Melia Hotels otwierają nowy ośrodek na Minorce (ES)

Melia Hotels otwierają nowy ośrodek na Minorce (ES)

Melia Hotels otwierają nowy ośrodek na Minorce (ES)

Melia Hotels otwierają nowy ośrodek na Minorce (ES)

Villa Le Blanc, pięciogwiazdkowy luksusowy ośrodek zarządzany przez Gran Meliá, oficjalnie otworzył jeden z najbardziej przyjaznych dla środowiska hoteli Melia Hotels International. Ten pięciogwiazdkowy hotel położony jest przy plaży Santo Tomás i stanowi doskonałą bazę wypadową do odkrywania kulturalnych i przyrodniczych atrakcji wyspy Minorka. Energooszczędny, neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla hotel został zbudowany z silnym naciskiem na ekologiczną odpowiedzialność wyspy, która została uznana za rezerwat biosfery UNESCO w 1993 roku.

Hotel oferuje 159 pokoi, które zostały zaprojektowane tak, aby uzupełniać naturalne środowisko Minorki i wszystkie posiadają balkony z widokiem na miasto lub morze. W 159 pokojach znajduje się 45 luksusowych apartamentów z różnorodnymi ekskluzywnymi udogodnieniami, od prywatnych basenów po zaciszne dachy z niczym nieprzesłoniętym widokiem na Morze Śródziemne.

Hotelowe punkty gastronomiczne oddają hołd lokalnym produktom, oferując wykwintną kuchnię w każdej restauracji, wykorzystującą najlepsze, świeże składniki z farm wyspiarskich. Położona na tarasie na pierwszym piętrze z widokiem na Morze Śródziemne, Villa Le Blanc będzie domem dla najnowszej lokalizacji S’Amarador, powszechnie uznawanej za jedną z najlepszych restauracji serwujących owoce morza na wyspie. Restauracja pracuje tylko z najlepszych, lokalnych produktów, aby przygotować pyszne dania z ryżu i biskwity z owocami morza, w towarzystwie najświeższych ryb z lokalnego rynku, ze szczególnym uwzględnieniem jednego z kulinarnych atrakcji Morza Balearskiego: lokalnego czerwonego homara. Restauracja zachowuje i adaptuje wszystkie tradycje dawnych tawern rybackich, które kiedyś znajdowały się na terenie portu.

Renowacja dawnego hotelu Sol Beach House została przeprowadzona przez architekta Álvaro Sansa i łączy prosty i nowoczesny design z luksusowymi detalami. Urządzone głównie w kolorze białym i niebieskim, z dużymi tarasami i werandami, które ilustrują śródziemnomorską architekturę wysp, wspólne obszary w całym ośrodku zostały zaprojektowane tak, aby uzyskać płynną mieszankę przestrzeni zewnętrznych i wewnętrznych. Hotel wychodzi na Morze Śródziemne i odzwierciedla tradycje lokalnej architektury, z obfitym naturalnym światłem zalewającym jego pomieszczenia przez duże łuki. Konstrukcja z białego kamienia pozwala idealnie wkomponować się w naturalne środowisko południowego wybrzeża wyspy.

„Villa Le Blanc inspirowana jest rodzimą architekturą wiosek na wyspach. Między innymi szczególne znaczenie mają łuki Minorki i bielone ściany, tak charakterystyczne dla lokalnych domów. Z technicznego punktu widzenia uratowaliśmy tradycyjne zastosowanie płytek, które od wieków były używane na Minorce do walki z deszczowymi zimami i które tradycyjnie zawsze były malowane na biało, aby odbijały ciepło latem”powiedział Álvaro Sans z pracowni ASAH, architekt Villa Le Blanc.

Villa Le Blanc otwiera się z celem, aby służyć jako międzynarodowy punkt odniesienia dla wydajnych i przyjaznych dla środowiska hoteli. Projekt zrównoważonego rozwoju hotelu ma na celu osiągnięcie śladu neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla poprzez włączenie urządzeń i technologii, które umożliwią zredukowanie zakresu pierwszej i drugiej emisji o 87%. Ponadto, hotel będzie poszukiwał alternatyw, aby zrównoważyć pozostałe emisje, a tym samym zapewnić sobie status pełnej neutralności węglowej (zero netto), przyczyniając się do realizacji celów Spółki w zakresie dekarbonizacji. Hotel przyjął również model gospodarki o obiegu zamkniętym w gospodarce odpadami, mający na celu ograniczenie ich do minimum poprzez ponowne użycie, naprawę, odnawianie i recykling istniejących materiałów i produktów. Ciepło resztkowe z systemów klimatyzacyjnych będzie wykorzystywane do podgrzewania ciepłej wody i podgrzewanych basenów, woda z basenów będzie wykorzystywana do czyszczenia hotelu, a deszczówka do nawadniania ogrodów.

„Villa Le Blanc to spełnienie marzeń naszej firmy” skomentował Gabriel Escarrer, wiceprezes i dyrektor generalny Meliá. „Taki projekt pozwala nam iść naprzód w kierunku dekarbonizacji hoteli. Znajduje się on również w tak szczególnym miejscu, jak Rezerwat Biosfery Minorki, co czyni go jednym z najbardziej namacalnych rezultatów naszego zaangażowania w model hotelu oparty na doskonałości, odpowiedzialności, i zrównoważony rozwój”.

Jarosław Kowalczyk to doświadczony specjalista od nieruchomości, którego wiedza i umiejętności w dziedzinie rynku nieruchomości są nieocenione. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami oraz w ich kupnie, sprzedaży i wynajmie.

Jego umiejętności skutecznego negocjowania, znajomość rynku oraz doświadczenie w zawieraniu umów pozwalają mu na uzyskiwanie najlepszych warunków dla swoich klientów. Jarosław Kowalczyk jest zawsze na bieżąco z trendami na rynku nieruchomości, dzięki czemu potrafi w sposób skuteczny doradzać swoim klientom.

Jego podejście do pracy jest proaktywne i skoncentrowane na znalezieniu najlepszego rozwiązania dla każdego klienta indywidualnie. Posiada również bardzo dobrą znajomość procedur i wymogów prawnych związanych z transakcjami nieruchomościowymi.

Dzięki swojemu doświadczeniu i profesjonalizmowi Jarosław Kowalczyk jest w stanie skutecznie pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, zarządzaniu nieruchomością czy też sprzedaży lub wynajmie.



ZADZWOŃ