Podczas gdy wielu właścicieli domów nie wie, co znajduje się w przestrzeni szczelinowej pod ich domem – a niektórzy mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że… mają przestrzeń pełzającą – możliwe, że wilgoć lub stojąca woda może się tam czaić, czekając, aby umieścić wgniecenie w wartości twojego domu. To może być często trudne do sprzedaży domu. Z wody w przestrzeni pęknięć lewo nieadresowane, to może być prawdziwe wyzwanie.

Według raportu IProperty Management, uszkodzenie wody w domu kosztuje do 20 miliardów dolarów rocznie, a sytuacje awaryjne związane z uszkodzeniem wody w gospodarstwie domowym wpływają na 14 000 osób w danym dniu, choć nie wszystkie mogą być przypisane do wody w przestrzeni pełzającej.

Top agent nieruchomości Alison Harris z Savannah, Georgia, mówi, że posiadanie wody w przestrzeni pełzania jest „z pewnością nie jest rzadkością” w jej obszarze, gdzie elewacja jest niska. Jednak mówi, że woda w przestrzeni pełzania może mieć wpływ na każdy dom, niezależnie od lokalizacji.

Woda może wkraść się do przestrzeni pełzającej na kilka sposobów, w tym z problemów z rynnami i downspoutami, nachylenia ziemi w dół w kierunku domu lub gleby wokół domu, która jest nadmiernie nasycona. We wszystkich tych przypadkach, woda pochodzi z deszczu lub opadów śniegu. Istnieje również rzadka możliwość naturalnego źródła poniżej domu wysyłającego wodę bulgoczącą w górę, co jest droższe do czynienia i prawdopodobnie będzie wymagało instalacji pompy studziennej.

W rezultacie, wilgoć z wody w przestrzeni pełzającej może uszkodzić fundament domu, a także przynieść szkodniki, pleśń, a nawet wyższe rachunki za energię. Może również powodować wypaczenia i cupping desek podłogowych powyżej. I że niechciane uszkodzenia wody może zakłócić sprzedaży domu.

Zbadaliśmy porady od profesjonalistów w dziedzinie budownictwa i przestrzeni pełzania, aby uzyskać niski poziom na przestrzeni pełzania. Rezultat: kompleksowy poradnik na temat rozwiązywania problemów związanych z przestrzenią pod ziemią, zanim dom trafi na rynek.

Obejmujemy:

 • Jak dowiedzieć się, czy w przestrzeni szczelinowej jest woda
 • Ile kosztuje naprawa
 • Czy ubezpieczenie obejmuje wodę w przestrzeni pełzającej
 • Co właściciel domu musi ujawnić potencjalnym nabywcom
 • Jak sprzedać swój dom z wodą w przestrzeni pełzającej

Nie zalecamy inspekcji przedlistingowej dla wszystkich. Jeśli został kupiony w ciągu ostatnich dwóch do pięciu lat, możemy sobie wyobrazić, że kolejna inspekcja domu jest prawdopodobnie tylko będzie lista punch. Ale jeśli wchodzimy i są bardzo oczywiste problemy, takie jak podłoga z twardego drewna jest cupping – co jest główną czerwoną flagą – wtedy pełna inspekcja jest dobrym pomysłem.

 • Alison Harris
  Alison Harris
  Agent Nieruchomości

  Blisko

  Alison Harris
  Alison Harris
  Agent nieruchomości w Keller Williams Coastal Area Partners

  • Lata Doświadczenia
   16
  • Transakcje
   282
  • Średnia cena pkt.
   $274k
  • Domy jednorodzinne
   251

Jak ocenić problemy z wodą w przestrzeni pełzającej

Zazwyczaj domy są budowane na jednym z trzech rodzajów fundamentów: piwnicy, przestrzeni pełzającej lub płycie. Podczas gdy łatwo jest powiedzieć, czy dom ma piwnicę, różnica między płytą lub fundamentem przestrzeni pełzającej jest nieco bardziej niuansowa.

Crawl space to mały bufor między ziemią a parterem domu. Logika za budową na fundamencie przestrzeni pełzania jest to, że pozwala na wiele wewnętrznych działań domu – myśleć ogrzewanie i chłodzenie, elektryczne, hydrauliczne, izolacja, i tym podobne – być dostępne przez czołganie się pod. To sprawia, że robi konserwację na domu z przestrzeni pełzania znacznie łatwiejsze niż na jednym siedzi na solidnej płycie betonowej.

Aby ocenić, czy dom ma przestrzeń pełzania lub nie, sprawdź, czy pierwsze piętro jest stosunkowo równo z poziomem gruntu, lub jeśli trzeba iść w górę kilka schodów, aby uzyskać dostęp do drzwi wejściowych. Trochę grzebania może ujawnić właz dostępu w domu na zewnątrz, jeden, który jest często pokryte paski pogodowe. Właz może być również zlokalizowany wewnątrz domu, nawet ukryty w podłodze spiżarni lub szafy.

Jeśli znajdziesz wodę w swojej przestrzeni pełzającej i martwisz się o sprzedaż, istnieje kilka sposobów, aby ocenić szkody:

Uzyskaj inspekcję przed sprzedażą

Harris sugeruje, że jeśli niedoszły sprzedawca ma powód, aby podejrzewać, że może być woda w przestrzeni pełzającej, pierwszą rzeczą, którą powinni zrobić, jest uzyskanie regularnej inspekcji domu od razu. W zależności od sytuacji, może to oznaczać zaplanowanie inspekcji przed wprowadzeniem na rynek.

„To coś w rodzaju kuloodpornej transakcji”, mówi. „Mogą zrobić pełny raz-over na nieruchomości i powiedzieć wszystko, co musi być zrobione – wiesz, zupa do orzechów. I pozwoli ci wiedzieć, czy masz poważny problem przestrzeni pełzającej, który musi być naprawiony, jak poważne jest, lub jeśli nie masz go w ogóle – bo czasami łatwiej jest po prostu wiedzieć, więc nie żyjesz w strachu.”

Sprzedającym nie tylko może być łatwiej podejmować dobre decyzje, gdy mają pełny obraz, ale mogą też pewniej negocjować umowy i ostatecznie poprosić o więcej za dom. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli istnieje raport z inspekcji z fakturami pokazującymi, że naprawy są kompletne lub że pokazują, że żadne naprawy nie są konieczne.

„Nie zalecamy inspekcji przedlistingowej dla wszystkich”, mówi Harris. „Jeśli został kupiony w ciągu ostatnich dwóch do pięciu lat, możemy sobie wyobrazić, że kolejna inspekcja domu prawdopodobnie będzie tylko listą punch. Ale jeśli wejdziemy i pojawią się bardzo oczywiste problemy, takie jak podłoga z twardego drewna – co jest główną czerwoną flagą – wtedy pełna inspekcja jest dobrym pomysłem.”

Oceniaj szkody wodne na własną rękę

Jeśli jesteś wygodny z dostaniem się w dół i brudne, i potencjalnie spotkanie niektóre creepy-crawlies, to jest możliwe, aby mieć spojrzenie wewnątrz przestrzeni pełzania dla siebie – pod warunkiem, że jest wystarczająco dużo luzu. Po wejściu w przestrzeń pełzania, oto kilka znaków do oglądania, które wskazują na problemy z wodą:

 • Stojąca woda
 • Nadmiar wilgoci
 • Efflorescence, czyli biały osad z soli na ścianach
 • Pleśń lub grzyb
 • Mineralizacja i wilgoć na gruncie lub paroizolacji
 • Rdza na metalowych elementach mocujących

Jeśli nie masz konstytucji dla czołgania się w ciemnej, zamkniętej przestrzeni, lub jeśli chcesz zaufanej opinii profesjonalisty, może być najlepiej znaleźć dobrego inspektora domu, aby wejść i mieć wygląd.

Koszt osuszania przestrzeni pełzającej

Koszt osuszenia przestrzeni pełzającej, i upewnienie się, że pozostaje w ten sposób, może się bardzo różnić w zależności od lokalizacji i tego, co jest wymagane. Harris mówi, że na jej rynku, problem może być rozwiązany tak mało jak 600 dolarów, jeśli kontrola szkodników stawia prostą barierę paroszczelną, lub aż 15.000 dolarów, jeśli przestrzeń potrzebuje pełnej enkapsulacji, w tym instalacji pompy studziennej, przez specjalistę od przestrzeni szczelinowej.

Według HomeAdvisor, średni koszt naprawy przestrzeni pełzającej wynosi 6 000 $, z czyszczeniem przestrzeni pełzającej od 500 do 4 000 $. Najdroższe poprawki, które prawdopodobnie obejmowałyby instalację pompy studziennej, są raczej wyjątkiem niż regułą. Jako uwaga: Jeśli pompa studzienna jest wymagana, profesjonalni agenci nieruchomości mówią, aby nie być zbyt odłożone przez niego – mając jeden może być rzeczywiście zaletą przy sprzedaży domu.

A potem jest pytanie o 10 000 dolarów: Czy ubezpieczenie właściciela domu pokryje koszt hydroizolacji przestrzeni pełzającej?

Harris mówi, żeby nie robić sobie nadziei. „Większość zalań i zdarzeń wodnych w domach jest pokryta tylko wtedy, gdy jest to jednorazowe zdarzenie”, mówi. „Jeśli jest to długoterminowy problem, to na ogół nie jest objęty”.

Oczywiście, najpewniejszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy woda w przestrzeni pełzającej jest objęta ubezpieczeniem domu jest zadzwonić i zapytać.

Pro tip: Uzyskaj wiele ofert przed podjęciem decyzji o wymianie przestrzeni pełzającej

Harris zdecydowanie sugeruje uzyskanie drugiej opinii przed podjęciem potencjalnie kosztownej naprawy. Przykład: niedawno miała profesjonalistę od zwalczania szkodników, który powiedział, że znalazł gnijące drewno, problem z wilgocią i inne problemy w przestrzeni pełzającej. Zadziałał jej profesjonalny instynkt.

Więc miała drugi inspektor termitów spojrzeć na przestrzeni pełzania, który nie znalazł żadnych problemów w ogóle. „Okazało się, że pierwszy facet próbował sprzedać właścicielowi domu zabieg o wartości 3000 dolarów, który był zupełnie niepotrzebny” – mówi.

Sprzedaż domu z wodą w przestrzeni pełzającej od razu

Jeśli zauważysz uszkodzenia wody w przestrzeni pełzającej swojego domu, a nadal chcesz sprzedać od razu, nie musisz porzucać swoich planów. Oto kilka opcji szybkiej sprzedaży domu z wodą w przestrzeni pełzającej:

Sprzedaj swój dom „as-is

Jeśli nie masz czasu lub kapitału, aby zainwestować w naprawę przestrzeni pełzającej, jest to absolutnie możliwe, aby sprzedać as-is i umieścić dom na rynku w jego obecnym stanie. Harris mówi: „Wszystko, co musiałbyś zrobić, to dostosować cenę i ujawnić ją”.

Chociaż ważne jest, aby sprawdzić prawo stanu, w którym mieszkasz, Harris mówi, że w Gruzji jest w porządku, aby ujawnić problem, taki jak woda w przestrzeni pełzającej na oświadczeniu sprzedawcy o ujawnieniu nieruchomości. Zapoznaj się z naszą obszerną listą wszystkich 50 stanowych formularzy ujawniania informacji, aby zobaczyć swoje wymagania. Można wtedy sporządzić notatkę zapewniającą kredyt przy zamknięciu sprzedaży lub po prostu odpowiednio dostosować cenę.

Sprzedaj swój dom za gotówkę

Możliwe jest również sprzedanie swojego domu za gotówkę. W wielu przypadkach, będziesz sprzedawać do inwestora, który następnie natychmiast odsprzedać go. Sprzedaż domu za gotówkę to łatwy sposób na wylądowanie szybkiej sprzedaży domu. Wystarczy pamiętać, że może otrzymać niższą cenę, gdy sprzedajesz za gotówkę.

Nie wiesz, gdzie znaleźć inwestora? Łatwo jest sparować się z kupującym za gotówkę, odpowiadając tylko na kilka pytań na platformie Simple Sale. To narzędzie online przedstawi Ci kupca gotówkowego w Twojej okolicy, a Ty nie masz obowiązku przyjęcia oferty.

Sprzedaj swój dom jako taki z konkurencyjną ofertą gotówkową

Martwisz się o sprzedaży z wodą w przestrzeni pełzającej?

Klienci korzystający z platformy Prosta Sprzedaż Esus Nieruchomości nie muszą się martwić o dodatkowe naprawy, przygotowanie domu do wystawienia na sprzedaż, czy pokazy.

Zapytaj o ofertę

Jak zminimalizować problemy z wodą przed sprzedażą

Jeśli zidentyfikujesz wodę w swojej przestrzeni pełzającej przed sprzedażą domu, istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby uniknąć poważnych problemów z przestrzenią pełzającą:

Odwróć przepływ wody

Jeśli chcesz zapobiec przedostawaniu się wody do przestrzeni pełzającej przed zamierzoną sprzedażą, instalacja francuskich drenaży może być estetycznym sposobem na utrzymanie spływu burzowego od zbliżania się do domu i wkradania się do przestrzeni pełzającej.

Innym pomysłem, łączącym formę i funkcję, jest uprawianie roślin, aby naturalnie wchłonąć część dodatkowej wody deszczowej. Może to zapobiec erozji gleby i sprawić, że drenaż wody będzie bardziej efektywny.

EPA zaleca również stosowanie ogrodów deszczowych, aby wchłonąć wodę deszczową i zapobiec jej przedostaniu się do przestrzeni pełzającej. Zasadniczo ogród deszczowy jest depresją w kształcie miski w ziemi, która może być zagospodarowana chłonnymi kwiatami i krzewami.

Waterproof your crawl space

Możesz także uszczelnić zewnętrzną część swojej przestrzeni pełzającej. W tym podejściu, używasz enkapsulacji do uszczelnienia swojej przestrzeni pełzania. Poprzez dodanie wodoodpornej bariery z tworzywa sztucznego, ta droga utrzymuje wodę z wycieku do przestrzeni pełzania.

Ujawnij kwestie związane z uszkodzeniem wody swojemu nabywcy

Chociaż może to być kuszące dla sprzedawcy, aby po prostu zignorować problem, zawsze lepiej jest być szczerym, uczciwym i ujawnić wszystko, co może być problemem.

„Lepiej jest dać więcej informacji niż za mało i zawsze być bardzo prawdomównym” – mówi Harris. „Kupujący złoży ofertę ze wszystkimi informacjami, więc nie będą mieli wielkiej niespodzianki i spróbują później renegocjować z tobą cenę”.

Sprzedaż domu z wodą w przestrzeni pełzającej jest możliwa

Znalezienie wody w swojej przestrzeni pełzającej może być niespodzianką, ale nie musi wykoleić sprzedaży domu. I nie ma potrzeby, aby flądry wokół na własną rękę próbuje naprawić lub sprzedać dom z wodą w przestrzeni pęknięć. Ekspert agentów nieruchomości mają wieloletnie doświadczenie w radzeniu sobie z problemami domowymi i może zapewnić solidną poradę, jak również skierować do zaufanych specjalistów, więc nie dostać wisiał na sucho. Poprzez zrozumienie swoich opcji, zaufanie do agenta, i po ich myśli, można sprzedać swój dom szybko i ze spokojem.

Header Image (Źródło: Terry Vlisidis / Unsplash)