Top 10 suburb picks for Australian investors

Znajdź potrzebne wskazówki dotyczące kupowania na Doorsteps

Kupowanie i sprzedawanie domu powinno być radosnym doświadczeniem, ale może być przyćmione komplikacjami, zamieszaniem i stresem. To jeden z powodów, dla których uruchomiliśmy Doorsteps, naszą nową witrynę, w której znajdziesz wszystkie informacje dotyczące kupowania, sprzedawania i posiadania nieruchomości.

Zaczęliśmy od zebrania kilku zasobów, które pomogą Ci bez obaw kupować kolejną nieruchomość i znaleźć dom, który kochasz.

Kupowanie domu: poradnik

Zakup nowego domu to dla wielu ekscytujące doświadczenie i ogromny kamień milowy. Ale to, co powinno być radosnym czasem, często może być pełne komplikacji i stresu.

Aby pomóc Ci poczuć się pewniej podczas tej podróży, wyjaśniliśmy każdy etap procesu i zbadaliśmy niektóre z często pomijanych szczegółów, które mogą zatrzymać Twoje postępy, aby zapewnić Ci najlepszy możliwy wynik.

Przeczytaj nasz przewodnik kupowania domu

Jeśli masz już dom i myślisz o rozbudowie i przeprowadzce do większego domu, przygotowaliśmy kilka zalet i wad w naszym przewodnik po rozbudowie do większego domu, Jeśli jesteś w przeciwnym obozie i planujesz zmniejszyć rozmiar, to nasz przewodnik po redukcji z domu rodzinnego jest dla Ciebie. Oba przewodniki układają proces i podkreślają rozważania, gdy zastanawiasz się nad kolejnym ruchem.

Kupowanie i sprzedawanie w tym samym czasie może wiązać się z zupełnie nowym poziomem stresu, przeszkód i potencjalnych kosztów. Głównym dylematem, przed którym staniesz, jest czas i przepływ gotówki lub dostęp do finansowania, które mogą sprawić, że proces będzie trudniejszy niż jest to konieczne. Zebraliśmy kilka porad dotyczących jak zarządzać kupnem i sprzedażą jednocześnie.

A jeśli nadal jesteś w fazie planowania oszczędzania i porządkowania swoich finansów, przygotowaliśmy kilka przydatnych wskazówek jak oszczędzić na lokatę domu na blogu Doorsteps. Chcesz kupić drugi dom? Jesteśmy z Tobą. Dowiedz się więcej o jak wykorzystać istniejący kapitał w swojej nieruchomości aby wykorzystać swój następny zakup.

Agenci kupujących: co musisz wiedzieć

Przy niskich zasobach mieszkaniowych na rynku i rekordowej liczbie osób kupujących w obszarze, którego nie są zaznajomieni, zaobserwowaliśmy ostatnio wzrost popularności tej koncepcji agentów kupujących (znanych również jako Kupujący Adwokaci).

Czym więc jest agent kupującego? Mówiąc najprościej, agent kupującego to licencjonowany profesjonalista, który działa w imieniu kogoś, kto chce kupić nieruchomość. Dowiedz się tutaj o co robi agent kupującego i czy jest tego warta?

Jeśli zdecydujesz, że najlepszym rozwiązaniem jest agent kupującego, przygotowaliśmy listę najlepszych agentów kupującego w Sydnej, Melbourne & Brisbane. Biorąc pod uwagę, że opłaty i struktury kosztów mogą się różnić, zebraliśmy najbardziej typowe koszty agenta kupującego możesz się spodziewać, angażując ich usługi do zakupu domu.

Wszystko, co musisz wiedzieć o finansach

Jeśli minęło trochę czasu, odkąd aktywnie myślałeś o swoim kredycie hipotecznym, nie jesteś sam; ale jeśli myślisz o zakupie nowej nieruchomości, warto odświeżyć niektóre języki i opcje.

Kupujesz i sprzedajesz w tym samym czasie? – naprawdę powinieneś wiedzieć o finansach pomostowych

Pożyczka pomostowa – znana również jako finansowanie pomostowe lub pożyczka na relokację – to pożyczka krótkoterminowa, która umożliwia zakup nowej nieruchomości podczas sprzedaży istniejącej nieruchomości. Pożyczka pomostowa może również pomóc w budowie nowego domu, mieszkając w obecnej nieruchomości.

Dowiedz się wszystkiego o kredytach pomostowych dzięki naszemu przewodnikowi Doorsteps

Co to jest hipoteczny rachunek kompensacyjny i czym różni się od przerysowania?

Być może masz już konto offsetowe lub niejasno słyszałeś o nim w pewnym banku. Zasadniczo rachunek offsetowy to dedykowane, codzienne konto transakcyjne powiązane z Twoim kredytem mieszkaniowym lub hipotecznym. Pieniądze na tym koncie „zrekompensują” lub zmniejszą całkowite saldo używane do obliczania odsetek należnych każdego miesiąca.

W rzeczywistości nie zarabiasz odsetek na rachunku wyrównawczym, ale pieniądze nadal działają, zmniejszając saldo – i należne odsetki – od kredytu mieszkaniowego. Pamiętaj, że rachunki offsetowe są zwykle powiązane wyłącznie z kredytem mieszkaniowym o zmiennym oprocentowaniu, więc nie będziesz w stanie uzyskać tej funkcji w przypadku kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu.

Dowiedz się więcej o rachunkach offsetowych

Funkcja ponownego wypłaty daje możliwość dokonania dodatkowych płatności na poczet kredytu mieszkaniowego i wycofania tych środków w późniejszym terminie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Środki na Twoim koncie redraw działają w celu zmniejszenia salda (lub kapitału) pożyczki, co oznacza, że ​​płacisz mniejsze odsetki. Pomoże Ci to zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie szybciej spłacić pożyczkę.

Główną różnicą między potrąceniem a wypłatą jest to, że potrącenie to konto transakcyjne, co oznacza, że ​​Twoja codzienna bankowość (np. Twoja pensja na koncie bankowym) może zostać wykorzystana do zmniejszenia odsetek, podczas gdy możliwość ponownego wypłaty to dodatkowe pieniądze, które zapłaciłeś z kredytu mieszkaniowego, ale możesz go odzyskać, jeśli go potrzebujesz.

Dowiedz się więcej o przerysowywaniu i jak to działa

Jaka jest różnica między kredytami mieszkaniowymi o stałej i zmiennej stopie procentowej?

Próbujesz zrozumieć hipoteczną dżunglę? Nie jesteś pewien, czy pożyczka mieszkaniowa o stałym lub zmiennym oprocentowaniu jest dla Ciebie odpowiednia?

To ważne, ponieważ oprocentowanie, które płacisz, ma duży wpływ na spłatę kredytu mieszkaniowego w czasie. Zebraliśmy razem przydatny artykuł wyjaśniający różnicę między kredytami mieszkaniowymi o stałym i zmiennym oprocentowaniu dzięki czemu możesz zdecydować, który jest dla Ciebie najlepszy.

 

Jarosław Kowalczyk to doświadczony specjalista od nieruchomości, którego wiedza i umiejętności w dziedzinie rynku nieruchomości są nieocenione. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami oraz w ich kupnie, sprzedaży i wynajmie.

Jego umiejętności skutecznego negocjowania, znajomość rynku oraz doświadczenie w zawieraniu umów pozwalają mu na uzyskiwanie najlepszych warunków dla swoich klientów. Jarosław Kowalczyk jest zawsze na bieżąco z trendami na rynku nieruchomości, dzięki czemu potrafi w sposób skuteczny doradzać swoim klientom.

Jego podejście do pracy jest proaktywne i skoncentrowane na znalezieniu najlepszego rozwiązania dla każdego klienta indywidualnie. Posiada również bardzo dobrą znajomość procedur i wymogów prawnych związanych z transakcjami nieruchomościowymi.

Dzięki swojemu doświadczeniu i profesjonalizmowi Jarosław Kowalczyk jest w stanie skutecznie pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, zarządzaniu nieruchomością czy też sprzedaży lub wynajmie.ZADZWOŃ