Przestrzenie zewnętrzne, takie jak patia, stały się coraz bardziej atrakcyjne dla nabywców, częściowo dzięki wzrostowi bardziej elastycznej i zdalnej pracy. W rzeczywistości, w ankiecie Esus Nieruchomości z jesieni 2021 roku, agenci zgłosili, że przestrzeń zewnętrzna była trzecią najbardziej priorytetową cechą dla homebuyers. Co więcej, w raporcie Esus Nieruchomości’s Top Agents Insights Report pod koniec 2020 roku, tylko 2% ankietowanych agentów stwierdziło, że patia zobaczą ulotną popularność, pokazując, że w większości przypadków odpowiedź na pytanie „Czy patio zwiększa wartość domu?” prawdopodobnie brzmi „Tak”.

Abby Nelson, agent nieruchomości w Orlando na Florydzie, z ponad 15-letnim doświadczeniem mówi, że „Dla każdego kupującego, [a patio] jest ogromnym pozytywem. Może dodać taki czynnik 'wow’, że sprawi, że twój dom przeniesie się, że dużo szybciej, że dużo lepiej, że dużo łatwiej i za więcej.”

Ale tylko jak wiele wartości doda patio do swojego domu? Esus Nieruchomości badanie najlepszych agentów szacuje, że nowe patio kosztujące $ 3,269 do budowy przyniesie $ 3,563 wzrost wartości, lub 109% zwrot z inwestycji. Bardziej prawdopodobne niż nie, będziesz odzyskać koszty patio i dodać wartość do domu w procesie.

Jednak szacunki dotyczące wartości dodanej różnią się, a twój dokładny zwrot z inwestycji będzie zależał od lokalizacji, typu patio i popytu kupującego.

Dodatkowo, Twoja wartość dodana będzie zależała od tego, jak wyglądają i są warte inne domy w Twojej okolicy. Nie chcesz iść na całość tworząc piękne patio, jeśli nie jest to norma dla Twojej okolicy.

Ponieważ patio kosztuje średnio $3,650, aby zbudować w 2022 roku, będziesz musiał rozważyć swoją pożądaną cenę sprzedaży przed podjęciem decyzji, czy dodatek będzie tego wart. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby uzyskać jak najwięcej z tej inwestycji.

Utrzymuj koszty patio w dół, aby uzyskać wyższy zwrot

Ogólnie rzecz biorąc, remodele kuchni i łaźni, które zawisną w niskim lub średnim zakresie odzyskują wyższy procent swoich kosztów przy odsprzedaży niż remonty w górę skali robią. Logika wynika, że patio ROI jest wyższy dla mniej ambitnych, niższych projektów skali, jak również. Wydać mniej pieniędzy w pierwszej kolejności, i łatwiej jest zrobić te pieniądze z powrotem.

Inwestowanie w podstawową przestrzeń patio zamiast wszystkich luksusowych uaktualnień jest drogą do zrobienia, jeśli ROI jest twoim najwyższym priorytetem. Przyciągnij nabywców cechą, która jest wysoko na ich liście życzeń, a następnie pozwól im wyposażyć przestrzeń do swoich upodobań, gdy już będą jej właścicielami.

Plus, nawet jeśli fantazyjne patio może pomóc Ci polecenia znacznie wyższy punkt cenowy, wartość, że kupujący przypisać do zewnętrznej przestrzeni życiowej może nie wyrównać się z opinii rzeczoznawcy, według Nelson.

Jeśli budowa nie jest w twojej linii czasu, to też jest w porządku. Nelson mówi, że kupujący często po prostu lubią widzieć, że będzie wystarczająco dużo miejsca na podwórku, aby dodać patio w pewnym momencie w dół linii. Jej rozumowanie jest to, że patio są mniej inwazyjne projekt niż coś takiego jak kuchnia makeover, ponieważ projekty się na zewnątrz. Można nadal wygodnie żyć w domu, podczas gdy patio jest w budowie, więc kupujący są bardziej skłonni do podjęcia go po sprzedaży.

Rozważ zatrudnienie profesjonalisty

Instalacja patio nie jest dla przypadkowego majsterkowicza. W instalacji patio DIY poszło źle, duże problemy mogą pojawić się takie jak niepoziomowane kamienie lub mismatched mozaika materiałów.

Nelson mówi, że widziała to wszystko, w tym „tarasy dodane na tarasy na tarasy, obok płyt obok kostki brukowej, dodane na inny rodzaj kostki brukowej … i jeśli nie zrobisz podstawy dobrze, twoje kostki wyskoczą i będą wyglądać nierówno.”

O ile nie masz wprawy w posługiwaniu się piłą murarską, gwoździami do krajobrazu i zagęszczarką do płyt, pozostaw ten projekt profesjonalistom. Dodatkowo, wynajęcie pracowników do wykonania patio o powierzchni 100 stóp kwadratowych powinno kosztować Cię tylko około 500$ – 1500$.

Zachowaj proporcje patio w zgodzie z resztą domu

Kiedy wyruszasz, aby dodać patio do swojej zewnętrznej przestrzeni życiowej, weź pod uwagę proporcje. Nelson zaleca stosowanie zasady trzech trzecich, aby upewnić się, że Twoje plany dotyczące patio nie będą zbyt ambitne.

Podziel odpowiednio swoją przestrzeń:

 • 1/3 krajobrazu lub bufora
 • 1/3 teren trawiasty dla dzieci i psów do biegania i zabawy
 • 1/3 patio

Chcesz, aby patio wyglądać jak oryginalna część domu, a nie afterthought. Trudno będzie odzyskać dużo wartości na wyszukanym patio dołączonym do domu run-of-the-mill.

Wybierz materiały na patio, które pasują do stylu domu i wytrzymują elementy

Wybierając materiały na patio, chcesz wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • Koszt
 • Trwałość
 • Styl
 • Trudności montażowe

Należy pamiętać, że materiały takie jak cegła lub wylany beton mogą być podatne na pękanie i erozję w trudnych klimatach pogodowych.

Pavers, lub wyprodukowane kamienie, z drugiej strony, może trwać do 100 lat, ponieważ jeśli jeden złamie, można wymienić indywidualny paver.

Pawilony trawertynowe są przyjazną dla środowiska i bardzo trwałą opcją, która jest dostępna w wielu różnych stylach. Możesz dostać Tuscany Scabas lub śródziemnomorski Walnut Patterned Tumbled Travertine w mniej niż 7 dolarów za stopę kwadratową w Home Depot.

Betonowe kostki brukowe są kolejną niedrogą opcją oferowaną w szeregu tonów, kształtów i rozmiarów.

Pamiętaj o epoce i projekcie swojego domu i spróbuj naśladować ten styl w swoim patio. Możesz użyć kostki brukowej z cegły dla domu kolonialnego lub kostki betonowej dla domu w stylu współczesnym. Doświadczony lokalny wykonawca może pomóc polecić wspaniałe wybory dla Twojej okolicy.

Spraw, aby Twoje istniejące patio wyglądało jak nowe

Już masz przestrzeń patio do pracy z? Nie lekceważ wartości kapitału własnego i odrobiny smaru z łokcia, aby uzyskać go w najlepszej formie do pokazów. Praca, którą włożysz tutaj może oznaczać różnicę między patio jest wartość dodać lub oczy.

Power wash your patio

Pierwszy krok: dać mu dobry power wash, aby oczyścić się z całego brudu i gruzu. Pracujesz z wytrzymałych kamieni lub betonu tutaj, więc nie można zrobić zbyt wiele szkód.

Będziesz potrzebował dyszy zero stopni power washer do czyszczenia twardych plam i sealant off betonu. Zamiast kupować myjkę ciśnieniową do pojedynczego czyszczenia, możesz wypożyczyć ją ze sklepu z artykułami gospodarstwa domowego. Lub jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności mycia mocy lub nie masz czasu, zawsze możesz zatrudnić profesjonalistę.

Napraw wszelkie pęknięcia w swoim patio

Pęknięcia mogą nie wydawać się dużą sprawą w twoim patio, ale szkody mogą budować się w czasie. W zimniejszych środowiskach, pęknięcia mogą poszerzyć się w miesiącach zimowych, gdy woda, która dostaje się do pęknięć zamarza i rozszerza się. Następnie, w cieplejszych miesiącach, trawa i inna roślinność może pełzać przez patio.

Raport Fall 2021 Esus Nieruchomości pokazuje, że 25% agentów poleciło sprzedawcom domów naprawić pęknięcia w swoich pokładach i patiach, aby pomóc zwiększyć wartość odsprzedaży.

Jeśli używałeś kostki brukowej, możesz po prostu wymienić pękniętą kostkę. Dla betonowych tarasów, można kupić wypełniacz pęknięć dla bezproblemowego rozwiązania.

Ponownie uszczelnij swój beton lub kostkę brukową

Gdy Twoje patio jest w 100% suche od power wash, należy je ponownie uszczelnić. Sealant blokuje pory w betonie i utrzymuje go od wchłaniania wody i soli. Około co 3 lata, patio jest należne dla nowej warstwy uszczelniacza, aby chronić go przed przebarwieniami, pęknięciami i kruszeniem.

Można kupić beton uszczelniacz w każdym sklepie domu poprawy, a następnie postępuj zgodnie z tym krok po kroku, jak zastosować go do swojego patio.

Wytrzyj wszystkie swoje meble na zewnątrz

Meble pokryte pleśnią, pajęczynami, plamami i brudem będą służyć tylko do odstraszania nabywców. Oto jak wyczyścić swoje meble na zewnątrz według Better Homes & Gardens:

 • Drewno i wiklina: Wyciągnij wąż i użyj łagodnego mydła na bazie oleju i ciepłej wody, aby zetrzeć brud.
 • Metal, żelazo i aluminium: Użyj pasty do polerowania metalu lub mieszanki białego octu z wodą.
 • Szkło: Spryskać octem lub płynem do czyszczenia szkła.
 • Plastik: Zastosuj mieszankę 3 łyżek stołowych płynu do mycia naczyń i 1 galonu ciepłej wody.

Pomóż kupującym zwizualizować ich nowy dom dzięki technikom inscenizacji winiety

Patia reprezentują rzadkie chwile rekreacji i relaksu, więc nic dziwnego, że plasują się wysoko na listach życzeń nabywców domów. Ale kupujący będą chcieli wyobrazić sobie, jak mogą wykorzystać przestrzeń patio w ich codziennym życiu.

„Możesz mieć całą tę wspaniałą przestrzeń, ale jeśli oni (kupujący) nie wiedzą, gdzie umieściliby meble lub jak wykorzystaliby przestrzeń… Myślę, że inscenizacja zewnętrzna przenosi patio na następny poziom”, mówi Nelson.

Staging jest najbardziej skuteczny, jeśli możesz stworzyć winiety, lub małe sceny, które ustawiają ostrość lub nastrój dla przestrzeni.

Z patio, możliwości są nieograniczone. Można zorganizować przestrzeń z poduszkami i stołów końcowych, gdzie kupujący mogą wyobrazić sobie siedzenie i czytanie książki, lub rozrywki przyjaciół.

Alternatywnie, możesz zainspirować obraz kolacji na zewnątrz z klasycznym stołem i krzesłami na patio, ubranym w prosty wazon, świeże kwiaty i ustawienia miejsca odpowiednie dla zewnątrz.

Uzyskanie największej wartości z inwestycji w patio

Patio nie ma tak dużego ruchu jak przestrzenie takie jak kuchnia i pokój rodzinny. Jednak oaza na świeżym powietrzu może być tym, co sprawia, że dom czuje się jak dom – zwłaszcza w czasach, w których wszyscy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej doceniamy nasze domy.

Jak każdy duży projekt przebudowy domu, nie masz gwarancji, że odzyskasz wszystkie pieniądze wydane na patio przy odsprzedaży. Jednak można oczekiwać, że dodanie użytecznej przestrzeni życiowej na zewnątrz, aby pomóc pobrać więcej pieniędzy za dom, jeśli dokonał mądrych decyzji budowlanych i zadbał o to w trakcie swojej własności.

Ostatecznie, znajdziesz większy sukces inscenizacji, marketingu i sprzedaży domu i jego patio z pomocą profesjonalnego agenta nieruchomości. Esus Nieruchomości’s Agent Match Tool może dopasować Cię z trzech najlepszych agentów w Twojej okolicy, aby pomóc Ci zacząć na swojej podróży sprzedaży domu.

Header Image Source: (AndyG/ Pixabay)