Top 10 suburb picks for Australian investors

8 wskazówek, jak pozbyć się stresu związanego ze sprzedażą domu

Według Ankieta Zillow Spośród ponad 10 000 uczestników rynku 95 procent sprzedających uważa, że ​​jakaś część procesu sprzedaży domu jest dla nich lub ich rodzin stresująca.

Ten wynik nie jest zaskakujący, gdy mówimy o jednej z największych i najbardziej złożonych transakcji, jakich dokona dana osoba w swoim życiu.

Istnieje jednak wiele wypróbowanych i przetestowanych sposobów na zminimalizowanie stresu związanego ze sprzedażą. Przygotowanie, strategia, profesjonalna pomoc i zarządzanie oczekiwaniami są kluczem do wyjścia po drugiej stronie w jednym kawałku i z najlepszym możliwym rezultatem.

Przyjrzyjmy się najskuteczniejszym sposobom odstresowania procesu sprzedaży domu.

 

1. Przyjdź uzbrojony w wiedzę

Podejście do sprzedaży nieruchomości bez odpowiedniej wiedzy to recepta na przeciążenie stresem. Z drugiej strony, przeprowadzenie najpierw badań pomoże ci rozpocząć proces z ufnością.

Na początek dowiedz się, co dzieje się na Twoim lokalnym rynku. Oznacza to przeglądanie podobnych niedawnych wyprzedaży w Twojej okolicy, aby dowiedzieć się, na jakie nieruchomości się sprzedają, jak długo są na rynku i które domy osiągają zbyt wysokie i słabsze wyniki.

Chodzenie na otwarte inspekcje i udział w aukcjach może być również świetnym sposobem na poznanie tego, jak zachowuje się lokalny rynek i jaka jest konkurencja kupujących.

Szukając informacji w Internecie, wyjdź poza prowokacyjne nagłówki i zagłębij się, aby dowiedzieć się, co mówią liczby. Sprawdź nasze bezpłatny przewodnik po śledzeniu trendów rynkowych wyprzedzić grupę.

2. Wcześnie skontaktuj się z agentem

Agenci nieruchomości nie są tam tylko po to, by otworzyć drzwi kupującym i walnąć młotkiem na aukcji. Dla wielu sprzedawców są one istotną częścią procesu od samego początku.
Najlepszy lokalny agent będzie mógł rozważyć Twoje cele i harmonogram, zapewnić wgląd w to, jak Twoja nieruchomość znajduje się na lokalnym rynku, doradzić, jak najlepiej przygotować, zaprezentować i sprzedać Twoją nieruchomość, a ostatecznie poprowadzi Cię przez każdy etap procesu sprzedaży .

Wczesne skontaktowanie się z agentem umożliwi Ci wspólne opracowanie planu, dzięki czemu, gdy nadejdzie czas na listę, będziesz mieć wszystko na swoim miejscu. Pomoże to również rozwinąć silniejszą relację, a zaufanie między agentem a dostawcą jest niezbędne.

OpenAgent analizuje każdą sprzedaż domu w Australii, aby znaleźć najlepszych agentów obsługujących Twoje przedmieścia. Zacząć od porównywanie lokalnych agentów i zdobądź krótką listę najlepszych kandydatów w Twojej okolicy.

3. Odśwież zamiast odnawiać

Przygotowanie domu do listy nie musi oznaczać wyburzenia połowy mieszkania i wydania mięty na gruntowny remont.

Sprzątanie to jedna z najprostszych i najskuteczniejszych czynności, jakie sprzedawca może zrobić, aby przygotować swój domowy rynek, ale często jest to pomijane. Upewnienie się, że nieruchomość jest nieskazitelna, w tym dokładne czyszczenie dywanów i mycie okien, może mieć ogromne znaczenie.

Świeża warstwa farby może również mieć ogromny wpływ na niewielki budżet, podobnie jak inne drobne prace, takie jak ponowne silikonowanie łazienek i aktualizacja opraw oświetleniowych.

Aby uzyskać więcej pomysłów na majsterkowanie w domu, spójrz na nasz artykuł na proste sposoby na natychmiastowe zwiększenie wartości domu w jeden weekend.

4. Pozbądź się bałaganu, aby Twój dom był w pełni przygotowany

Upewnienie się, że Twój dom wygląda na wolne od bałaganu i jest przestronne, to kolejna niezbędna rzecz, a im wcześniej utkniesz w tym mniej zestresowanym dniu, w którym będziesz wystawiać.

Usuwanie przedmiotów osobistych, takich jak zdjęcia, książki i ozdoby, jest ważne, aby pomóc potencjalnym nabywcom postrzegać nieruchomość jako puste płótno, a nie dom kogoś innego.

Usuwanie bałaganu dotyczy również mebli. Nadanie poczucia przestronności jest kluczowe i daje możliwość zatrudnienia home stagerów, aby zaprezentować nieruchomość w sposób, który spodoba się jak najszerszemu gronu nabywców.

Zastanów się nad wynajęciem tymczasowego miejsca do przechowywania, aby nie martwić się, jak rozładować całą stertę swojego dobytku. Gdy nieruchomość zostanie sprzedana, może się okazać, że i tak możesz bez niej żyć!

 

5. Uzyskaj profesjonalną pomoc

Przygotowanie domu do sprzedaży wymaga dużo pracy, a próba samodzielnego żonglowania tym wszystkim może być trochę koszmarem.

W zależności od budżetu, zatrudnianie sprzątaczy, malarzy lub handlowców do mniejszych prac może być dużym obciążeniem i zapewnia, że ​​wszystko zostanie wykonane w wysokim standardzie.

Home staging i stylizacja są często wymieniane jako jedna z najlepszych inwestycji, jakie możesz zrobić, jeśli chodzi o marketing swojej nieruchomości.

Max Klimenko z Ray White Touma Group wyjaśnił: „Zawsze mówimy, że otrzymujesz 10-krotny zwrot z inwestycji [with home staging]”.

„Jeśli kosztuje cię to 4000 dolarów na stylizację, powinieneś otrzymać w zamian 40 000 dolarów, ponieważ tworzy to konkurencję”.

Ponownie, agent może doradzić, jakie prace powinieneś, a których nie powinieneś wykonywać przed umieszczeniem na liście. Zwykle mają również sieć zaufanych profesjonalistów, do których można zadzwonić, co eliminuje pewne zgadywanie.

6. Rozważ swoje opcje dotyczące metody sprzedaży

Czy lepiej sprzedać swój dom na aukcji, czy na podstawie umowy prywatnej? To trudne pytanie, które może powodować nieprzespane noce sprzedawców.

Twój agent będzie najlepiej przygotowany, aby polecić odpowiednią opcję w oparciu o Twoją nieruchomość i lokalny rynek, ale opłaca się zrozumieć plusy i minusy każdej metody ponieważ zawierają różne elementy, jeśli chodzi o stres.

Inną opcją jest podejście pozarynkowe. Sprzedaż poza rynkiem zazwyczaj oznacza przechodzenie przez sieć agenta w celu znalezienia kupującego bez konieczności wystawiania oferty publicznej, co pozwala zaoszczędzić wiele kłopotów i zmartwień. Może również działać jako faza testowa, aby uzyskać solidne opinie kupujących przed publicznym wejściem na rynek.

Zrozumienie wszystkich opcji, jeśli chodzi o metodę sprzedaży, pomoże Ci podejmować świadome decyzje i zapewni spokój ducha.

 

7. Bądź realistą w swoich oczekiwaniach

Chociaż każdy chce osiągnąć szybką sprzedaż za najwyższą cenę, ważne jest, aby zachować równowagę, jeśli chodzi o oczekiwania.

Korzystanie z bezpłatnego narzędzia do szacowania, takiego jak OpenEstimates lub otrzymanie bezpłatnej wyceny od agenta jest świetnym punktem wyjścia, gdy próbujesz zrozumieć, za co może sprzedać swój dom. Pomocne może być również opłacenie wykonania wyceny.

Musisz także zdawać sobie sprawę z ukryte koszty sprzedaży domu aby nie podkradały się do ciebie i nie powodowały niepotrzebnych zmartwień finansowych.

Możesz nie otrzymać wymarzonej oferty pierwszego dnia, a nieruchomość może nie sprzedać się tak szybko, jak to sobie wyobrażałeś, ale tak długo, jak dobrze się przygotowałeś i jesteś dobrze poinformowany o rynku, dajesz sobie to, co najlepsze szansa na sukces.

8. Nie zapomnij ćwiczyć samoopieki

Nie bądź dla siebie zbyt surowy! Sprzedaż domu zawsze będzie stresującym doświadczeniem z wieloma ruchomymi częściami. Wiedz, co możesz, a czego nie możesz kontrolować, miej otwarty umysł i po prostu daj z siebie wszystko.

Oprzyj się na swoim agencie, gdziekolwiek możesz, i utrzymuj jakość i częstą komunikację, aby jak najlepiej wykorzystać wsparcie podczas całego procesu.

Może wydawać się to bardzo pochłaniającym zajęciem, ale pamiętaj, aby znaleźć czas na rzeczy, które są ważne poza wyprzedażą. Wyjdź na spacer z psem, napij się kawy, obejrzyj film — rób wszystko, co musisz, aby zachować równowagę w swoim życiu. Masz to!

Jarosław Kowalczyk to doświadczony specjalista od nieruchomości, którego wiedza i umiejętności w dziedzinie rynku nieruchomości są nieocenione. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami oraz w ich kupnie, sprzedaży i wynajmie.

Jego umiejętności skutecznego negocjowania, znajomość rynku oraz doświadczenie w zawieraniu umów pozwalają mu na uzyskiwanie najlepszych warunków dla swoich klientów. Jarosław Kowalczyk jest zawsze na bieżąco z trendami na rynku nieruchomości, dzięki czemu potrafi w sposób skuteczny doradzać swoim klientom.

Jego podejście do pracy jest proaktywne i skoncentrowane na znalezieniu najlepszego rozwiązania dla każdego klienta indywidualnie. Posiada również bardzo dobrą znajomość procedur i wymogów prawnych związanych z transakcjami nieruchomościowymi.

Dzięki swojemu doświadczeniu i profesjonalizmowi Jarosław Kowalczyk jest w stanie skutecznie pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, zarządzaniu nieruchomością czy też sprzedaży lub wynajmie.ZADZWOŃ