Elite Partners kupuje polski magazyn za 30 mln €

Elite Partners kupuje polski magazyn za 30 mln €

 

Środa, 17 sierpnia 2022

Elite Partners kupuje polski magazyn za 30 mln €

Elite Partners kupuje polski magazyn za 30 mln €

Elite Partners Capital sfinalizował przejęcie pozarynkowego magazynu w Radomsku w Polsce za blisko 30 mln euro. To trzeci zakup firmy w ciągu sześciu tygodni, po ogłoszeniu przejęć w Wielkiej Brytanii i Holandii. Nieruchomość jest dobrze zlokalizowana w centralnej Polsce, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1, dróg krajowych DK 42 i DK 91 oraz kluczowych węzłów kolejowych. Jest to pierwszy obiekt w ramach parku logistycznego „LOOGIC Park Radomsko”, w którym docelowo powstanie 11 hal magazynowych o łącznej powierzchni 380 000 m² na 80 hektarach terenu.

Sprawdź również: Hale magazynowe

Magazyn o łącznej powierzchni użytkowej około 54 000 m² uzyskał certyfikat BREEAM „Excellent”. Został zbudowany przez FB ANTCZAK, polskiego generalnego wykonawcę, jako obiekt typu Built-to-Suit dla JYSK, dużego sprzedawcy detalicznego artykułów gospodarstwa domowego. JYSK to największy duński detalista działający na arenie międzynarodowej, posiadający ponad 3000 sklepów w 48 krajach na całym świecie. Magazyn jest wykorzystywany głównie do przechowywania dużych ilości towarów i jest strategicznie zlokalizowany w pobliżu głównego Centrum Dystrybucyjnego JYSK. Dzięki temu JYSK może wydajnie dystrybuować towary i obniżyć koszty transportu, co ostatecznie ma pozytywny wpływ na środowisko poprzez redukcję emisji CO2.

„Po serii naszych ostatnich udanych inwestycji, z przyjemnością informujemy o nabyciu polskiego obiektu magazynowego, który został w całości wynajęty JYSK,” powiedział Victor Song, dyrektor generalny Elite Partners Capital. „Nie jesteśmy obcy na polskim rynku i nawiązaliśmy zaufane relacje w terenie. Dzięki temu jesteśmy w stanie skutecznie pozyskiwać wybrane okazje, które zapewniają atrakcyjne zwroty nawet na dzisiejszym niestabilnym rynku”.

Jarosław Kowalczyk to doświadczony specjalista od nieruchomości, którego wiedza i umiejętności w dziedzinie rynku nieruchomości są nieocenione. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami oraz w ich kupnie, sprzedaży i wynajmie.

Jego umiejętności skutecznego negocjowania, znajomość rynku oraz doświadczenie w zawieraniu umów pozwalają mu na uzyskiwanie najlepszych warunków dla swoich klientów. Jarosław Kowalczyk jest zawsze na bieżąco z trendami na rynku nieruchomości, dzięki czemu potrafi w sposób skuteczny doradzać swoim klientom.

Jego podejście do pracy jest proaktywne i skoncentrowane na znalezieniu najlepszego rozwiązania dla każdego klienta indywidualnie. Posiada również bardzo dobrą znajomość procedur i wymogów prawnych związanych z transakcjami nieruchomościowymi.

Dzięki swojemu doświadczeniu i profesjonalizmowi Jarosław Kowalczyk jest w stanie skutecznie pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, zarządzaniu nieruchomością czy też sprzedaży lub wynajmie.ZADZWOŃ