Gwarancja domu oferuje sprzedawcom i homebuyers spokój ducha, że urządzenia i systemy mechaniczne pozostaną w porządku roboczym, dopóki homebuyer nie weźmie posiadania.Większość umów dotyczących nieruchomości wymaga, aby dom był w takim samym stanie, jak wtedy, gdy kupujący oglądał go, gdy bierze w posiadanie, więc jeśli urządzenie lub system mechaniczny zepsuje się po podpisaniu umowy kupna, będziesz musiał go naprawić lub wymienić. Gwarancja na dom może pomóc Ci zabezpieczyć się przed tym niespodziewanym wydatkiem.

Mając wykupioną polisę, zamiast panikować, możesz po prostu zadzwonić do swojego dostawcy. Dodatkowo, gwarancja na dom może być wykorzystana jako zachęta marketingowa, aby przyciągnąć kupujących i zapewnić im odrobinę dodatkowego spokoju.

Konsultowaliśmy Cindi Blackwood, top agent nieruchomości, który pracuje z ponad 65% więcej domów jednorodzinnych niż przeciętny agent w Little Rock, Arkansas, aby przynieść Ci 10 kluczowych spostrzeżeń sprzedawcy powinni wiedzieć o gwarancji domu. Zacznijmy.

1. Gwarancja domowa to nie to samo, co ubezpieczenie domu.

Łatwo jest pomylić ubezpieczenie domu i gwarancje domowe, ponieważ oba pokrywają koszty naprawy domu – ale pokrycie, które zapewniają, jest znacznie różne.

Co obejmuje ubezpieczenie domu?

Polisa ubezpieczeniowa dla właścicieli domów, która chroni wartość domu, płaci za straty lub szkody wynikające z nieoczekiwanych zdarzeń, takich jak pożar, powódź, kradzież lub szkody spowodowane burzą.

Co obejmuje gwarancja na dom?

A home warranty, która obejmuje urządzenia i/lub systemy utrzymania w domu, płaci część kosztów naprawy lub wymiany takich elementów, gdy się zepsują. W zależności od poziomu pokrycia, gwarancja może obejmować HVAC (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja) systemy, hydraulika, podgrzewacz wody, elektryczne i główne urządzenia.

Ile kosztuje gwarancja na dom?

Najwięcej gwarancji domowych to umowy na 12 miesięcy , które zazwyczaj kosztują od 36 do 68 dolarów miesięcznie lub 264 do 1425 dolarów rocznie, w zależności od dostawcy i poziomu pokrycia. Koszt planu gwarancji domu może być zmniejszony przez starszych lub wojskowych rabatów.

Ile zapłacisz za naprawy z gwarancją domu?

Według Consumer Affairs, większość gwarancji domowych pobiera opłatę serwisową, czyli deductible, w wysokości ok. 55$ do 150$ za każdym razem, gdy dzwonisz do wykonawcy, aby wyjść do naprawy lub wymiany elementów. Opłata ta jest nominalna, gdy porównasz ją z kosztem wynajęcia doświadczonego wykonawcy, hydraulika lub elektryka samodzielnie bez zniżki gwarancji domu.

Ponieważ opłata za usługę od wykonawcy-of-choice jest zwykle pobierana za wizytę, to inteligentne zagranie, aby stworzyć listę wszystkich problemów, które wymagają uwagi, aby można było ograniczyć opłaty za usługi. Pamiętaj, że twój dostawca gwarancji domu może wysłać wykonawcę, który specjalizuje się w twoim podstawowym problemie. Tak więc możesz być w stanie mieć zmywarkę i nieszczelny kran naprawiony w tej samej wizycie, ale nie wadliwe gniazdko elektryczne.

2. Plany gwarancji domu różnią się zakresem.

Podobnie jak polisy ubezpieczeniowe właścicieli domów, gwarancje domowe również pochodzą z zasadami, ograniczeniami i wyłączeniami dotyczącymi pokrycia. Ponieważ gwarancje domowe różnią się od siebie, ważne jest, aby przeczytać drobny druk, aby zrozumieć, co dokładnie jest objęte gwarancją.

Polisy gwarancji domu nie obejmują rutynowej konserwacji. Zapewniają natomiast serwis, naprawę lub oszczędność kosztów wymiany, gdy główne systemy lub urządzenia w Twoim domu przestaną działać.

Blackwood zauważa, że ubezpieczający gwarancję domową może wybrać różne poziomy pokrycia.

„Niektóre polityki oferują dodatkowe pokrycie, takie jak pokrycie dodatkowych instalacji wodno-kanalizacyjnych, takich jak gorąca wanna. A większość firm gwarancyjnych zazwyczaj naprawia rzeczy, dopóki nie można ich już naprawić. W tym momencie następnie będą one zastąpić go, jednak istnieją ograniczenia,” wyjaśnia.

Na przykład, może to kosztować. 3,250$ do 12,586$. z kieszeni, aby wymienić cały system HVAC średnio. Chociaż system HVAC może być objęty gwarancją domu, jeśli nie może być już naprawiony (i był rutynowo konserwowany), wiele gwarancji domu zapłaci część kosztów wymiany. To, ile zapłaci Twoja polisa, różni się w zależności od dostawcy i polisy.

Standardowe pokrycie

Wg. This Old House, typowa gwarancja domowa to. będzie obejmować urządzenia i systemy domowe:

Appliances:

 • Lodówka
 • Zmywarka do naczyń
 • Mikrofala do zabudowy
 • Pralko-suszarka
 • Piekarnik, kuchenka i zakres
 • Mikrofalówka do zabudowy
 • Otwieranie drzwi garażowych
 • Kompaktor na śmieci
 • Wolnostojąca wytwornica lodu
 • Wbudowane centrum gastronomiczne

Systemy:

 • Klimatyzacja i ogrzewanie
 • Układ elektryczny
 • Wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna
 • Podgrzewacz wody
 • Śmietnik
 • Dozownik wody instant
 • Czujniki dymu
 • Odkurzacz centralny
 • Wentylatory sufitowe
 • Dzwonek do drzwi

Opcjonalny zasięg

Niektóre gwarancje mogą zapewniać. opcjonalne pokrycie dodatkowych systemów, które mogą obejmować:

 • Dach
 • Kanały wentylacyjne
 • Zwalczanie szkodników
 • Re-keying
 • Zmiękczacz wody
 • System filtracji wody
 • Pompa sumpowa
 • Pompa studzienna
 • System septyczny
 • Filtr basenowy
 • Spa
 • System nawadniania
 • Duplikaty urządzeń

Właściwy zasięg jest kluczowy przy wybieraniu planu gwarancji domu.

Jeśli sprzedajesz starszy dom z przestarzałych systemów wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych i HVAC, ale właśnie zainstalowałeś zupełnie nowe urządzenia – które są objęte gwarancjami producentów – możesz chcieć zaoferować homebuyers system-only plan. Jeśli urządzenia są starsze, ale niedawno zaktualizowałeś HVAC, możesz zdecydować się na plan tylko dla urządzeń. Jeśli twoje urządzenia i systemy są starzejące się, to wybierz plan kompleksowy.

Uzyskanie gwarancji domu, gdy wymieniasz swój dom na sprzedaż jest no-brainer, ponieważ nie ma dodatkowych kosztów dla sprzedawcy. Cena gwarancji pochodzi z wpływów, a nie z Twojej kieszeni. Ponadto, w większości przypadków, pokrycie sprzedającego jest bezpłatne, nawet jeśli użyli gwarancji do dokonania napraw. Mówię moim sprzedawcom, że to tylko ma sens dla nich, aby mieć gwarancję domu w miejscu podczas escrow, i to jest absolutnie niezbędne, jeśli sprzedawcy nie są już mieszka w domu.

 • Cindi Blackwood
  Cindi Blackwood
  Agent Nieruchomości

  Blisko

  Cindi Blackwood
  Cindi Blackwood
  Agent nieruchomości w The Blackwood Team pośredniczony przez eXp Realty

  Obecnie przyjmuje nowych klientów

  • Lata Doświadczenia
   20
  • Transakcje
   72
  • Średnia cena pkt.
   $150k
  • Single Family Homes
   67

3. Oferowanie kupującym gwarancji na dom może Cię nic nie kosztować.

Podczas gdy ogólne gwarancje domowe pobierają opłaty miesięczne lub roczne za 12-miesięczne pokrycie, większość firm gwarancyjnych oferuje. ograniczoną gwarancję domu sprzedawcy – często za darmo. Większość polityk obejmuje dom, podczas gdy jest na rynku bez kosztów dla sprzedawcy, jednak niektóre pobierają symboliczną opłatę za zapewnienie tego pokrycia.

„Uzyskanie gwarancji domu, gdy wymieniasz swój dom na sprzedaż, jest bezmózgiem, ponieważ nie ma żadnych dodatkowych kosztów dla sprzedawcy. Cena gwarancji pochodzi z wpływów, a nie z Twojej kieszeni. Ponadto, w większości przypadków, pokrycie sprzedającego jest bezpłatne, nawet jeśli użyli gwarancji do dokonania napraw. Mówię moim sprzedawcom, że to ma sens dla nich, aby mieć gwarancję domu w miejscu podczas escrow, i to jest absolutnie niezbędne, jeśli sprzedawcy nie są już mieszka w domu,” wyjaśnia Blackwood.

Oto jak to działa:

 1. Sprzedawca aktywuje gwarancję na dom.
 2. Sprzedawca może wykorzystać polisę do dokonania napraw podczas gdy dom jest wymieniony lub w escrow, tak długo jak kwestia nie jest wcześniej istniejąca.
 3. Jeśli sprzedawca korzysta z polisy, podczas gdy dom jest wymieniony lub w escrow, sprzedawca płaci tylko koszt wezwań serwisowych, a nie koszt polisy.
 4. Kiedy sprzedaż domu się zamyka, gwarancja zostaje przeniesiona na kupującego.
 5. Jeśli kupujący akceptuje przeniesienie, koszt polisy zazwyczaj pochodzi z wpływów sprzedawcy.
 6. Jeśli kupujący zdecyduje się nie akceptować, gwarancja jest wtedy anulowana bez kosztów dla sprzedającego. Różni się to jednak w zależności od firmy.

4. Gwarancja domu sprzedawcy chroni Cię podczas okresu notowań i może pomóc Ci zaoszczędzić na prośbach o naprawę.

Gwarancje domowe mogą być dużą pomocą podczas escrow, gdy twój kupujący przedkłada listę żądań naprawy po uzyskaniu ich raportu z inspekcji domu. Jeśli jakieś elementy na liście napraw są objęte gwarancją domu, to może być w stanie użyć polityki, aby pomóc pokryć koszty tych napraw.

„Uzyskanie gwarancji domu było domowym sposobem dla moich sprzedawców, którzy zostali poproszeni o wyciek pod zlewem w łazience naprawiony, jak również kilka innych kwestii hydraulicznych. Zamiast wydawać setki na niezależnego hydraulika, aby dokonać napraw, wykorzystali swoją gwarancję domową, która kosztowała ich tylko około 100 dolarów, aby wszystkie kwestie zostały naprawione” – wspomina Blackwood.

5. Istniejące gwarancje domowe są często przenoszone ze sprzedawcy na kupującego.

Niektórzy właściciele domów są tak wielkimi wyznawcami gwarancji domowych, że utrzymują jeden przez cały czas, że są właścicielami ich domu. Jeśli masz gwarancję domu w miejscu przed listing, że gwarancja może być przenoszone do nowego właściciela. Ale to może być mądrzejszy ruch, aby anulować istniejącą politykę i uzyskać ograniczony sprzedawcy gwarancji domu, który będzie kosztować niewiele do niczego, specjalnie dla sprzedaży domu.

To jest rzeczywiście lepiej dla kupującego, ponieważ w ten sposób dostają pełny rok nowej gwarancji domu, a nie resztę istniejącej gwarancji domu. Plus, twoja firma gwarancyjna może zwrócić ci resztę istniejącej polityki, gdy aktywujesz nową gwarancję sprzedawcy.

6. Gwarancja domu jest popularną zachętą do przyciągnięcia kupujących na powolnym rynku.

Kiedy sprucing up nieruchomości nie wystarczy, aby wyróżnić się od konkurencji, w tym gwarancji domu w swojej aukcji może zrobić sztuczkę. Wymieniając swoją nieruchomość z gwarancją opłaconą przez sprzedawcę pomoże uzyskać kupujących przez drzwi wejściowe.

Jeśli inne aukcje oferują również zachętę gwarancji domu, rozważ podniesienie swojego do 24-miesięcznej polityki. Setki więcej wydasz na dłuższą gwarancję jest nieistotne, gdy weźmiesz pod uwagę, ile zaoszczędzisz na hipotece, usługach komunalnych i podatkach, jeśli sprzedasz swoją własność wcześniej. Plus, może być w stanie wynegocjować zniżkę dla 24-miesięcznej polityki z firmy gwarancyjnej domu.

7. Na rynku sprzedawcy, prawdopodobnie nie musisz oferować gwarancji jako marchewki, ale…

Na rynku sprzedawcy, zazwyczaj nie trzeba dangle ofertę gwarancji domu, aby przynieść w nabywców. Ale gwarancje domu nadal mają rolę do odegrania w gorących rynkach. Nie tylko zapewniają one ochronę, jeśli coś się zepsuje przed zamknięciem sprzedaży domu, ale są również potężnym narzędziem do wykorzystania podczas negocjacji, gdy już zaakceptujesz ofertę.

„To jest bardziej korzystne dla sprzedawców, aby umowa, która jest na stole pracować dla wszystkich stron, a nie zakończyć sprzedaż i wrócić na rynek. Zamiast zaczynać od nowa, oszczędza pieniądze, aby umowa działała, oferując gwarancję domu w miejsce wypełniania wniosków o naprawę złożonych przez kupującego”, mówi Blackwood.

8. Gwarancja na dom zapewnia kupującemu spokój ducha w związku z zakupem.

Oferując gwarancję domu, zapewniasz swoim nabywcom spokój ducha, że gdyby coś poszło nie tak z urządzeniami lub systemami, gwarancja domu pokryje większość wydatków. I to może być tylko to, czego potrzebujesz, aby zamknąć transakcję z kupujących tak nerwowy o homeownership, że chcą, aby naprawić swój dom, dopóki nie jest w stanie nowym.

„Gwarancje domowe są atrakcyjne dla kupujących, ponieważ zapewnia im pewność, że nie będą w tragicznych kłopotach, gdyby coś poważnego złamało się w ciągu pierwszego roku w ich nowym domu”, wyjaśnia Blackwood.

9. Gwarancja domu jest przydatna w negocjacjach, gdy kupujący przedstawiają żądania naprawy.

Posiadanie gwarancji sprzedawcy w miejscu na czas sprzedaży domu ma sens w wielu przypadkach. Ale jak wyjaśniliśmy wcześniej, może po prostu chcesz zapisać gwarancję jako swoją kartę kredytową przy stole negocjacyjnym.

Jeśli jesteś wystarczająco pewny w stanie swojego domu, że czujesz, że możesz zrezygnować z gwarancji domu podczas okresu aukcji, zachować ofertę gwarancji domu w tylnej kieszeni. Kiedy dojdziesz do etapu, w którym twój kupujący odwraca listę żądań naprawy, możesz przeciwdziałać z ofertą gwarancji domu.

Ta strategia jest wygrana zarówno dla sprzedawcy i kupującego. Sprzedawca wygrywa, ponieważ nie muszą płacić za te naprawy z kieszeni. Jest to wygrana dla kupującego, ponieważ dostają się do nadzorowania napraw, plus dostają korzystania z gwarancji domu na jego czas trwania, jeśli inne problemy powstają.

10. Umowa wisi na włosku? Gwarancja na dom może pomóc.

Gwarancja domu izoluje transakcji nieruchomości powinny coś pójść źle w jedenastej godzinie. Jeśli grasz kartę gwarancji domu prawo, to może po prostu zapisać swoją sprzedaż domu.

„Miałem sytuację, w której gwarancja domu stała się ratunkiem dla transakcji. To był starszy dom, a kupujący chcieli przestarzały HVAC zastąpione. Moi sprzedawcy po prostu nie mógł sobie pozwolić na to. Ta sprzedaż poszła od „nie umowy” do stołu zamknięcia, ponieważ gwarancja domu wypełniła lukę. Koszt gwarancji domu pochodził z przychodów, zamiast tego moi sprzedawcy płacili z własnej kieszeni za wymianę systemu HVAC” – wspomina Blackwood.

Kiedy masz wątpliwości, skonsultuj się ze swoim agentem nieruchomości.

Aby uzyskać więcej spokoju o sprzedaży domu, partner z doświadczonym, najlepszym agentem, który może poprowadzić Cię na swoich opcjach gwarancji domu. Darmowa platforma Esus Nieruchomości Agent Match może połączyć się z najlepszych agentów w Twojej okolicy.