Top 10 suburb picks for Australian investors

Sprzedaż domu: oś czasu

Pomiędzy podjęciem decyzji o sprzedaży domu a zakończeniem ugody jest wiele kroków i decyzji, które należy podjąć, i może być trudno zrozumieć, co dokładnie musi się wydarzyć i kiedy.

Jesteśmy tutaj, aby usunąć zgadywanie z tej osi czasu i dać wyobrażenie o tym, jak zaplanować proces, aby zapewnić Ci pewność i wiedzę, których potrzebujesz, aby skutecznie i bezstresowo sprzedawać.

W zależności od stanu Twojej nieruchomości i tego, jak szybko chcesz się przeprowadzić, mogą istnieć kroki, które możesz pominąć lub przyspieszyć. Mając to na uwadze, zacznijmy od najważniejszego dnia: dzisiaj.

 

 

Dziś

Wypracuj swoje cele

Czy rozbudowujesz? Redukcja? Sprzedajesz nieruchomość inwestycyjną? Niezależnie od powodu sprzedaży, musisz mieć jasny obraz planu.

Jeśli rozbudowujesz, będzie to wymagało jasnego obrazu swojej sytuacji finansowej, dzięki czemu będziesz wiedział, ile możesz pożyczyć. Niezależnie od tego, czy zwiększasz, czy zmniejszasz, wyczucie rodzaju lokalizacji i rodzaju nieruchomości, do której chcesz się przenieść, będzie również dyktować przebieg procesu.

Od samego początku upewnij się, co chcesz osiągnąć, a będziesz w stanie pracować nad najlepszym rezultatem.

Zdecyduj się na randkę

Może to zależeć od szeregu czynników, w tym okoliczności osobistych i zawodowych, sezonowości i warunków rynkowych. Ale kiedy już masz solidny pomysł na to, kiedy chcesz sprzedać, możesz zacząć zaznaczać wszystkie pola i pracować nad tą datą.

Trzy miesiące przed ogłoszeniem

Rozpocznij wszelkie większe remonty i naprawy

Harmonogram remontów może się znacznie różnić, ale jeśli chcesz wykonać prace na większą skalę, takie jak remont kuchni lub łazienki, najlepiej jest zacząć dobrze i upewnić się, że wszystko jest gotowe, zanim będziesz gotowy do sprzedaży.

Mniejsze prace, takie jak malowanie, kształtowanie krajobrazu i wymiana osprzętu i wyposażenia, zazwyczaj nie trwają tak długo, ale upewnij się, że przeznaczysz odpowiednią ilość czasu na wszelkie ulepszenia domu, aby nie spieszyć się.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak szybko i skutecznie przygotować swój dom do sprzedaży, sprawdź bezpłatne oprogramowanie OpenAgent Mapa drogowa Reno.

 

Dwa miesiące przed ogłoszeniem

Zbadaj rynek

Być może już zwracałeś baczną uwagę na to, co dzieje się na Twoim lokalnym rynku, ale w tym momencie ważne jest, aby zebrać jak najwięcej informacji.

Za co sprzedaje się podobne nieruchomości w Twojej okolicy? Czy ceny ostatnio wzrosły? Jak długo nieruchomości pozostają na rynku, zanim zostaną sprzedane?

Zapoznaj się z ostatnimi wyprzedażami i udaj się do kilku otwartych domów, aby sprawdzić konkurencję. Możesz również skorzystać z bezpłatnego narzędzia, takiego jak OpenAgent OpenEstimates aby lepiej zorientować się, ile byłby wart Twój dom na obecnym rynku.

Im lepiej jesteś poinformowany o tym, co dzieje się w Twojej okolicy, tym lepiej będziesz przygotowany, gdy nadejdzie czas wprowadzenia domu na rynek.

Zapewnij prawnika lub przewoźnika

Jeśli jeszcze go nie masz, zapewnienie przedstawiciela prawnego, aby upewnić się, że wszystkie dokumenty przelewu są w porządku, jest koniecznością.

Nasi przyjaciele w Lawlab mieć dużo informacji na temat przenoszenia i może dać Ci bezpłatną wycenę.

Miesiąc przed ogłoszeniem

Znajdź odpowiedniego agenta

Być może rozważasz samodzielną sprzedaż domu, ale wiedza na temat lokalnego rynku, kontakty i doświadczenie w sprzedaży, które wnosi do stołu dobry pośrednik w obrocie nieruchomościami, mogą znacząco wpłynąć na wynik sprzedaży. Może też oszczędzić Ci dużo stresu.

Po znalezieniu agenta możesz rozpocząć pracę nad planem marketingowym i upewnić się, że jesteś na dobrej drodze do maksymalizacji sprzedaży. Możesz również dowiedzieć się, jak wycenić swój dom, aby osiągnąć pożądany rezultat.

OpenAgent może zapewnić Ci bezpłatną krótką listę najlepszych agentów w Twojej okolicy w oparciu o Twoje potrzeby i cele. Dowiedz się więcej tutaj.

Dokończ wszelkie końcowe ulepszenia kosmetyczne

Malowanie zużytych wnętrz, naprawianie cieknących kranów lub zabrudzeń w ścianach, porządkowanie ogrodu i sprzątanie nadmiaru bałaganu może znacznie pomóc w zaprezentowaniu domu w jak najlepszym świetle.

Profesjonalne sprzątanie nieruchomości, w tym dywanów, okien i podjazdów, może również pomóc kupującym zobaczyć Twój dom w najbardziej atrakcyjnym stanie. A jeśli coś jest zepsute, upewnij się, że zostało to naprawione przed umieszczeniem na liście.

Zacznij się wyprowadzać

Rozpoczęcie procesu przeprowadzki może wydawać się nieco wcześnie, zwłaszcza jeśli nie masz nowego domu, do którego możesz przenieść swoje rzeczy, ale uporządkowanie i stworzenie jak największej ilości miejsca da ci najlepszą okazję do zaprezentowania swojego domu we właściwy sposób droga.

Spakowanie rzeczy osobistych, takich jak zdjęcia rodzinne, pomoże kupującym postrzegać nieruchomość jako puste płótno, a jeśli możesz przenieść meble do magazynu, pozwoli to stylistom nieruchomości na wykonanie swojej najlepszej pracy.

Dwa do trzech tygodni przed wystawieniem na aukcję

Skonsultuj się ze stylistą domu

Niewielkie wydatki na stylizację domu i inscenizację mogą przejść długą drogę, więc zawsze warto się zastanowić.

Większość agentów zdecydowanie poleci ten krok, ponieważ daje kupującym doskonałe wyczucie przestrzeni, a także zapewnia silną obecność Twojej nieruchomości podczas wyświetlania w Internecie.

Styliści domu mogą zaaranżować wynajem mebli tak, aby pasowały do ​​przestrzeni i były atrakcyjne dla najszerszego grona odbiorców. Dowiedz się więcej, w tym o kosztach, w naszym ekspercki przewodnik po stylizacji nieruchomości.

Umów się na fotografa

Gdy Twój dom będzie wyglądał jak najlepiej, nadszedł czas na zrobienie zdjęć. Dobry zestaw zdjęć może zadecydować o tym, czy kupujący przejdą do Twojej aukcji, a przewiną tuż obok niej.

Często będzie to coś, co może zorganizować twój agent, ale tak czy inaczej, pamiętaj, aby zainwestować w ten krok, ponieważ w końcu przyniesie to dywidendę.

 

Tydzień przed wystawieniem na aukcję

Przygotuj swój dom na otwarte inspekcje

To tylko czas na kryzys, więc upewnij się, że Twój dom wygląda najlepiej. Dokonaj wszelkich ostatecznych porządków i sprzątania, upewnij się, że maksymalnie wykorzystujesz naturalne światło wpadające do nieruchomości, koś trawniki i szukaj poprawek w ostatniej chwili.

Przejrzyj swoje materiały marketingowe i otwórz harmonogram domu

Jeszcze raz spójrz na to, co zostanie wysłane do potencjalnych nabywców z twoim agentem, aby upewnić się, że wszystko jest dokładne i w najlepszym stanie.

Upewnij się, że jesteś również przygotowany na otwarte inspekcje, dzięki czemu będziesz mógł opuścić nieruchomość za każdym razem, gdy pojawią się kupujący.

Dzień aukcji

Przejdź na żywo na rynek

W tym momencie Twój dom będzie dostępny na portalach z ofertami online oraz w kanałach marketingowych Twojego agenta. Upewnij się, że masz wyraźnie widoczny znak „na sprzedaż” i że wszystkie Twoje aukcje online są na miejscu.

Utrzymuj swój dom w nieskazitelnym wyglądzie

W miarę rozwoju kampanii sprzedażowej nie pozwól, aby Twoje standardy się poślizgnęły. Utrzymanie czystości i doskonale prezentującej się nieruchomości ma kluczowe znaczenie, dlatego kupujący widzą Twój dom w najlepszym wydaniu na każdym otwartym domu lub podczas prywatnej inspekcji.

Przygotuj się do dnia aukcji lub rozpocznij ważenie ofert

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz na podstawie umowy prywatnej, czy na aukcji, teraz jest gra. Prowadź dialog ze swoim agentem na temat reakcji kupujących i zastanów się, czy jakakolwiek oferta jest właściwą ofertą.

Końcowe przemyślenia

Powyższe informacje są tylko ogólnymi poradami i nie uwzględniają Twojej osobistej sytuacji, lokalnego rynku i stanu Twojego domu, a oś czasu może się zmieniać w zależności od tych czynników.

Wczesne skontaktowanie się z agentem w celu uzyskania porady w konkretnej sytuacji może być bardzo pomocne, niezależnie od tego, czy chcesz sprzedać za dwa miesiące, czy za rok.

Jarosław Kowalczyk to doświadczony specjalista od nieruchomości, którego wiedza i umiejętności w dziedzinie rynku nieruchomości są nieocenione. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami oraz w ich kupnie, sprzedaży i wynajmie.

Jego umiejętności skutecznego negocjowania, znajomość rynku oraz doświadczenie w zawieraniu umów pozwalają mu na uzyskiwanie najlepszych warunków dla swoich klientów. Jarosław Kowalczyk jest zawsze na bieżąco z trendami na rynku nieruchomości, dzięki czemu potrafi w sposób skuteczny doradzać swoim klientom.

Jego podejście do pracy jest proaktywne i skoncentrowane na znalezieniu najlepszego rozwiązania dla każdego klienta indywidualnie. Posiada również bardzo dobrą znajomość procedur i wymogów prawnych związanych z transakcjami nieruchomościowymi.

Dzięki swojemu doświadczeniu i profesjonalizmowi Jarosław Kowalczyk jest w stanie skutecznie pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, zarządzaniu nieruchomością czy też sprzedaży lub wynajmie.ZADZWOŃ