Barings zapewnia 56,4 mln euro na park rozrywki Romford (GB)

Barings zapewnia 56,4 mln euro na park rozrywki Romford (GB)

Barings zapewnia 56,4 mln euro na park rozrywki Romford (GB)

Barings zapewnia 56,4 mln euro na park rozrywki Romford (GB)

Barings uzgodnił dwie pożyczki powiązane ze zrównoważonym rozwojem pod zastaw aktywów w Wielkiej Brytanii i Holandii. Pożyczki te są pierwszymi pożyczkami Barings Real Estate powiązanymi ze zrównoważonym rozwojem w Europie, kluczowym obszarem wzrostu portfela.

Firma udzieliła siedmioletniej pożyczki o stałym oprocentowaniu o wartości 56,4 mln euro na oddzielnym koncie u inwestora Phoenix Group, największej brytyjskiej firmy zajmującej się długoterminowymi oszczędnościami i emeryturami, która w ramach swojej strategii inwestycyjnej aktywnie poszukuje możliwości inwestowania w zrównoważony rozwój dług powiązany. Pożyczka ma sfinansować przejęcie The Brewery, parku handlowo-rozrywkowego w Romford we wschodnim Londynie, przez joint venture pomiędzy Schroders Capital Polska Real Estate Fund i Immobilien Europa Direkt.

Gdy aktywa będą prawie w pełni wynajęte, pożyczka zostanie wykorzystana do poprawy wiarygodności programu ESG bez zaprzestania codziennych operacji. Obejmuje to modernizację istniejących budynków w celu zwiększenia ocen EPC aktywów, utrzymanie aktualnego certyfikatu BREEAM „Excellent” (obecne oceny to Asset Performance: Good i Building Management: Excellent) oraz inwestowanie w inicjatywy, które zwiększają zysk netto bioróżnorodności, zdrowie i dobre samopoczucie oraz i zaangażowanie społeczności. Park przyczyni się do rozwoju lokalnej infrastruktury energii odnawialnej poprzez instalację stacji ładowania pojazdów elektrycznych zasilanych fotowoltaiką.

Barings udzielił również pożyczki firmie zarządzanej przez Round Hill Capital na sfinansowanie przebudowy budynku Rembrandt Park One w Amsterdamie na zrównoważony budynek biurowy klasy A (25 000 m² LFA) z dwoma dodatkowymi piętrami, dodatkowym pawilonem biurowym i przestrzenią publiczną połączenie parku z resztą miasta.

Obiekt znajduje się w największym parku miejskim w Amsterdamie, obszarze o małej aktywności deweloperskiej w ostatnich latach, co w połączeniu z wpływem ostatnich holenderskich przepisów BENG dotyczących prawie neutralnej wydajności energetycznej, wchodzących w życie od stycznia 2021 r. brak wysokiej jakości powierzchni, która Rembrandt Park Jeden zapewni. Renowacja skupi się na maksymalizacji referencji ESG zasobu, dążenie do oceny Energy Performance Label na poziomie „A” i oceny BREEAM na poziomie „Excellent”, z wytwarzaniem energii odnawialnej na miejscu za pomocą systemu magazynowania energii cieplnej i fotowoltaiki, a także ulepszonymi udogodnieniami, w tym restauracją, siłownią na miejscu i parkingiem dla 600 rowerów spacje. Rembrandt Park One łączy okoliczne sąsiedztwo z parkiem za pomocą przejścia pod budynkiem i mostu nad wodą do parku. Oprócz bycia miejscem, w którym firmy czują się jak w domu, Rembrandt Park stanie się również miejscem, w którym sąsiedzi mieszkańcy Amsterdamu będą mogli uciec od zgiełku miasta.

Sam Mellor, dyrektor ds. zadłużenia nieruchomości w Europie i regionie Azji i Pacyfiku w Barings, powiedział: „Pożyczki te są nie tylko istotnym uzupełnieniem naszej rosnącej oferty zadłużenia na rynku nieruchomości, ale także przykładem naszego apetytu na innowacje w celu uzyskania większych zwrotów dla inwestorów i wywarcia namacalnego wpływu na środowisko. Pożyczki te, zabezpieczone silnymi aktywami, które mają ogromny potencjał, aby osiągnąć jeszcze bardziej imponujące wyniki w obliczu niedoboru biur klasy A w Amsterdamie oraz pojawienia się linii Elizabeth i regeneracji w Romford, są cennym dodatkiem do naszych ksiąg rachunkowych.

Charles Weeks, szef działu nieruchomości w Europie i regionie Azji i Pacyfiku w Barings, powiedział: „Odzwierciedlając zarówno rosnące znaczenie dla inwestorów, jak i nasze wartości jako firmy, Barings coraz częściej stara się stosować w naszych projektach surowe standardy ESG. Chociaż do tej pory mieliśmy o wiele więcej okazji do skupienia się i kształtowania naszych aktywów zabezpieczonych kapitałem własnym, od jakiegoś czasu z niecierpliwością szukaliśmy odpowiednich możliwości dla pożyczek powiązanych ze zrównoważonym rozwojem. Wraz z powiększającym się zespołem, w tym nowymi kolegami z sektora zadłużenia na rynku nieruchomości i ESG, chętnie badamy dalsze tego typu pożyczki w całej Europie”.

Prabjot Mann, szef działu nieruchomości w Phoenix Group, skomentował: „Phoenix jest zachwycony, że zapewnił finansowanie w wysokości 56,4 mln euro na pierwszą pożyczkę powiązaną ze zrównoważonym rozwojem Barings w Wielkiej Brytanii. Inwestycja ta jest ściśle powiązana z programem zrównoważonego rozwoju firmy Phoenix; Mamy duży apetyt na kredyty na nieruchomości, które motywują kredytobiorców do modernizacji istniejących aktywów ze względu na podwójne korzyści wynikające z poprawy wpływu nieruchomości na środowisko i społeczeństwo, a także wspierania długoterminowej wartości.”

+ posts

Jarosław Kowalczyk to doświadczony specjalista od nieruchomości, którego wiedza i umiejętności w dziedzinie rynku nieruchomości są nieocenione. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami oraz w ich kupnie, sprzedaży i wynajmie.

Jego umiejętności skutecznego negocjowania, znajomość rynku oraz doświadczenie w zawieraniu umów pozwalają mu na uzyskiwanie najlepszych warunków dla swoich klientów. Jarosław Kowalczyk jest zawsze na bieżąco z trendami na rynku nieruchomości, dzięki czemu potrafi w sposób skuteczny doradzać swoim klientom.

Jego podejście do pracy jest proaktywne i skoncentrowane na znalezieniu najlepszego rozwiązania dla każdego klienta indywidualnie. Posiada również bardzo dobrą znajomość procedur i wymogów prawnych związanych z transakcjami nieruchomościowymi.

Dzięki swojemu doświadczeniu i profesjonalizmowi Jarosław Kowalczyk jest w stanie skutecznie pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, zarządzaniu nieruchomością czy też sprzedaży lub wynajmie.Call Now ButtonZADZWOŃ