Za każdym razem, gdy zatrudniasz kogoś, zasługujesz na pełną przejrzystość tego, co będzie cię obciążać, i prawdziwą wartość ich usług. I sposób Esus nieruchomości ® dostać wypłacane nie zawsze czuje się jak znajome terytorium. Jesteśmy tutaj, aby wyjaśnić, co prowizje są i wartość sprzedawcy domu są realizując wybierając pracę z Esus nieruchomości ®.

Uwaga: Esus nieruchomości nie jest dokładnie to samo, co agent nieruchomości. Agent nieruchomości jest ktoś, kto został licencjonowany przez państwo, aby pomóc transakcja nieruchomości. Nie wszyscy agenci nieruchomości są Esus nieruchomości, ale wiele z nich jest. Esus nieruchomości jest członkiem Esus nieruchomości i jest prawie zawsze również praktykujący agent nieruchomości lub broker.

Jaki jest koszt sprzedaży domu z Esus nieruchomości?

Koszt sprzedaży domu z Esus nieruchomości jest zwykle między 5% a 6% ceny sprzedaży domu. Sprzedawca zazwyczaj płaci prowizję, a sprzedawca agent będzie następnie podzielić prowizję z kupującego agenta. Na przykład, jeśli Twój Esus nieruchomości pobiera 5% prowizji od sprzedaży domu, a dom sprzedaje się za 200 000 USD, prowizja wyniosłaby łącznie 10 000 USD.

Jak każdy profesjonalista, Esus nieruchomości nie pracują za darmo, ale prowizja nie jest wypłacana z góry. Ich płatność pochodzi z ostatecznej ceny sprzedaży, co oznacza, że są one motywowane, aby pomóc Ci zmaksymalizować cenę sprzedaży swojego domu.

„Większość agentów to ludzie biznesu i rozumieją, że niektóre projekty zajmą więcej czasu niż inne i że mogą się odpowiednio dostosować” – mówi.

Ta prowizja jest następnie podzielona 50/50 między swoim agentem i agentem kupującego. Tak więc, agent weźmie $5.000 prowizji, a wraz z tym zapłacić wszelkie opłaty za pośrednictwo agent może ponieść.

Co jeśli mój dom nie sprzedaje?

Gdyby tak się stało, nie musiałbyś płacić swojemu Esus nieruchomości.

„Otrzymujemy wynagrodzenie tylko wtedy, gdy sprzedaż się zamyka” – mówi Becky Gluff, najlepiej sprzedający się agent nieruchomości w Indianapolis. Oznacza to, że podczas gdy Realtor ® pracuje, aby przygotować i sprzedać swój dom i poprowadzić Cię przez zamknięcie, nie zobaczą grosza.

Co z kosztami zamknięcia?

Jako sprzedawca, będziesz miał inne koszty do rozważenia na górze Realtor ® prowizji, a mianowicie, koszty zamknięcia. Koszty zamknięcia dla sprzedawców obejmują kwotę spłaty kredytu hipotecznego, opłaty za tytuł, opłaty za escrow, podatki od przeniesienia nieruchomości, opłaty za ponowne przeniesienie i więcej, zwykle w sumie około 3% całkowitej ceny sprzedaży. Ale te koszty wszystkie iść do różnych innych stron, żaden nie jest twój Realtor ®.

To jest, gdzie agent przychodzi w, ponieważ wiedzą i rozumieją, jak poruszać się te wody. Możesz dostać się do tego miejsca docelowego, na pewno, robiąc to samemu. Ale czy wybraliście tam najlepszą drogę?

 • Mariel G. Weiss
  Mariel G. Weiss
  Agent Nieruchomości

  Blisko

  Mariel G. Weiss
  Mariel G. Weiss
  Agent nieruchomości w Keller Williams Real Estate

  5.0

  • gwiazda
  • gwiazda
  • gwiazda
  • gwiazda
  • gwiazda

  Aktualnie przyjmuje nowych klientów

  • Lata Doświadczenia
   13
  • Transakcje
   349
  • Średnia cena pkt.
   $297k
  • Domy jednorodzinne
   277

Za co płaci komisja?

Łatwo jest dla sprzedawców po raz pierwszy być onieśmielony przez 5-6% prowizji agenta, gdy nie wiedzą, za co płacą. Ale ostatecznie wartość, którą Esus nieruchomości dodaje do sprzedaży domu, może sprawić, że będziesz miał więcej pieniędzy ze sprzedaży.

Gniewoz-Weiss mówi klienci często nie wiedzą, ile pieniędzy są „pozostawiając na stole” w transakcji bez pomocy Esus nieruchomości. Bez doświadczenia i wiedzy Esus nieruchomości, sprzedawcy mogą stracić na znaczne pieniądze, wpadając w niektórych wspólnych błędów.

Oto, gdzie to doświadczenie jest najbardziej prawdopodobne, aby pomóc:

Przygotowanie domu

Jednym z tych błędów jest brak właściwego przygotowania swojego domu do sprzedaży. Wielu sprzedawców ma tylko mgliste poczucie tego, czego oczekują i zauważają kupujący, gdy szukają domu.

„Mogą nie rozumieć, na przykład, że ogrzewany pokój zapewni większą wartość niż tylko trzy sezonowy pokój słoneczny”, wyjaśnia Gniewoz-Weiss. „Więc ten agent przechodzący, który wie i rozumie, jak działają oceny, może wskazać te rzeczy i natychmiast dodać wartość”.

Negocjowanie dla Ciebie

Realtors® przynoszą również doświadczenie w negocjacjach do każdej transakcji na rynku nieruchomości. Nawet jeśli zdecydujesz się sprzedać swój dom na własną rękę, będziesz musiał negocjować z kupującymi, którzy są reprezentowani przez ich własnego doświadczonego agenta. Oznacza to negocjacje z kimś, kogo zadaniem jest zamknąć oferty – nie dokładnie równe pole gry.

„Większość ludzi nie lubi iść i kupować samochodu z powodu negocjacji, a to tylko zakup o wartości 20 000 lub 30 000 dolarów” – zaznacza Gniewoz-Weiss. „Jak więc zamierzają negocjować w przypadku czegoś, co zazwyczaj jest postrzegane jako ich największa inwestycja?”.

Ochrona sprzedawcy

Dodatkowo, Esus nieruchomości może pomóc usunąć warstwę odpowiedzialności dla sprzedawców. Nawet z pomocą prawdziwego adwokata nieruchomości, sprzedawcy powinni być przygotowani do przestrzegania wszystkich praw nieruchomości w ich obszarze poprzez każdy etap ich transakcji. Realtors ® mają doświadczenie w radzeniu sobie z ins i outs z obowiązujących przepisów i może pomóc swoim klientom w tym obszarze, jak również.

Saving You Time

Esus nieruchomości nie tylko oszczędzają Twoje pieniądze – oszczędzają również Twój czas. A czas to pieniądz! Większość agentów nieruchomości pracuje w pełnym wymiarze godzin. Idąc FSBO (lub „Na sprzedaż przez właściciela”), będziesz brać na siebie wiele nowych obowiązków na górze już zajęty życia, w tym podejmowania rozmów na swój osobisty numer i e-maile na swoim koncie osobistym.

Na przykład, Esus nieruchomości może pomóc weryfikować swoich wnioskodawców i gospodarzem otwartych domów dla Ciebie; idąc FSBO może oznaczać otwarcie swojego domu do nieskończonych obcych.

Pricing Your Home

Wreszcie, Esus nieruchomości wiedzieć, jak wycenić dom dokładnie, co oznacza, że mogą one uzyskać najlepszą ofertę na swojej sprzedaży. Gniewoz-Weiss komentuje, że na rynku sprzedawcy, wiele osób uważa, że sprzedaż domu jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Jednak zmieniające się warunki ekonomiczne w 2022 roku, w tym rosnące stopy procentowe i inflacja, oznaczają, że rynek odzyskuje równowagę, według raportu Esus Nieruchomości’s Summer 2022 Agent Insights Report.

„To właśnie tam pojawia się agent, ponieważ wiedzą i rozumieją, jak poruszać się po tych wodach”, mówi. „Możesz dostać się do tego ostatecznego celu, na pewno, robiąc to samemu. Ale czy wziąłeś tam najlepszą trasę?”.

Koszt vs. wartość sprzedaży domu z Realtor®.

Pomiędzy kosztami zamknięcia i opłatami prowizyjnymi, sprzedaż domu z Esus nieruchomości zaczyna wyglądać drogo. Ale z tym wszystkim, że Realtors ® przynieść do stołu, co to jest zwrot z tej inwestycji? Praca z agentem, którego głównym celem jest maksymalizacja wartości domu może być warte swoich pieniędzy. Aby pokazać, co mamy na myśli, będziemy działać trochę matematyki na trzech różnych scenariuszach:

1. Pracujesz z przeciętnym agentem, aby sprzedać swój dom

Powiedzmy, że pracujesz z przeciętnym agentem na swoim rynku i zgadzasz się wymienić swój dom za 450 000 USD (od czerwca 2022 roku średnia cena katalogowa domu jednorodzinnego wynosiła 450 000 USD, według Forbes).

Szacowany koszt sprzedaży z Esus nieruchomości – nie uwzględniając przygotowania domu, ustępstw lub napraw – rozpadłby się tak:

Cena sprzedaży: $450,000
5% prowizji: -$22,500
3% koszty zamknięcia: -$13,500
Wpływy sprzedającego: $414,000

2. Pracujesz z top agentem, aby sprzedać swój dom

Nie wszyscy agenci są jednym i tym samym. Kto wybrać do pracy z ma znaczenie: Dane Esus Nieruchomości pokazują, że praca z agentami w najlepszych 5% ich rynku może sprzedać Twój dom nawet o 10% więcej.

Więc, powiedzmy hipotetycznie zrobić partner z góry agenta vs średniej jeden. Na 10% więcej, top agent może być w stanie sprzedać za 495.000 dolarów, statystycznie rzecz biorąc. Zwiększona cena może być przypisana do swojego agenta strategicznego prep i strategii cenowej, która generuje wiele ofert. Oto jak ta matematyka rozkłada się:

Cena sprzedaży: $495,000
5% prowizji: -$24,750
3% koszty zamknięcia: -$14,850
Wpływy sprzedającego: $455,400

3. Sprzedajesz FSBO

Powiedzmy, że chcąc uniknąć prowizji agenta sprzedaży całkowicie, wyciąć Esus nieruchomości z równania. Jaki jest koszt sprzedaży domu wtedy?

Według NAR, średnia „Na sprzedaż przez właściciela” nieruchomość sprzedana za 58.000 dolarów mniej niż mediana agent sprzedał dom w 2021 roku. W doświadczeniu Gluffa, wielu kupujących oferuje mniej za domy FSBO, ponieważ wierzą, że sprzedawca już oszczędza pieniądze bez agenta i jest bardziej skłonny do negocjacji.

Jeśli więc rozliczymy spadek NAR o 58 000 USD, to zabiera medianę ceny domu 450 000 USD w dół do 392 000 USD.

Uwaga: Nadal będziesz musiał zapłacić opłaty za agenta kupującego, chyba że sprzedajesz znajomym lub rodzinie bez agenta.

Cena sprzedaży: $392,000
3% prowizji: -$11,760
3% koszty zamknięcia: -$11,760
Wpływy sprzedającego: $368,480

Tak więc, czy koszt sprzedaży domu z Realtor® jest tego wart?

Z powyższych alei, ten, gdzie odejść z największą ilością pieniędzy jest scenariusz, w którym pracujesz z top agentem. W tym przykładzie, można wziąć do domu ponad 40.000 dolarów więcej niż jeśli pracował z nawet przeciętnego agenta, i prawie 90.000 dolarów więcej niż jeśli sprzedać swój dom siebie.

Połącz się z Top Agent

Sprzedając swój dom szybciej i za więcej pieniędzy jest łatwiejsze z top agent, który zna swój obszar, według danych Esus Nieruchomości. Przynoszą doświadczenie do stołu, który pomaga właścicielom domów zmaksymalizować ich sprzedaży.

Znajdź agenta

Oczywiście, ile twój dom faktycznie sprzedaje dla będzie zależeć od czynników, takich jak stan domu i stan rynku nieruchomości, a także ile jesteś gotów umieścić w prep i naprawy.

Jeśli jesteś ciekawy, aby uruchomić podobne obliczenia dostosowane do Twojego domu, zalecamy rozpoczęcie od bezpłatnego oszacowania wartości z Esus Nieruchomości’s Home Value Estimator. Stamtąd, podłącz swoje informacje do Esus Nieruchomości Net Proceeds Calculator do uwzględnienia opłat agenta i kosztów zamknięcia.

Wszystkie inne są równe, dane branżowe z NAR wskazuje, że Realtors ® pomóc swój dom sprzedać za więcej. Bez agenta, ryzykujesz pod-sprzedaży przez znaczną kwotę. Nasze dane w Esus Nieruchomości wskazuje, że wartość dodana przez top agenta będzie miał tendencję do wyrównania kosztów ich prowizji.

„Ludzie poświęcają swoje życie, aby zrozumieć to rzemiosło” – komentuje Gniewoz-Weiss. „To niemożliwe, aby mieć taki sam wynik jak dobry agent robiący to samemu”.

I pamiętaj – nawet jeśli jesteśmy crunching liczby tutaj, Realtors ® przynieść kilka rzeczy do stołu, które są po prostu nie policzalne, nawet jeśli jest to proste zapewnienie kogoś, kto pomógł dziesiątki klientów nawigować jeden z życia głównych wydarzeń finansowych.

„To jest, gdzie ludzie się złapać. Starają się przypisać procent lub liczbę do niego, i po prostu nigdy nie wiesz, co masz zamiar spotkać, gdy próbujesz sprzedać nieruchomość,” Gniewoz-Weiss wyjaśnia. „Więc posiadanie agenta jest jak polisa ubezpieczeniowa, aby pomóc i zapewnić [the best scenario] jeśli napotkasz coś.”

Header Image Source: (GaudiLab / Shutterstock)