższy zwrot raz sprzedaż jest ostateczna. Według danych z NAR, agent wspomagane sprzedaży domu przynieść w medianie prawie 20% więcej pieniędzy niż domy właściciele próbują sprzedać na własną rękę. Na szczycie, wewnętrzne badania wykazały, top agentów nieruchomości może wyciągnąć w cenach, które są do 10% powyżej średniej ceny sprzedaży domu agenta nieruchomości.

I znalezienie najlepszych agentów nieruchomości dla swojej transakcji może być łatwiejsze niż myślisz. Wypróbuj HomeLight narzędzie wyszukiwania agenta, aby znaleźć agenta nieruchomości, który ma historię zamykania udanych transakcji w Twojej okolicy. Narzędzie przesieje swojej okolicy sprzedaży domów i zlokalizować agentów, którzy mają sprawdzony rekord sprzedaży szybko i za więcej pieniędzy.

Połącz się z Top Agent

Wprowadziliśmy ponad 1 milion kupujących i sprzedających (i licząc) do najlepszych lokalnych agentów nieruchomości. To trwa tylko dwie minuty, aby dopasować klientów z najlepszych agentów, którzy będą się z Tobą skontaktować i poprowadzić Cię przez proces.

Znajdź Agenta

Cash in na wysokiej wartości agenta nieruchomości

Agenci nieruchomości dodać wysoką wartość do sprzedaży domu, czy jesteś zakupu lub sprzedaży domu. Oni nawigować wyzwania świata nieruchomości dla Ciebie i podjąć niezliczone zadania, z których każdy może skończyć się kosztuje dużo pieniędzy, jeśli są one pomijane lub pół-pieczone. Ale z całej ciężkiej pracy agentów nieruchomości zrobić poparcie dla następnej transakcji, należy mieć wszystko, czego potrzeba, aby wprowadzić każdy nowy układ z ufnością.

Header Image Source: (Rowan Heuval / Unsplash)