Nationwide, najlepszy czas na sprzedaż domu to czerwiec, jeśli szukasz maksymalizacji ceny sprzedaży. Jeśli szukasz szybkiej sprzedaży, najlepszym czasem na sprzedaż domu jest lipiec w całym kraju. Najlepszy czas na sprzedaż różni się w zależności od lokalizacji i jest pod wpływem:

 • Sezonowość – jeśli pogoda zmienia się drastycznie zimą i latem
 • Stopy procentowe
 • Lokalizacja
 • Warunki rynkowe

Wykorzystaliśmy dane rynkowe HomeLight z 2021 roku i lat poprzednich, aby podzielić się najlepszymi porami roku na sprzedaż domu. Dodatkowo, rozmawialiśmy z najlepszych agentów nieruchomości Gary Lanham z Fort Lauderdale, Floryda, Jason Huerkamp z Minneapolis, Minnesota, i Gregg Phillipson z San Diego, aby uzyskać ich eksperckie spostrzeżenia na temat tego, jak zaplanować do sprzedaży domu.

Najlepszy czas na sprzedaż domu na twoim rynku

Chociaż czerwiec i lipiec to najlepsze czasy na sprzedaż w całym kraju, mogą one nie być najlepszymi porami roku do sprzedaży na twoim konkretnym rynku. Każde miasto jest inne, a najlepsze pory roku do sprzedaży mogą się zmieniać w czasie.

Na przykład Huerkamp widzi większość sprzedaży w Twin Cities wiosną i wczesnym latem, kiedy śnieg w końcu stopniał w Minnesocie. Większość ludzi nie chce sprzedawać ani kupować w miesiącach zimowych, mówi, aby uniknąć przeprowadzki podczas oblodzonego sezonu.

„Ostatecznie, jeśli szukasz, aby uzyskać najwięcej pieniędzy na sprzedaż w każdym tradycyjnym rynku, kiedy twój dom będzie wyglądał najlepiej i będzie, gdy twój curb appeal jest naprawdę dobry”, komentuje Huerkamp. „A w Minnesocie nasz curb appeal nie wygląda naprawdę rewelacyjnie, aż do może połowy maja”.

Huerkamp dzieli się, że drugi kwartał jest również popularny wśród rodzin, ponieważ nie chcą przenosić swoich dzieci w trakcie roku szkolnego. Ta mentalność przenosi się również na inne obszary rynku, takie jak Floryda, gdzie rodziny nadal mają tendencję do sprzedaży wiosną i latem, według Lanhama.

Lanham dzieli się, że najlepszym czasem na sprzedaż kondonów i domów wakacyjnych dla osób spoza miasta jest okres od Święta Dziękczynienia do Wielkanocy lub Paschy, ponieważ na Florydzie jest jeszcze ciepło, ale w innych miejscach zimno.

„Ludzie są w mieście, przyjeżdżają z Nowego Jorku, przyjeżdżają z Kanady, przyjeżdżają z Bostonu, przyjeżdżają z Kalifornii i zalewają nasze tereny plażowe” – komentuje Lanham. „Więc nie ma to jak mieć dużo ludzi tutaj, abyśmy mogli spróbować dowodzić najlepszą cenę dla sprzedających”.

W innych obszarach, sezonowość nie odgrywa tak dużej roli.

„Zdecydowanie uważam, że. [seasonality] ma znaczenie w innych obszarach. Myślę, że San Diego jest wyjątkowym rynkiem, gdzie można nosić szorty i japonki przez większość roku. To jest inne. Ludzie nie mają nic przeciwko wychodzeniu na miasto o każdej porze roku – mówi Phillipson.

Poniższa tabela pokazuje najlepszy czas na wystawienie domu w dwudziestu różnych amerykańskich miastach, a także premię, jaką przeciętny sprzedawca realizuje, gdy wystawia listę w szczytowym miesiącu w swojej okolicy. Pamiętaj, że po wprowadzeniu na listę, nadal może trwać około trzech miesięcy, aby zamknąć na sprzedaży, średnio. Tabela ta oparta jest na danych z rynku mieszkaniowego, które zebrał HomeLight. Aby znaleźć najlepszy czas na sprzedaż w swoim mieście, użyj kalkulatora HomeLight „najlepszy czas na sprzedaż”, tutaj.

Miasto Best Month To List % Above Average Sale Price 2021
Anchorage, AK Kwiecień 5.36%
Atlanta, GA marzec 5.36%
Austin, TX Wrzesień 7.33%
Boston, MA marzec 2.39%
Burlington, VT Wrzesień 9.21%
Chicago, IL marzec 5.26%
Detroit, MI Lipiec 8.94%
Los Angeles, CA marzec 2.37%
Louisville, KY Kwiecień 8.42%
Madison, WI marzec 4.36%
Miami, FL Styczeń 4.59%
Minneapolis, MN Czerwiec 7.34%
Nashville, TN Lipiec 7.39%
New York, NY Czerwiec 10.45%
Orlando, FL Sierpień 4.13%
Phoenix, AZ Sierpień 5.73%
Portland, OR Kwiecień 4.29%
Rochester, NY Maj 7.77%
Seattle, WA Kwiecień 2.86%
Tulsa, OK marzec 6.33%
Washington, DC luty 4.31%

Jak dużą różnicę może zrobić dobrze przeprowadzona sprzedaż?

Nawet jeśli wiesz, że są momenty, które są lepsze na sprzedaż niż inne, możesz się zastanawiać, jak dużą różnicę to wszystko robi. Okazuje się, że może zrobić bardzo dużo.

„Dobrze zaplanowana sprzedaż naprawdę może przynieść ci korzyści o góra dziesięć procent na rynku. Że tradycyjny rynek, gdzie wiosna rynek był najlepszy czas na listę, to naprawdę prawdopodobnie jest lepsza część dziesięciu procent”, powiedział Huerkamp, odnosząc się do jego rynku przed pandemią koronawirusów.

Jednak nawet w 2021 roku, ci, którzy sprzedali swoje domy w marcu, zrobili 12,89% więcej niż średnia sprzedaż według danych HomeLight. Więc chociaż rynek sprzedawcy może sprawić, że timing będzie ogólnie mniej ważny, niektóre trendy nadal są prawdziwe.

Jeśli chcesz uzyskać poczucie, co twój dom może być wart, zanim wystawisz go na sprzedaż, skorzystaj z HomeLight’s Home Value Estimator. Nasze narzędzie wykorzystuje wielkość domu, wiek, lokalizację i inne cechy oraz korzysta z zaufanych źródeł danych o lokalnym rynku nieruchomości, aby wygenerować szacunkową wartość. Dla ceny ofertowej, która dostosowuje się do celów sprzedaży, zalecamy pracę z top agentem przy sprzedaży domu.

Czas Twoja sprzedaż poprawnie z top agentem

Top agent nieruchomości pomoże Ci stworzyć strategię sprzedaży, która będzie najlepiej dostosować się do Twoich celów, czy to, aby zmaksymalizować cenę sprzedaży lub sprzedać swój dom szybko. To trwa tylko dwie minuty dla HomeLight dopasować klientów z najlepszych agentów nieruchomości, którzy skontaktują się z Tobą i poprowadzi Cię przez proces.

Znajdź agenta

Czwartki są najlepszym dniem na wystawianie ofert

Oprócz najlepszego czasu na sprzedaż domu w ciągu roku, istnieje również najlepszy dzień na listę. Według 39,69% agentów nieruchomości badanych dla HomeLight’s Q1 2020 Top Agent Insights Report, czwartki są najlepszym dniem na listę w celu maksymalizacji ceny sprzedaży. Wpisując na listę w czwartek, możesz zorganizować otwarte domy w weekend, kiedy kupujący najprawdopodobniej są na zewnątrz i o. Na obecnym rynku sprzedającego, kupujący są prawdopodobnie umieścić w ofertach na otwartych domach siebie, co oznacza, że będziesz miał mnóstwo ofert w poniedziałek rano.

„Chcesz przygotować publiczność. Chcesz upewnić się, że masz wszystkie swoje reklamy w mediach społecznościowych ostrzegając społeczeństwo, że będzie otwarty dom w weekend”, mówi Lanham.

Najgorsze czasy na sprzedaż

Tak jak większość miast ma najlepszy czas na sprzedaż domu, wiele z nich ma również najgorszy czas na sprzedaż. Mogą to być czasy, w których wiele domów jest na liście, co oznacza, że będziesz musiał konkurować z innymi sprzedawcami o dobrą cenę sprzedaży. Mogą to być również czasy, w których kupujący nie szukają tak dużo. Dla niektórych obszarów, może to być sezon wakacyjny, kiedy ludzie są bardziej prawdopodobne, aby być zajęty z rodziną lub poza miastem.

Na przykład Huerkamp dzieli się, że aktywność w Twin Cities zwalnia w zimie ze względu na mroźną pogodę w Minnesocie. W rzeczywistości w listopadzie w Minneapolis odnotowano spadek cen sprzedaży o 12,45%.

W skali kraju luty jest najgorszym czasem na sprzedaż pod względem ceny sprzedaży, a styczeń jest najgorszym miesiącem na sprzedaż pod względem szybkości. Aby dowiedzieć się, jakie są najlepsze i najgorsze czasy w Twojej okolicy, skorzystaj z naszego narzędzia tutaj.

W każdym przypadku, gdy mamy cztery tygodnie okna przed szukasz faktycznie mieć dom uderzył w rynek, to w ten sposób możemy upewnić się, że jesteś najbardziej przygotowany do sprzedaży w najmniejszej ilości czasu dla najbardziej kwoty pieniędzy.

Czas sprzedaży prawo z top agentem

Praca z najlepszym agentem, który zna obszar, może pomóc w realizacji strategii czasowej, która spełni Twoje potrzeby. Agent może również pomóc zrozumieć dziwactwa swojego miasta, miasta lub powiatu, i pomóc osiągnąć swoje cele, czy masz nadzieję na sprzedaż szybko lub zmaksymalizować cenę.

Agenci mogą również pomóc sprzedawcom zrozumieć, co idzie do przygotowania do sprzedaży domu, więc są gotowi uderzyć w rynek w odpowiednim czasie z domu umieszczenie jego najlepszą stopę do przodu.

Ale zanim agent pomoże Ci zdecydować, kiedy sprzedać, musisz zdecydować, kiedy skontaktować się z agentem nieruchomości. Większość agentów ma tę samą odpowiedź: tak szybko, jak to możliwe. Im więcej czasu mają na pracę z tobą, tym więcej czasu będą mieli na przygotowanie domu i spełnienie twoich celów.

W każdej chwili, że mamy cztery tygodnie okno przed szukasz faktycznie mieć dom uderzył w rynek, to jak możemy upewnić się, że jesteś najbardziej przygotowany do sprzedaży w najmniejszej ilości czasu na największą kwotę pieniędzy.

 • Jason Huerkamp
  Jason Huerkamp
  Agent Nieruchomości

  Blisko

  Jason Huerkamp
  Jason Huerkamp
  Agent nieruchomości w The Huerkamp Home Group z Keller Williams Preferred Realty

  5.0

  • gwiazda
  • gwiazda
  • gwiazda
  • gwiazda
  • gwiazda

  Aktualnie przyjmuje nowych klientów

  • Lata Doświadczenia
   20
  • Transakcje
   1194
  • Średnia cena pkt.
   $281k
  • Domy jednorodzinne
   951

Planowanie docelowej daty sprzedaży

Wiedząc, ile czasu do budżetu, aby uzyskać swój dom gotowy do listy jest kluczowe. To może pomóc poinformować resztę swojej osi czasu, czy to obejmuje przeniesienie, zakup innej nieruchomości, lub wynajem. Przygotowania obejmują wykonanie wszelkich niezbędnych napraw, inscenizacji domu, fotografowanie domu, a właściwie listing go.

Wtedy będziesz miał czas pomiędzy wystawieniem domu na sprzedaż, otrzymaniem ofert i przyjęciem oferty. Aby dowiedzieć się, jak szybko twój dom „powinien” sprzedać, zapytaj agenta o swojej okolicy średnie dni na rynku. Ta statystyka mierzy, jak długo domy siedzą na rynku przed pójściem pod kontraktem, i może się zmienić z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc.

Wielu agentów oczekuje, że średnie dni domy pozostają wymienione wzrosnąć, jak rynek równoważy się później w tym roku ze względu na rosnące ceny odsetek i niewielki wzrost zapasów, zgodnie z HomeLight’s 2022 New Year Report.

Średnie dni na rynku mogą również pomóc określić, czy Twój dom jest wyceniony prawidłowo.

„Co zwykle mówimy konsumentom jest anytime w swoim konkretnym punkcie cenowym, jeśli jesteś na rynku dłużej niż średnia dni na rynku dla swojego punktu cenowego, to musisz zrobić obniżkę ceny o pięć procent”, mówi Huerkamp.

Aktualizacja domu przed wprowadzeniem na giełdę

Będziesz chciał zostawić trochę czasu w swojej osi czasu sprzedaży, aby dokonać wszelkich niezbędnych aktualizacji w swoim domu. Zarówno Huerkamp, jak i Lanham twierdzą, że aktualizacje nie są tak ważne na rynku sprzedającego, gdzie kupujący są bardziej skłonni do rozwiązywania problemów na własną rękę, jeśli oznacza to strzał w ograniczone zasoby.

„Nie ma prawie tak dużo przygotowania. W rzeczywistości jedynym przygotowaniem, które prawdopodobnie powinieneś zrobić, jest upewnienie się, że twoje osobiste przedmioty są poza ścianą”, mówi Lanham, „aby ludzie, nawet w tym szaleństwie, mogli nadal wyobrażać sobie swoje rodziny lub siebie mieszkających w tej nieruchomości.”

Istnieją jednak pewne aktualizacje, które są nadal zalecane, aby zwiększyć swój curb appeal i dodać wartość, w tym świeżą warstwę farby i naprawić wszelkie rażące błędy. Należy pamiętać, że wykonawcy są najbardziej zajęci wiosną i latem, więc trzeba będzie uwzględnić to przy planowaniu sprzedaży domu.

Najczęstsze naprawy

Twój agent nieruchomości może pomóc Ci zdecydować, jakie naprawy muszą być wykonane przed wpisaniem na listę. Niektóre usterki w domu mogą pojawić się w ocenie lub inspekcji i potencjalnie wpłynąć na sprzedaż. Wspólne naprawy obejmują naprawy fundamentów, naprawy elektryczne, naprawy hydrauliczne, naprawy dachu i wymiany HVAC.

Wypełnienie pęknięcia w fundamencie może kosztować od 800 dolarów do 1500 dolarów według Foundation Repair Network i może zająć do tygodnia, aby zakończyć, nie licząc czasu oczekiwania. Wymiana systemu HVAC kosztuje średnio 7 000 USD i może trwać od tygodnia do miesiąca, w zależności od tego, jakiego systemu używasz.

Podczas gdy wielu nabywców może przeoczyć niezbędne naprawy na rynku sprzedawcy, będziesz musiał pozostać na szczycie minimalnych wymagań kredytowych upoważnionych przez FHA i VA. Kupujący z tych typów kredytów potrzebują oceny, aby spełnić wymagania bezpieczeństwa w celu uzyskania finansowania.

Aktualizacje dla sprzedawców do rozważenia

Najczęstsze aktualizacje, które Huerkamp sugeruje, to świeża warstwa farby, czyszczenie dywanów i głębokie czyszczenie całego domu.

„Tak więc, te trzy rzeczy są prawdopodobnie najbardziej popularnymi rzeczami, które zalecamy sprzedawcom”, mówi. „Dwa z nich mogą zrobić sami, jeśli naprawdę mają dobry zestaw umiejętności, aby upewnić się, że wszystko jest całkowicie czyste z głębokim czyszczeniem i farbami”.

Malowanie wnętrza domu kosztuje średnio około 1.895 dolarów, ale można zaoszczędzić pieniądze, malując tylko niektóre pokoje, lub robiąc to samemu. Głębokie czyszczenie zwykle kosztuje kilkaset dolarów, gdy jest wykonywane profesjonalnie.

Jeśli chcesz iść na większe aktualizacje, rozważ wymianę przestarzałych urządzeń w kuchni, takich jak urządzenia, blaty lub podłogi. Ale upewnij się, aby porozmawiać z agentem nieruchomości o tym, co aktualizacje dostaniesz najlepszy zwrot z inwestycji.

Czynniki do rozważenia

Ostatecznie, czas sprzedaży musi być odpowiedni dla twoich indywidualnych okoliczności. Na przykład, jeśli musisz przenieść się do przeniesienia pracy lub nowego stażu wojskowego, oś czasu będzie poza twoją kontrolą. W takich przypadkach najlepiej jest sprzedać swój dom tak szybko, jak to możliwe.

Nawet jeśli jesteś zestresowany rozpoczęciem w nowej szkole lub przeniesieniem przez kraj dla nowej pracy małżonka, znajdź najlepszego agenta nieruchomości z HomeLight. Doświadczony agent może pomóc zrobić najwięcej ze swojej sprzedaży, nawet jeśli musisz to zrobić szybko.

Header Image Source: (Roman Bozhko / Unsplash)