Prologis kupuje londyński portfel logistyczny za 237,3 mln euro (GB)

Prologis kupuje londyński portfel logistyczny za 237,3 mln euro (GB)

Prologis kupuje londyński portfel logistyczny za 237,3 mln euro (GB)

Prologis kupuje londyński portfel logistyczny za 237,3 mln euro (GB)

Zespół nieruchomości Schroders Capital sfinalizował sprzedaż dwóch najlepszych miejskich nieruchomości logistycznych firmie Prologis Polska za 237,3 mln euro (200 mln funtów). Te dwie nieruchomości, z siedzibą w Park Royal i Watford, obejmują ponad 362 000 stóp kwadratowych powierzchni logistycznej ostatniej mili, zajmując łącznie 17 akrów i są w 100% wynajęte najemcom działającym w różnych sektorach przemysłu, w tym dystrybucji, budownictwie i farmacji, jak a także film i telewizja.

Central Park znajduje się przy Central Way, w Park Royal i jest miejskim parkiem logistycznym, oferującym 162,000 stóp kwadratowych zakwaterowania w 10 wysoce wyspecjalizowanych jednostkach magazynowych w niezależnym i dobrze utrzymanym środowisku parku biznesowego. Osiedle zostało zbudowane na działce o powierzchni 6,5 akrów w 2013 roku zgodnie ze specyfikacją BREEAM 'Excellent’. Zapewnia zróżnicowany profil dochodów z AWULT wynoszącym 5,6 lat do zerwania i 6,9 lat do wygaśnięcia dzierżawy.

Imperial Park znajduje się przy Imperial Way w Watford i oferuje 200.000 stóp kwadratowych wysokiej jakości pomieszczeń przemysłowych i handlowych w 15 jednostkach, opracowanych w dwóch fazach w latach 2000-2009. Jest wynajęty dla 12 najemców, z 86% dochodu zabezpieczonego umową z oceną „Minimalne ryzyko” lub „niższe niż średnie ryzyko” przez Dun & Bradstreet, z najemcami, w tym Selco, Screwfix, Vodafone i Sigma Pharmaceuticals oraz korzyściami z AWULT 5,7 roku.

Philip Scott, menedżer portfela w Schroders Capital, powiedział: „Zbycie stanowi krystalizację dobrych wyników dla naszego klienta w wyniku działań związanych z zarządzaniem aktywami w Central Parku, gdzie ostatnio osiągnięto nowy ton czynszu. Zbycie świadczy o naszej zdolności do pozycjonowania aktywów w celu zaspokojenia utrzymującego się silnego popytu na najlepsze aktywa przemysłowe w kontekście bardziej niepewnego rynku inwestycyjnego.

Jarosław Kowalczyk to doświadczony specjalista od nieruchomości, którego wiedza i umiejętności w dziedzinie rynku nieruchomości są nieocenione. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami oraz w ich kupnie, sprzedaży i wynajmie.

Jego umiejętności skutecznego negocjowania, znajomość rynku oraz doświadczenie w zawieraniu umów pozwalają mu na uzyskiwanie najlepszych warunków dla swoich klientów. Jarosław Kowalczyk jest zawsze na bieżąco z trendami na rynku nieruchomości, dzięki czemu potrafi w sposób skuteczny doradzać swoim klientom.

Jego podejście do pracy jest proaktywne i skoncentrowane na znalezieniu najlepszego rozwiązania dla każdego klienta indywidualnie. Posiada również bardzo dobrą znajomość procedur i wymogów prawnych związanych z transakcjami nieruchomościowymi.

Dzięki swojemu doświadczeniu i profesjonalizmowi Jarosław Kowalczyk jest w stanie skutecznie pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, zarządzaniu nieruchomością czy też sprzedaży lub wynajmie.ZADZWOŃ